Kometa Brno – Vítkovice 3:1 (kon.) | Litvínov – Liberec 3:4 (kon.) | Zlín – Kladno 6:0 (kon.)
K. Vary – Plzeň 4:3 (po pr.) | Mountfield HK – Sparta 5:2 (kon.) | Olomouc – Pardubice 1:2 (kon.)
HC Olomouc
1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 28.12.2019, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 31. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, loučím se s vámi a přeji příjemný zbytek soboty. (19:26:14)

Přestože Olomouc otevřela skóre utkání, nakonec se z vítězství radují hosté. Rozhodující branku vstřelil ve třetí třetině Radoslav Tybor.

59:49
    Ale nyní musí slovenský brankář zpět do brány. Vhazuje se ve středním pásmu.

59:40
    Konrád jde opět z brány.

59:20
    Konrád musí zpátky do brány. Ondrušek podle rozhodčích nedovoleně zastavil protihráče, který se řítil za pukem mířícím na opuštěnou bránu domácích.

58:48
    Jaroměřský trefil jen soupeře naštěstí pro něj se kotouč odrazil na hokejku spoluhráče.

58:22
    Konrád je na střídačce, domácí hrají v šesti.

58:18
    Burian se před Kacetlem nedostal ke střele.

58:05
    Dopředu mohl jít Olesz, ale Harju mu vypíchl kotouč.

57:09
    Necelé tři minuty před koncem třetí třetiny se vhazuje v pardubické třetině.

56:50
    Valenta nahazuje na Kacetla, od něhož se kotouč odrazil a hokejku pardubického beka.

56:35
    Jaroměřský si kotouč přebírá na modré čáře, Olomouc musí vyklidit útočné pozice.

56:09
    Pardubice vyhazují jen na zakázané uvolnění.

56:05
    Vyrůbalík mířil mimo bránu.

55:11
    Pardubicím se po olomouckém tlaku podařilo vyhodit kotouč ke Konrádovi a mohou střídat.

53:51
    Kotouč je mimo hřiště, vhazovat se bude v útočném pásmu Olomouce.

53:14
    Přihrávka na Musila do středního pásma byla příliš prudká.

52:17
    Po komerční přestávce se bude vhazovat před Kacetlem.

51:26
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

51:00
    Už to vypadalo, že Kacetl si kotouč nechá a přeruší hru, nakonec se však rozhodl k nevoli divák rozehrát.

50:03
    Vhazuje se před Kacetlem.

49:40
    Irgl zkoušel plácnout do odraženého puku v mezikruží.

49:27
    Švrčkova dělovka od modré zaplula do rohu kluziště.

49:00
    Mandát přenechal kotouč Svačinovi, ten však před Konrádem nedokázal nic vymyslet.

48:20
    Káňa Kacetla nepřelstil ani tentokrát.

47:21
    Dujsík si u Konráda přebírá kotouč, domácí zkusí založit nový útok.

46:52
    Hráči v červených dresech opět vyhodili kotouč přes všechny čáry.

46:03
    Hráči bojují o kotouč u mantinelu. Z rohu pardubické třetiny se už posunuli k modré čáře.

45:14
    Zakázané uvolnění Pardubic.

45:07
    Kacetl raději přikryl kotouč lapačkou a přerušil hru.

44:40
    Přihrávka na Pavla Musila přijíždějícího k bráně byla příliš prudká.

44:12
    Ale to už je černá pryž na hokejkách Pardubic. Eklundovu střelu vyrazil Konrád do ochranné sítě.

43:50
    Strapáč si převzal puk v obraném pásmu.

43:07
    Před Kacetlem číhal Laš, ale kotouč se k němu nedostal.

42:37
    Obrovskou šanci měl na hokejce Jan Káňa, ale z bezprostřední blízkosti minul bránu!
    42:02 Radoslav TYBOR - 1:2

42:02
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Mandátovu střelu dorazil do brány RADOSLAV TYBOR. Asistence: Jan Mandát.

41:33
    Zakázané uvolnění domácích.

41:08
    Dynamo je kompletní.

40:50
    Kolouch posílá kotouč po mantinelu Irglovi.

40:20
    Kotouč má Irgl, který ho za vlastní bránou nahrál Dujsíkovi a Olomouc může jít dopředu.

