Čtvrtek 11.02.2021, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek čtvrtečního rána. Na počtenou! (04:20:48)

Střely na bránu: 35 – 24 | Přesilová hra: 0/2 – 0/2 | Trestné minuty: 8 – 8

Carey Price (MTL) – 20 zákroků, 3 OG, úspěšnost 87,0%, odchytal 58:53
    Frederik Andersen (TOR) – 33 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,3%, odchytal 60:00

Tomáš Tatar (MTL) – 1+0, 0 účast, 6 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 14:07

1. Zach Hyman (TOR) – 1+1
    2. John Tavares (TOR) – 0+2
    3. Josh Anderson (MTL) – 1+0

Je dobojováno! Toronto zvládlo dnešní utkání lépe a po výhře 4:2 potvrzuje pozici nejlepšího týmu v celé soutěži. Do utkání sice nevstoupilo moc dobře, protože domácí se trefili už ve 2. minutě díky Joshi Andersonovi. Vyrovnání přišlo až na konci druhé třetiny z hokejky Travise Dermotta. Pro něj, i pro Justina Holla, se jednalo o první trefu v sezoně, právě Holl se totiž zapsal do střelecké listiny necelé dvě minuty po začátku třetí periody. O chvíli později na něj navázal i Ilja Michejev a rázem to s hosty vypadalo velmi dobře. Naději pro Montreal sice ještě vykřesal Tomáš Tatar, ale poslední slovo mělo Toronto brankou Zacha Hymana do prázdné brány. Dva body tak dnes putují do Toronta.

59:52
    Je rozhodnuto! Toronto se ubránilo a teď už utkání dohraje co nejdále od své brány.

59:26
    Domácí to sice ještě znovu zkouší bez brankáře, ale žádný větší tlak před Andersenem zatím nemají.
    58:56 Zach HYMAN - 2:4

58:56
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Nepřipravená hra bez brankáře ale znamená pro Montreal trest. Matthews vyvezl puk z vlastního pásma a poté přihrál do strany ZACHU HYMANOVI, který vstřelil gól do opuštěné klece Canadiens. 2:4. Asistence: Auston Matthews a Jake Muzzin.

58:49
    Price už je na střídačce. Powerplay domácích právě začíná!

58:23
    Nyní se ale hraje ve třetině Montrealu. Domácí se musí pokusit hru přenést zpět na stranu opačnou.

58:06
    Jesperi Kotkaniemi nahodil do náruče Andersena. Pro svůj celek udělal dobrou věc, protože vybojoval vhazování v útočné třetině.

57:57
    Navíc po kvalitním napadání Johna Tavarese se do šance dostal William Nylander, který ale jemnou tečí přesunujícího se Careyho Price neoblafl.

57:50
    Domácí to však musí se založením útoku zkusit znovu. Nyní se jim přechod přes střední pásmo nepovedl.

57:22
    Toronto drží puk v útočném pásmu. Montreal ale co nevidět odvolá Price z brány, aby získal výhodu v počtu hráčů na ledě.
    56:40 Tomáš TATAR - 2:3

56:40
    Montreal právě vstřelil branku!
    Montreal se dostává do hry! Na rozdíl jediné branky snižuje TOMÁŠ TATAR! Rána Bena Chiarota z kruhu byla lehce tečována hostujícím hráčem. Poskakující puk nadělal Andersenovi potíže a toho využil dorážející Tatar. 2:3. Asistence: Ben Chiarot a Alexandr Romanov.

56:25
    Po dobré práci Tatara našel Suzuki zpoza brány Chiarota, jehož střela z vrcholu kruhu skončila na hrudi Andersena.

55:43
    Marner vystřelil, i když byl otravován hned třemi hráči soupeře. Střelu se snažil utáhnout k přední tyči, jenže tento prostor netrefil.

54:58
    Michejev se snažil bleskurychle protlačit po pravém křídle. Ve chvíli, kdy se chystal vypálit, mu ale touš utekl z čepele. Protiútok hostů tři na jednoho tedy branku nenabídl.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 2. J. Anderson (Drouin), 57. Tatar (Chiarot, A. Romanov) – 36. Dermott (Muzzin, Tavares), 42. Holl (Tavares, Muzzin), 43. I. Michejev (Kerfoot, Hyman), 59. Hyman (Matthews, Muzzin)

Montreal Canadiens: Price (Allen) – S. Weber (C), Chiarot, Petry (A), Edmundson, A. Romanov, Kulak – Gallagher (A), Danault, Tatar – J. Anderson, Suzuki, Drouin – Armia, Kotkaniemi, Toffoli – Perry, Evans, Lehkonen.
    Toronto Maple Leafs: Andersen (Hutchinson) – Brodie, Rielly (A), Holl, Muzzin, Bogosian, Dermott – Marner, Matthews (A), Hyman – I. Michejev, Tavares (C), W. Nylander – Engvall, Kerfoot, Vesey – Spezza, Boyd, Petan.

Rozhodčí: Joannette, Markovic – Cherrey, Shewchyk

Diváci: bez diváků