Slovensko – Rusko 1:9 (1:3 po n.s.n.) | USA – Německo 7:1 (kon.) | Kanada – Finsko 4:2 (kon.)
Kanada
4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
Finsko
Pondělí 23.12.2019, 17:38Reprezentace do 20 let

Teď už je utkání definitivně u konce. Díky za pozornost a hezký zbytek večera. (20:04:40)

Samostatné nájezdy skončily, Finsko v nich zvítězilo 2:1.

Prodloužení skončilo, nyní ještě přijdou na řadu rovněž dopředu dohodnuté samostatné nájezdy. Každý tým pojede pětkrát.

AKU RÄTY se prosadil střelou z předbrankového prostoru po přihrávce Aatua Rätyho. Prodloužení však pokračuje dál.

Dvě minuty před koncem prodloužení na druhé straně neuspěl Cozens.

Heinolovu střelu z levého kruhu dokázal Hofer chytil lapačkou. Zbývá polovina prodloužení.

Píská se zakázané uvolnění Kanady, zatím jsme v prodloužení stále bez střely na branku.

Následovat bude předem dohodnuté prodloužení a samostatné nájezdy.

Utkání skončilo, Kanada vyhrála nad Finskem 4:2. Ve třetí třetině nejprve Finové dokázali srovnat na 2:2, ale následně Kanada taktéž dvakrát skórovala a dovedla zápas do vítězného konce.

59:29
    McIsaac vystřelil z pravého kruhu zápěstím, Piiroinen dokázal kotouč vyrazit.

58:49
    Saarela zakončoval z levé strany, ale ani on neměl přesně seřízená mířidla.

57:54
    Od modré čáry natáhl ke střele Lassi Thomson, ale jeho rána nebyla přesná.

56:59
    Ville Heinola nahodil od modré čáry puk před branku, ale pro Hofera z toho žádné velké nebezpečí neplynulo.

55:52
    Vyloučení v týmu Kanada (Liam Foudy – 2 min., držení).

Bylo rozhodnuto, že po zápase bude bez ohledu na výsledek základní hrací doby následovat pětiminutové prodloužení a následně nájezdy.

54:54
    Od modré čáry vystřelil Byram, Piiroien tentokrát předvedl jistý zákrok betonem.

53:53
    Kanada právě vstřelila branku!
    Kanada už zase vede o dvě branky! KEVIN BAHL si klepl hokejkou o led, Foote ho našel přesnou přihrávkou a Bahl pak střelou po ledě překonal Hofera. Asistence: Nolan Foote.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 28. Foote (Lafreniere, Veleno), 31. Foote, 53. Dellandrea (Dudas), 54. Bahl (Foote) – 42. Tanus (Oden), 48. Puistola (Tanus, Oden)

Kanada: Daws (Hofer) – Drysdale, Smith (A), Bernard-Docker, Bahl, Addison, Byram, McIsaac – Foudy, Dellandrea, Dudas – Lafreniere, Veleno (A), Foote – Byfield, Hayton (C), Cozens – McMichael, Thomas, Lavoie – Mercer
    Finsko: Annunen (Piiroinen) – Thomson (C), Nousiainen, Honka, Heinola, Kokkonen, Utunen (A) – Seppälä, Hatakka – Maccelli, Kupari (A), Killinen – Puistola, Tanus, Oden – Erholtz, Petmanm Saarela, Ak. Räty, Aa. Räty, Ranta

Rozhodčí: Šír, Hradil – Gebauer, Ganger