40:01

Dnešní utkání rozhodně není žádnou reklamou na hokej. Ve druhém dějství jsme viděli opět jen jednu branku, tentokrát na straně Pardubic. V čase 21:30 vyrovnal Johan Harju. V závěru druhé třetiny si domácí vypracovali několik zajímavých šancí, všechny však zlikvidoval Ondřej Kacetl. Třetí třetina začne přibližně 18:47.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:33
    Dynamo se osvobozuje.

39:20
    Irgl se střelou počkal možná o vteřinku déle, projektil z jeho hole chytil pardubický brankář do své náruči.

39:05
    Dujsíkova rána ke Kacetlovi neprošla.

38:56
    Pardubický kapitán si odsedí 2 minuty za podrážení.

38:56
    Konrád spěchá na trestnou lavici, Hanáci mají výhodu.

38:29
    Nahodil vjel do středního pásma a postrčil kotouč na Klimka, ten se před bránou pokoušel najít volného spoluhráče, ale kotouč odskočil až k modré čáře – tam stál Jan Švrček, jehož střelu Kacetl lapil lapačkou.

37:55
    Zakázané uvolnění hostů.

37:21
    Ovšem nepodařilo se jim přejít střední pásmo.

35:50
    Jaroměřský se střelou příliš otálel, kotouč mu zblokoval jeden z obránců Dynama.

35:14
    Klimek zkoušel z bezprostřední blízkosti pozornost brankáře Dynama, ten však jeho střelu vyrazil.

34:41
    Dvouminutovým trestem za nedovolené byl odměněn brankář Dynama Ondřej Kacetl.

34:28
    Domácí teď zastavili útok Pardubic jen za cenu faulu. Na trestnou lavici odjíždí Petr Kolouch.

34:14
    Ve středním pásmu získali kotouč hosté.

32:30
    Kotouče se ujal Mikuš a obkzoužil s ním bránu. Dynamu se ale nepodařilo dostat se z vlastní třetiny.

32:11
    Vilém Burian se vřítil do útočného pásma a vyslal tvrdou ránu na pardubickou bránu. Kacetl ji tak tak udržel ve svém náručí. Vhazovat se bude po pravici gólmana Dynama.

31:37
    Denis Kusý zkusil střelu z otočky, Konrád ji vytěsnil ramenem.

31:14

31:13
    Hosté jsou v pěti.

30:57
    Irglova střela skončila na betonech brankáře Dynama.

30:40
    Irgl hledá, komu by nahrál. Vybral si Musila, který si sjížděl k bráně, ale protlačit kotouč mezi betony Kacetla nedokázal.

29:53
    Odndrušek rozehrává zpoza vlastní brány.

29:14
    Kacetl povolal do akce svou vyrážečku.

29:04
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rhett Holland – 2 min.).

29:04
    Jan Káňa se těžce zvedá z ledu a Rhett Holland neochotně odjíždí na trestnou lavici.

28:46
    Na křídle ujížděl Klimek, který přenechal kotouč Nahodilovi.

28:12
    Pardubice vyhazují kotouč na zakázané uvolnění,

27:35
    Až nyní se černá pryž dostala zpod bruslí a odklouzala se do rohu pardubické třetiny. Zde si ji přebrali hosté a ti mohou založit nový útok.

27:15
    Hráči bojují o kotouč u mantinelu.

26:40
    Hosté jsou kompletní.

26:25
    Pardubice vyhazují kotouč na druhou stranu ledu a jejich čtverka odjíždí na střídačku.

25:23
    Dujsíkovu ránu kryje Kacetl lapačkou.

25:00
    Dujsík spadl v útočném pásmu, ještě ale stihl posunout kotouč na svého spoluhráče.

24:41
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Martin Látal – 2 min., podrážení).

24:00
    Olomouc se vydala do protiútoku do střely jednoho z jejich útočníků ale padl domácí bek.

23:50
    Zdráhalovu střelu Konrád vyrazil betonem.

22:35
    Hraje se v obranné třetině Olomouce, domácím se nedaří dostat kotouč pod kontrolu.

22:24
    Konrád kryje další střelu soupeře.

22:10
    Zakázané uvolnění Olomouce.
    21:30 Johan HARJU - 1:1

21:30
    JOHAN HARJU střelou z vrcholku levého kruhu srovnává stav utkání. Asistence: Petr Poulíček.

