New Jersey – Anaheim 3:1 (kon.) | Chicago – Colorado 1:4 (kon.) | St. Louis – Edmonton 2:1 (kon.)
Chicago Blackhawks
1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Colorado Avalanche
Čtvrtek 19.12.2019, 02:10 • United Center, Chicago • NHL

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (04:51:40)

3. André Burakovsky (COL) 1+0

Máme za sebou zápas mezi Chicagem a Coloradem, v němž se vyplnily papírové předpoklady, hosté zvítězili tříbrankovým rozdílem. Do vedení se svěřenci kouče Bednara dostali zásluhou obránce Iana Colea, avšak hned za minutu dokázal srovnat Ryan Carpenter. Vítězný gól jde na konto Nathana MacKinnona, který Coloradu vrátil vedení v 28. minutě, o tři minuty později pak dvoubrankové vedení Avalanche vystřelil André Burakovsky. V závěru se Indiáni pokusili zdramatizovat střetnutí, při jejich hře bez gólmana ale Mikko Rantanen zpečetil vítězstvů hostů střelou do prázdné svatyně. Výborný výkon dnes podal i český gólman Pavel Francouz, který pustil za svá záda jediný z 32 pokusů soupeře.

59:45
    Střetnutí už se pouze dohrává. Za vlastní bránou kvedlá s pukem Nikita Zadorov, oba celky čekají na závěrečnou sirénu.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:30
    Indiáni se sice drželi v pásmu, jenže nestříleli. Ve finále kombinace nepřesně přihrál Kane, přes všechny čáry vyhodil Graves.

58:02
    Tak že by to domácí ještě přeci jen zkusili? Naskýtá se jim příležitost, za krosček je totiž vyloučen Valerij Ničuškin.

57:46
    Corey Crawford zůstává v bráně, jeho další odvolání se nedá předpokládat. Tříbrankové vedení už Colorado nepustí.
    57:04 Mikko RANTANEN - 1:4

57:04
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! V obranném pásmu získal kotouč MIKKO RANTANEN. Finský útočník udělal kličku soupeři a z poloviny hrací plochy neomylně zamířil do prázdné svatyně. Asistence: Gabriel Landeskog a Ian Cole.

56:52
    Bude se vhazovat v útočném pásmu Chicaga. Trenér Colliton odvolává gólmana, Indiáni zkoušejí powerplay!

56:51
    Až teď, kdy Nikita Zadorov zaváhal při rozehrávce, se k zakončení dostal Dylan Strome, projektil ale vypálil kousek vedle levé části konstrukce.

56:28
    Zatím ale na kotouči hrají hráči v bílých dresech. Domácí presují hodně vysoko, soupeři to ovšem zatím moc problémů nedělá.

55:48
    Erik Gustafsson je zpátky na lědě, Indiáni se tedy opět mohou pokusit ještě zdramatizovat střetnutí.

55:33
    Hokejisté Avalanche se až na potřetí dokázali udržet v útočné třetině, ránu bez přípravy v podání MacKinnona zblokoval Connor Murphy.

54:53
    Dvakrát teď diváci v United Centre sledovali úspěšné vyhození. Nejprve v podání Keitha, na něhož o pár chvil později navázal Nylander.

54:20
    Hosté kombinují, kombinují, ale nestřílí. Tyto dvě minuty nejspíše poslouží jako nabrání sil do závěrečných minut ve snaze udržet dvoubrankové vedení.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 10. Carpenter (DeBrincat) – 9. Cole (Landeskog, Zadorov), 28. MacKinnon (Rantanen, A. Lindholm), 31. Burakovsky, 58. Rantanen (Landeskog, Cole)

Chicago Blackhawks: Crawford (Lehner) – C. Murphy, Keith (A), E. Gustafsson, Gilbert, Boqvist, Määttä – Saad, J. Toews (C), D. Kubalík – P. Kane (A), D. Strome, A. Nylander – Carpenter, Dach, DeBrincat – Highmore, Kämpf, Z. Smith.
    Colorado Avalanche: Francouz (Grubauer) – Zadorov, Girard, Graves, Cole, Barberio, A. Lindholm – Rantanen, MacKinnon (A), Burakovsky – Donskoi, Kadri, Landeskog (C) – Calvert, Bellemare (A), Ničuškin – Compher, Jost, Nieto.

Rozhodčí: Luxmore, Joannette – Mach, Smith

Diváci: 21 481