Slovensko – Rusko 1:9 (1:3 po n.s.n.) | USA – Německo 7:1 (kon.) | Kanada – Finsko 4:2 (kon.)
po n.s.n. (1:3)
Slovensko
1:9 (1:4, 0:3, 0:2 - N 0:1)
Rusko
sk Pondělí 23.12.2019, 15:00 • Tipsport Aréna, Žilina • Reprezentace do 20 let

To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem vám šťastné a veselé Vianoce! (17:44:18)

Rusi úplne ovládli dnešný zápas a uštedrili slovenským mladíkom v poslednom prípravnom zápase pred MS do 20 rokov debakel 9:1. Hostia boli od začiatku zápasu aktívnejším, technickejším a rýchlejším tímom a postupne sa ich kvalita začala prejavovať i na narastajúcom skóre. Slováci mali svetlé momenty a v niektorých pasážach dokázali i oni dostať Rusov pod tlak, v porovnaní s ruskými mladíkmi ale mali minimum šancí a i z tých premenil jedinú Čajkovič. Rusi vyhrali na záver i nadstavbové predlženie a samostatné nájazdy, čím potvrdil svoju jednoznačnú prevahu v tomto zápase.

Koniec nadstavbových samostatných nájazdov.

5. série
    1:3
    Adam Paulíny minul ruskú bránku. Rusi tak vyhrávajú nadstavbové samostatné nájazdy 3:1.

5. série
    1:3
    Vasilij Podkolzin predviedol skvelý forhendový blafák a puk po ľade poslal okolo pravého betónu brankára Lackoviča k žŕďke slovenskej svätyne.

4. série
    1:2
    Oliver Okuliar zamiešal pred brankárom Askarovom puk a pomedzi betóny ruského gólmana ho potom poslal do siete.

4. série
    0:2
    Kirill Marčenko strelou zápästím poslal puk k pravej žŕďke slovenskej bránky.

3. série
    0:1
    Martin Faško-Rudáš strieľal bekhendom medzi nohy brankára, ten ale puk zastavil pred bránkovou čiarou.

3. série
    0:1
    Grigorijovi Denisenkovi vyšiel forhendový blafák do pravej strany ideálne a puk poslal pod hornú žŕďku slovenskej bránky.

2. série
    0:0
    Blafák Daniela Vladimíra Tkáča do ľavej strany vychytal Askarov pravým betónom.

2. série
    0:0
    Maxim Sorkin tesne minul pravú žŕďku slovenskej bránky.

1. série
    0:0
    Maxim Čajkovič strieľal spomedzi kruhov, ruský brankár Askarov ho ale pravým betónom vychytal.

1. série
    0:0
    Ivan Morozov trafil ľavú žŕďku Lackovičovej bránky.

Nadstavbové samostatné nájazdy začínajú.

63:02
    Nadstavbové predĺženie skončilo.

63:02
    Rusko dalo gól!
    Rusi rozhodujú nadstavbové predĺženie! DANIIL ŽURAVLJOV si posunul puk v slovenskej tretine elegantnou otočkou okolo obrancu od pravého mantinelu na os ihriska a presnou strelou do ľavého horného rohu vymietol všetky pavučiny v Lackovičovej bránke. Asistencie: Jegor Sokolov, Vasilij Podkolzin.

62:43
    Rusi prvýkrát v predĺžení držia puk dlhšiu dobu v slovenskej tretine, zatiaľ si ho ale posúvajú prevažne popri mantineloch.

62:01
    Po prihrávke medzi slovenských obrancov sa ocitol pred Lackovičom úplne voľný Podkolzin, slovenskú bránku ale z tejto skvelej pozície tesne minul.

61:15
    Rusi napokon puk získali, po čistom hite vo vlastnej tretine ho ale dostal naspäť na slovenské hokejky obranca Turan.

Michal Sadlek

Branky a nahrávky: 18. Čajkovič (Okuliar) – 5. Romanov (Denisenko), 11. Morozov (Marčenko, Podkolzin), 15. Chovanov (Romanov), 16. Sokolov (Zamula), 23. Grošev (Rtiščev), 25. Alexandrov (Sokolov, Galenjuk), 33. Voronkov (Sokolov, Alexandrov), 48. Sokolov (Marčenko, Romanov), 56. Podkolzin, 64. Žuravljov (Sokolov, Podkolzin)