20:55
    Ofsajd Pardubic.

20:48
    Domácí jsou kompletní.

20:40
    Petr Strapáč poslal dopředu Pavla Musila, který prohrál souboj v rohu útočné třetiny.

20:16
    Kotouč mají Pardubice.

20:01

První třetina přinesla jen jednu jedinou branku, a to na straně Olomouce, která se zásluhou Lukáše Klimka prosadila ve vlastním oslabení. Pardubice si ovšem do druhé třetiny přenesou 45 vteřin dlouhou přesilovku. Druhá třetina začne přibližně v 17:53.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:47
    Ondrušek dostává kotouč až ke Kacetlovi.

19:05
    Olesz zbrzdil pardubickou dělovku od modré.

18:45
    K velké nevoli domácích fanoušků posílají rozhodčí na trestnou lavici Jana Bambulu za podrážení.

18:01
    Zakázané uvolnění pro změnu na straně Dynama.

17:38

17:38
    Konrádovy vypadl kotouč a proskočil brankovištěm, naštěstí pro domácí jen na hokejku Jaroměřského.

17:00
    Nahodil zkoušel objet bránu soupeře, ale byl zastaven soupeřem.

16:15
    Kacetlovi propadl kotouč, ale Burian stojící vedle něj ho za brankovou čáru dopravit nedokázal.

15:34
    Kacetl se tygřím skokem vrhl po kotouči, aby ho odpálil co nejdál od své brány.

14:40
    Konrád chtěl poslat kotouč po mantinelu, ale přihrál přímo protihráči.

14:00
    Vlach zkoušel křižnou přihrávku před brankovištěm, jeho úmysl ale vystihl domácí bek.

13:17
    Burian přešel modrou čáru a přenechal kotouč Strapáčovi, ten ho ale zpracovat nedokázal.

12:30
    Vyrůbalík nahazuje kotouč na bránu, kde ho zpracifikoval Kacetl.

12:12
    Vhazuje se ve středním pásmu.

12:12
    Pochobradský získal kotouč ve středním pásmu, jeho tým toho ale nedokázal využít.

10:17
    Na druhé straně si Konrád připisuje zákrok a poté dojde před bránou domácích k menšímu pošťuchování, obejde se to nicméně bez vyloučení.
    10:03 Lukáš KLIMEK - 1:0

10:03
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hanáci se prosazují v oslabení! Hlavní rozhodčí měl ještě dlouhý telefonát s videorozhodčím, ale gól je nakonec uznán a domácí se dostávají do jednobrankového vedení. Autorem gólu je LUKÁŠ KLIMEK. Asistence: Pavel Musil.

09:54
    Tyborovu střelu zbrzdil Dujsík.

09:27
    Zdráhal zkusil poslat kotouč do chumlu před sebe v naději, že střelu do brány doklepne některý z jeho spoluhráčů. Nebylo k tomu daleko, ale pardubický hráč nakonec na kotouč nedosáhl.

08:56
    Vlach nahazuje za Konrádovu bránu.

08:46
    Kotouč je u Kacetla.

08:28
    Jaroměřskému se rozhodnutí rozhodčích vůbec nelíbí, ale půjde si na 2 minuty odpočinout na trestnou lavici.

08:22
    Pardubice jsou kompletní.

08:00
    Káňa našel volného Koloucha, ale ten mířil jen do mantinelu.

07:21
    Mikuš zachytil přihrávku soupeře a odpálil kotouč na druhou stranu ledové plochy. Jeho tým tak může vystřídat.

06:40
    A kotouč je opět u Konráda.

06:13
    Olomoučtí musí rozehrávat zpoza své brány.

06:13
    Lukáš Nahodil je na buly napomínán rozhodčími.

06:13
    Zdráhal fauloval za vlastní bránou a půjde si sednout na trestnou lavici.

04:50
    Kolářovo nahození od modré se odrazilo od hokejky Jaroměřského.

04:28
    Pardubičtí teď vystihli přihrávku domácích a zastavili tak jejich útočnou akci.

03:46
    Burian znepříjemňoval rozehrávku jednomu z hráčů Pardubic, kotouč poté skončil na střídačce hostů a vhazovat se bude před pardubickou modrou čárou.

03:27
    Pardubice vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.

03:09
    Ofsajd domácích.

02:27
    Olomouc rozehrává zpoza své brány.

