Kanada – Finsko 4:1 (kon.) | Švédsko – USA 0:4 (kon.)
Kanada
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Finsko
Pátek 01.01.2021, 00:00 • Rogers Place, Edmonton • Mistrovství světa do 20 let • Skupina A

Kanadští hokejisté suverénně vyhráli skupinu A a chystají se ve čtvrtfinále na českou reprezentaci.
    Proti Finům odehráli v přímém souboji o první místo dvě třetiny prakticky na jednu bránu, soupeře válcovali a v úvodní třetině mu povolili jedinou střelu. V závěrečném dějství se obrázek hry změnil, Finsko převzalo proti úsporně hrající Kanadě iniciativu a po dvou trefených břevnech z kanadské strany zdramatizovalo zápas proměněnou jedinou přesilovkou v zápase. Poslední slovo však měl do prázdné brány kanadský kapitán Cozens.
    Z prvního přenosu roku 2021 je to vše, děkuji za pozornost a pokud se nechystáte sledovat další atraktivní hokej z MS do 20 let mezi Švédskem a USA, přeji dobrou novoroční noc! (02:23:44)

Střely na bránu 39:19 (17:1, 18:6, 4:12)
    Vyloučení 1:5
    Využití 0:1

59:37
    Levi se roztáhl na čáře a položeným betonem vyráží střelu z pravé strany.

59:17
    Ještě jedno buly po Leviho levici vybojovali finští mladíci.
    58:43 Dylan COZENS - 4:1

58:43
    Kanada právě vstřelila branku!
    DYLAN COZENS gólový účet utkání otevřel a prozatím i uzavřel. Vyvezl puk za modrou čáru, ve středním pásmu absolvoval dva vítězné souboje a z pravého křídla trefuje prázdnou bránu. Bez asistence.

58:10
    Hosté musejí rozjet útočnou akci z vlastního obranného pásma.

57:36
    Zakázané uvolnění Kanady přesouvá hru před Leviho. Finský trenér odvolává Piiroinena, Evropané zkusí změnit osud zápasu v šesti.

57:13
    Domácí drží útočné pásmo a Justin Barron těsně nedosáhl na prudkou křížnou přihrávku.

56:39
    Räty z plné jízdy přestřeluje, puk se odráží od tvrzeného skla ven z pásma.

54:35
    Mikael Pyyhtiä od levého mantinelu mířil do bližšího horního růžku, obtížný rotující kotouč dokázal Levi vyhrábnout lapačkou.

53:54
    Skoro tři a půl minuty byli gólmani bez práce, než zasáhla Piiroinenova lapačka proti McMichaelově ráně.

53:30
    Kanada se již soustředí především na bránění náskoku, oboustranně je teď hokej hlavně o nastřelování puků podél hrazení.

51:51
    Neobvykle mnoho icingů pískají čároví kanadskému výběru.

50:35
    Subtilní Pelletier provětral obránce ze severovýchodu Evropy a jeho průnik utnul až brankář Kari Piiroinen.

50:11
    Střely na bránu ve třetí třetině 1:7. Kanada vyhazuje na další zakázané uvolnění.

49:44
    Z pravého křídla se protáhl Pyyhtiä a bekhendem pod víko vyzkoušel Leviho, který si v poslední třetině konečně pořádně zachytá.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 4. Cozens, 27. Holloway (Pelletier, Schneider), 33. Krebs (Byram, Zary), 59. Cozens – 46. Lambert (Niemelä, Pärssinen)

Kanada: Levi (Garand) – Byram, Drysdale, Harley, Schneider, Guhle, Barron, Korczak – Holloway, McMichael, Cozens (C) – Perfetti, Newhook, Krebs – Quinn, Byfield, Pelletier – Mercer, Suzuki, Tomasino – Zary.
    Finsko: Piiroinen (Taponen) – Hatakka, Heinola, Kokkonen, Puutio, Viro, Niemelä, Rajaniemi – Korhonen, Helenius, Petman – Hirvonen, Lundell (C), Simontaival – Pyyhtiä, Pärssinen, Lambert – Puhakka, Järventie, Nikkanen – Räty.

Rozhodčí: Campbell, Langin – Deschamps, O´Quinn (všichni Kanada)