Hoffenheim – RB Lipsko 0:2 (kon.)
TSG 1899 Hoffenheim
0:2 (0:2)
RB Lipsko
Pátek 12.06.2020, 20:30 • WIRSOL Rhein-Neckar Arena, Sinsheim • Německá Bundesliga • 31. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (22:28:39)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 15:7. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 15:18.

Je konec. RB Lipsko zvítězilo na půdě TSG 1899 Hoffenheimu poměrem 2:0. Vše podstatné se odehrálo v prvním poločase.
    Už v 6. minutě získali domácí pokutový kop, který ale nakonec sudí odvolal a v 9. minutě šlo Lipsko po gólu Olma do vedení. Dlouho to netrvalo a skóre hostů se zdvojnásobilo v 11. minutě opět po brance Olma. Ve 28. minutě málem snížil Dabbur, ale napálil jen břevno. Ve 39. minutě předvedl Gulácsi dva skvělé zákroky. Před poločasem mohl poslat Red Bull do tříbrankového vedení Werner, ale jeho osamocené zakončení šlo nad.
    V 52. minutě si Gulácsi poradil s pokusem soupeře. O dvě minuty později sice hosté dokázali dostat balón do brány, ale gól neplatil díky ofsajdu. V 85. minutě mohl definitivně rozhodnut Baumann a o čtyři minuty později Haidara, či v 90+1. minutě Nkunku, ale žádná šance gólem neskončila.
    Lipsko zvítězilo na půdě Hoffenheimu 2:0.

90+3

90+3
    Wernerova přihrávka z levé strany byla zblokována a následuje autové vhazování pro Lipsko.

90+2
    Kadeřábkův centr z pravé strany našel spoluhráče, který se ale ocitl v ofsajdovém postavení.

90+1
    Christopher Nkunku to udělal na hranici vápna fantasticky, ale posléze napálil brankovou konstrukci!

90
    Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

90
    Ovšem pokus Roberta Skova skončil ve zdi a následná rána z dorážky Bruuna Larsena letěla pouze do rukou Gulácsiho.

90
    Tyler Adams se dopustil faulu nějakých dvacet metrů před svou bránou a Hoffenheim tak může snížit stav utkání.

89
    Opět fantastický Oliver Baumann, který si poradil se střelou Amadou Haidary ze střední vzdálenosti!

88
    Následně přišel faul ze strany domácích a Lipsko tak bude rozehrávat standardní situaci z pravé strany.

87
    Hra byla na malou chvíli přerušená, neboť hostující gólman Péter Gulásci potřeboval zavázat kopačku.

85
    Tentokrát už mohlo být definitivně hotovo, ale Oliver Baumann předvedl fantastický zákrok proti zakončení Ademola Lookmana a stále tak drží malou naději!

84
    Hosté se sice prodrali dopředu z levé strany, ale neprocpali se k nějakému ohrožení branky.

83
    Tentokrát se už dostal ke střele na bránu Werner, ale Baumann si s jeho pokusem poradil bez problémů.

82
    Už to vypadalo na rychlý útok Lipska, ale ten zmařila další nepřesná přihrávka a Red Bull se tak ve druhé půli ještě nedostal ke střele na svatyni Olivera Baumanna.

81
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Dennis Geiger, přichází Kevin Akpoguma.