Philadelphia – Columbus 5:1 (kon.) | Pittsburgh – Toronto 5:2 (kon.) | Ottawa – Buffalo 7:4 (kon.)
Detroit – Montreal 4:3 (kon.) | St. Louis – New Jersey 3:0 (kon.) | Nashville – Carolina 1:4 (kon.)
Winnipeg – Los Angeles 6:3 (kon.)
Pittsburgh Penguins
5:2 (2:0, 3:2, 0:0)
Toronto Maple Leafs
Středa 19.02.2020, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (03:49:06)

Česko-slovenská stopa v utkání
    Dominik Simon (PIT) 0+0, 0 střel, čas na ledě 19:13
    Martin Marinčin (TOR) 0+1, 1 střela, čas na ledě 13:23

1. Sidney Crosby (PIT) 1+3
    2. Bryan Rust (PIT) 1+2
    3. Anthony Angello (PIT) 1+0

Pittsburgh uspěl na svém ledě v souboji s Torontem, které porazil 5:2, a posunul se díky tomu do čela Metropolitní divize před Washington. Domácí opanovali první polovinu zápasu a dostali se do vedení 5:0. Totální debakl hosté odvrátili nakonec dvěma brankami ve druhé třetině, ale na výraznější zdramatizování zápasu se nezmohli.

59:04
    Ani další pokus o brejk nevyšel, další zakázané uvolnění hostů.

58:41
    Zakázané uvolnění Toronta po nepřesné rozehrávce skrz střední pásmo.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty utkání.

57:05
    Navíc Penguins ve třetí třetině dobře brání své pásmo. Důležité také je, že se vyhýbají vyloučením.

56:40
    Utkání se blíží ke svému závěru. Toronto už nemá moc času na to, aby s výsledkem něco udělalo. Ani případný jeden gól jim už příliš šancí na zvrat nedá.

55:50
    Pittsburgh vyhodil na zakázané uvolnění.

55:08
    Timashov z dobré pozice před brankovištěm minul klec Pittsburghu.

54:37
    Marinčin stříel zpoza pravého kruhu. Jarry kotouč chytá a přerušuje hru. Komerční přestávka.

53:45
    Toronto se snaží vytvořit na soupeře tlak. Dvě střely v krátkém sledu byly zblokovány obranou domácích.

52:49
    Hornqvistovo prudké nahození ze středního pásma, Andersen puk rychle rozehrál.

51:53
    Komerční přestávka.

51:53
    Toronto se dostalo do postavení mimo hru. Hostům se velmi rychle krátí čas na to, aby zápas mohli zkusit ještě zdramatizovat.

51:04
    Zakázané uvolnění Pittsburghu.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 12. Rust (Crosby, Letang), 18. Angello (Lafferty, M. Pettersson), 23. Zucker (Crosby, Rust), 28. Crosby (Hörnqvist, McCann), 33. Blueger (Rust, Crosby) – 37. Matthews (W. Nylander, Muzzin), 39. Clifford (Spezza, Marinčin)

Pittsburgh Penguins: Jarry (M. Murray) – J. Johnson, Letang, M. Pettersson, J. Schultz, Riikola, Ruhwedel – Zucker, Crosby, Simon – McCann, Rust, Kahun – Hörnqvist, Blueger, B. Tanev – Angello, Agozzino, Lafferty.
    Toronto Maple Leafs: Andersen (J. Campbell) – Muzzin, Holl, Sandin, Barrie, Marinčin, Dermott – Hyman, Matthews, Marner – W. Nylander, Tavares, Kerfoot – Engvall, F. Gauthier, Kapanen – Clifford, Spezza, Timashov.