02:00
    Musil vyhodil jen na na pardubického hráče na modré čáře. Olomouci se ale podařilo získat kotouč a na brankáře jel Klimek, nedokázal ale však najít skulinku mezi tyčí pardubické brány a betonem brankáře Kacetla.

00:56
    Mandátovi nesedla střela, jeho čepel kotouč jen lízla a černá pryž doklouzala do rohu olomoucké třetiny, kde se ji přebrali domácí beci.

00:04
    Úvodní buly vyhráli hosté a mohou jít dopředu, přechod přes modrou čáru se jim však nepodařil, a tak musí rozehrávat z vlastního pásma.

00:01

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Ondrušek (A), Jaroměřský, Švrček, Valenta (C), Vyrůbalík, Dujsík, Škůrek – Burian, Strapáč, Irgl – Klimek, Nahodil, P. Musil – J. Káňa, Kolouch, Olesz – Laš, Skladaný, Bambula.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Kantor) – J. Kolář (C), T. Voráček, Eklund, Holland, Mikuš, J. Zdráhal, Ivan – Svačina, Mandát (A), Tybor – Harju, Poulíček (A), Látal – Kusý, R. Vlach, D. Kindl – Pochobradský, Matýs, M. Beran.

Rozhodčí: Petr Lacina, Pavel Obadal – Ladislav Lučan, Milan Kis.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Pardubickému Dynamu se zatím nepodařilo odlepit se od spodku tabulky. Z dosavadních 30 zápasů se Východočechům podařilo získat jen 29 bodů. Poslední čtyři zápasy v řadě navíc svěřenci trenéra Razýma prohráli, ačkoli je pravda, že proti karlovarské Energii padli až v prodloužení a v Litvínově o jejich porážce rozhodly samostatné nájezdy. Pardubice mají zároveň nejhorší skóre z celé ligy, letos vsítily jen 68 branek a inkasovali jich 102 (Olomouc je v této statistice jen o příčku výš se skóre 69:85).

Nejlepším střelcem Pardubic je s velkým náskokem Radoslav Tybor, jenž zaznamenal 14 branek (druhý Robert Kousal jich má na svém kontě 8). Tybor je také nejproduktivnějším hráčem Dynama, ke 14 gólům přidal 8 asistencí. Jedničkou Východočechů je v letošní sezóně Ondřej Kacetl s úspěšností zákroků 91,84 %. Dvojkou je po odchodu Jakuba Štěpánka Pavel Kantor (87,18 %).

HC Olomouc
    Hanáci v posledním domácím utkání porazili Karlovy Vary 4:2 a připsali si do tabulky důležité 3 body. Aktuálně jsou se ziskem 39 bodů na 10. příčce extraligové tabulky. Před Vánoci Kohouti odehráli dramatický zápas ve Zlíně, kde sice nastříleli 6 branek, přesto to však k bodovému zisku nevedlo – Berani se dokázali prosadit celkem 8krát. V posledních zápasech se tak Hanákům daří spíše doma než venku. Od té doby, co se jim podařilo protnout černou sérii 8 porážek na domácím ledě v řadě už v plecharéně jen vítězí, aktuálně mají na svém kontě 4 domácí výhry v řadě.

Produktivitu Olomouce vede veterán Zbyněk Irgl (10+12) o pomyslnou korunu pro krále střelců se momentálně dělí hned tři hráči. Vedle Irgla je to Lukáš Nahodil a Petr Kolouch – všichni tři mají 10 zářezů na pažbě. V brankovišti Mory dostal v posledních zápasech šanci Branislav Konrád (90,87 %), který předtím kryl záda Janu Lukášovi (91,14 %).

Naposledy v roce 2019 se HC Olomouc představí před vlastními diváky na ledě plrcharény. Jejich vyzyvatelem pak bude pardubické Dynamo. V letošní sezóně se tito soupeři už dvakrát potkali a v obou případech zvítězili Kohouti – nejprve poměrem 3:1 doma a poté Pardubice přetlačili na jejich vlastním ledě 1:2 v prodloužení.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Kristýna Nováková

Branky a nahrávky: 11. Klimek (P. Musil) – 22. Harju (Poulíček), 43. Tybor (Mandát)

Rozhodčí: Petr Lacina, Pavel Obadal – Ladislav Lučan, Milan Kis