Švýcarsko – Slovensko 0:1 (kon.)
Švýcarsko
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Slovensko
Pátek 25.12.2020, 20:05 • Rogers Place, Edmonton • Mistrovství světa do 20 let • Skupina A

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek svátečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou. (22:36:19)

Utkání se odehrálo bez přítomnosti diváků.

Střely na branku: 28 – 32
    Utkání rozhodl Roman Faith, který v roce 2019 odehrál juniorské florbalové MS v Halifaxu a byl i v All Stars Teamu florbalového šampionátu

Je dobojováno. Už to vypadalo, že se v základní hrací době nebude měnit skóre a zápas za stavu 0:0 dojde do prodloužení. To ovšem v pětapadesáté minutě odmítl Roman Faith, jenž odražený puk od betonu švýcarského brankáře pohotově dorazil do jeho branky. V závěru třetí třetiny pak měli Švýcaři dvě přesilové hry a Slovensko čelilo velkému tlaku, který ale ustálo a nakonec své těsné vedení uhájilo. Nutno podotknout, že za výhrou bude tučným písmem podepsán brankář Šimon Latkóczy, jenž svými zákroky motal hlavy soupeři a hodně Slovensku pomohl. Slováci si tak na úvod šampionátu zapisují důležité tři body do tabulky ve skupině A.

59:50
    Střelu Knaka z levé strany vytáhl ramenem nahoru Šimon Latkóczy a poté sám bere puk a vyráží ho daleko od své branky.

59:40
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Keanu Derungs – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Slovensko (Dávid Mudrák – 2 min., hrubost).

59:40
    Slováci se nemohou vymanit z dalšího tlaku soupeře, který se žene za vyrovnáním. Další pokus nyní kryje Latkóczy a hra je zastavena. Před jeho brankou poté došlo na menší potyčku a sudí už vše uklidňují.

59:35
    Slovensko je v plném počtu.

58:46
    Švýcarská branka je prázdná, Švýcaři jsou tedy v šesti hráčích.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny, které budou pro Slováky krušné. Švýcaři mají další přesilovou hru a touží po vyrovnání.

57:35
    Další komerční pauza.

57:35
    Vyloučení v týmu Slovensko (Marko Stacha – 2 min., podrážení).

57:30
    Švýcaři stále tlačí před brankou Slovenska, které se zatím dobře brání a drží hubené vedení.

57:25
    56:47 Latkóczyho pohotový zákrok, kterým udržel vedení Slovenska

56:47
    Fantastický zákrok Latkóczyho, který nyní udržel nulu a také vedení Slovenska. Na levé straně střílel na jeho odkrytou klec Inaki Baragano. Ale slovenský brankář se roztáhl na brankovišti a vytáhl semafor, po kterém kryje puk do lapačky!