Rusko – Švédsko 3:4 (kon.) | Česko – Finsko 4:3 (po pr.)
4:3 (3:1, 0:0, 0:2 - 1:0)
Finsko
Čtvrtek 12.12.2019, 18:30 • LOGSPEED CZ Aréna, Plzeň • Euro Hockey Tour

Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů. Z Plzně přeje hezký zbytek večera Matěj Vybíral. (20:53:21)

Pochvalu si za dnešek zaslouží také fanoušci, kteří český tým podporovali hlasitě po celý zápas.

Český tým nakonec urval proti Finsku dva body! Může mrzet třetí třetina, ve které Češi ztratili dvoubrankový náskok, ale jinak předvedli velmi kvalitní výkon zejména v první části, po které vedli 3:1. Finsko už poté bylo aktivnější a dokázalo zužitkovat dvě šance. Zvítězili ale nakonec domácí, druhou branku v zápase vsítil Lukáš Sedlák!

Česko právě vstřelilo branku!
    Pouze třiadvacet sekund trvalo prodloužení a Češi vítězí také počtvrté v sezóně! Proti Finsku i podruhé berou dva body. Rozhodl LUKÁŠ SEDLÁK, který se na levé straně natlačil před dva finské hráče a v tísni zakončil mezi betony Laurikainena! Asistence: Jakub Jeřábek.

60:01

Hrát se bude klasicky pět minut tři na tři.

Prodloužení začne ve 20:48.

Bohužel Češi ve třetí části neudržel dvougólové vedení a duel jde do prodloužení! Z brejku snížil Lammikko a při hře bez brankáře srovnal tečí před Willem Savinainen. Český tým hrál až příliš pasivně, nevytvořil si vlastně žádnou šanci a jen čekal, co vymyslí soupeř. Ten vymyslel vyrovnání.

Finsko právě vstřelilo branku!
    Hru v šesti Finsko využívá a je srovnáno na 3:3! Hosté vybojovali puk od mantinelu, Kemiläinen dostal nabito na osu hřiště a jeho dělovka propadla Willovi až do sítě! Před brankou dobře clonil VELI-MATTI SAVINAINEN, kterému se navíc povedlo puk tečovat a je označen za střelce branky. Asistence: Valtteri Kemiläinen.

58:40
    Finsko usazené v útočném pásmu a hraje v šesti, Laurikainen na střídačce!

58:20
    Puljujärviho střelu od modré Will vykopl betonem a Češi zahrozili z protiakce, Laurikainen vytěsnil Horákův bekhendový pokus.

57:27
    Jaškin po zisku kotouče zaútočil po levé straně, ale prováhal možnost vypálit. Finská defenziva se k němu stáhla včas.

57:11
    Alespoň na chvilku si česká defenziva vydechla a domácí podrželi puk v útoku.

Matěj Vybíral

Branky a nahrávky: 6. Zaťovič (Gulaš), 10. Sekáč (Tomášek), 18. Sedlák (Moravčík, A. Nestrašil), 61. Sedlák (Jeřábek) – 13. Björninen (Karjalainen), 52. Lammikko, 60. Savinainen (Kemiläinen)

Česko: Will (Hrubec) – Jeřábek (A), Šustr, J. Krejčík (A), Moravčík, Klok, Mozík, Hrbas, Pyrochta – Zaťovič, Filippi, Gulaš (C) – A. Nestrašil, Sedlák, Jaškin – Sekáč, Horák, Tomášek – O. Beránek, Rousek, Lenc – R. Zohorna.
    Finsko: Laurikainen (Tuohimaa) – Koivisto, Pokka, Melart, Kemiläinen, Friman, Eronen, Reunanen – Savinainen, Lammikko, Puljujärvi – Palmu, Siikonen, Ju. Nättinen – Suomi, Paajanen, Puustinen – Sallinen, Björninen, Karjalainen.

Rozhodčí: Sjöqvist, Öhlund – Ondráček, Špůr