Švýcarsko – Německo 4:5 (kon.) | Rusko – Švédsko 4:3 (po pr.) | Česko – Rakousko cz 7:0 (kon.)
Rusko
4:3 (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)
Švédsko
Čtvrtek 31.12.2020, 03:30 • Rogers Place, Edmonton, AB • Mistrovství světa do 20 let • Skupina B

Ruské mužstvo dnes odehrálo své poslední utkání v základní skupině. Hokejisté Tre Kronor nastoupí k příštímu duelu v noci na pátek proti Spojeným státům. (06:42:14)

Nejlepší hráči dnešního utkání:

Rodion Amirov (RUS), Elmer Söderblom (SWE)

Statistické okénko:

Střely na bránu: 35 – 36 | Počet zákroků: 33 – 31 | Trestné minuty: 10 – 8

Dnešní utkání Rusko vs. Švédsko v rámci Skupiny B na Mistrovství světa juniorů 2021 právě skončilo. Rusové duel ovládli poměrem 4:3 v prodloužení. Vítěznou trefu v čase 64:54 obstaral útočník Marat Chusnutdinov. Sborná skórovala hned třikrát v přesilové hře – včetně rozhodujícího gólu.

64:54 Marat CHUSNUTDINOV - 4:3

64:54
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Hotovo! Hrdinou dnešního utkání se stává MARAT CHUSNUTDINOV – necelých šest vteřin před koncem prodloužení bekhendem pohotově dorazil střelu Rodiona Amirova. Jeho druhá branka na letošním šampionátu! Asistence: Rodion Amirov, Semjon Čisťakov.

64:42
    Švédský brankář se výborně přemístil proti střele Rodiona Amirova z pravého kruhu pro vhazování.

64:35
    Nesmírně důležité vhazování po pravé ruce Jespera Wallstedta. Rozhodnou Rusové dnešní duel v přesilovce?

64:35
    Oddechový čas pro Rusko.

64:35
    Vyloučení v týmu Švédsko (Arvid Costmar – 2 min., držení).

64:01
    Probíhá poslední minuta prodloužení!

63:12
    Švédové kombinují v útočném pásmu. Gólmana soupeře otestoval Lucas Raymond.

62:13
    Na opačné straně kluziště mezitím zkusil své štěstí Elmer Söderblom.

61:08
    Do další ruské šance se nám dostal Michail Abramov. Jeho střelecký pokus byl však sražen do ochranné sítě.

60:37
    Marat Chusnutdinov nabral dobrou rychlost a zaměstnal švédského brankáře.

60:01

Střely na bránu → Rusko: 30 vs. Švédsko: 34

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 8. Afanasjev (Abramov, Gricjuk), 20. Amirov (Podkolzin, Chusnutdinov), 50. Kirsanov (Kňazev, Amirov), 65. Chusnutdinov (Amirov, Čisťakov) – 15. Costmar (Gunler, Holmström), 36. Holtz (Sundsvik, Andrae), 59. Gunler (Holtz, Söderström)

Rusko: Askarov (Achťamov) – Čisťakov (A), Muchamadullin, Kuzněcov, Byčkov, Kňazev, Kirsanov, Čajka – Amirov (A), Chusnutdinov, Podkolzin (C) – Gricjuk, Abramov, Afanasjev – Spiridonov, Safonov, Baškirov – Grošev, Ponomarjov, Bardakov – Firstov.
    Švédsko: Wallstedt (Clang) – Broberg (C), Björnfot (A), Johansson, Söderström (A), Brännstam, Andrae, Hedström – Holtz, Sundsvik, Raymond – Gunler, Wikström, Holmström – Heineman, Niederbach, Söderblom – Bjerselius, Costmar, Nybeck – Kvist.

Rozhodčí: Roeland, Sandlak – Harris, Wyonzek (všichni CAN)