Carolina – Florida 3:4 (po pr.) | Toronto – Ottawa 2:1 (kon.) | Detroit – Chicago 0:2 (kon.)
Calgary – Vancouver 1:5 (kon.) | Edmonton – Winnipeg 3:2 (kon.)
Toronto Maple Leafs
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Ottawa Senators
Čtvrtek 18.02.2021, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (03:37:37)

3. Brady Tkachuk (OTT) 1+0

Je konec. Toronto Maple Leafs zvítězilo nad Ottawou Senators 2:1. V první třetině sice branka nepadla, ale to vynahradila druhá perioda. Tam se totiž o úvodní branku utkání postaral ve 25. minutě Auston Matthews. Ovšem ve 39. minutě přišla odpověď soupeře z hole Bradyho Tkachuka. Nakonec ale v 51. minutě rozhodl o výhře domácího celku Alexander Kerfoot.
    Toronto porazilo Ottawu 2:1.

59:51
    Mitchell Marner posléze vypíchl přihrávku soupeře a kotouč je znovu pryč z útočného pásma.

59:36
    Opět Toronto dostalo kotouč do středního pásma.

59:21
    Poté se sice k puku dostal Zach Hyman, ale ten jej vyhodil pouze přes celé kluziště na zakázané uvolnění.

59:04
    Senators se snaží něco vymyslet kombinaci přihrávek, ale je to velmi statické.

58:36
    Domácím se podařilo dostat puk do středního pásma, kde ale byl soupeř.

58:22
    Ottawa Senators hraje bez brankáře!

57:46
    Znovu jen nahozený puk ze strany hostujícího mužstva a posléze se Ilja Michejev dostal z levé strany ke střele, ale Murrayho neprostřelil.

57:02
    Ottawa Senators si nemůže vytvořit nějaký závěrečný tlak tohoto utkání a Toronto si vede skvěle.

56:12
    Connor Brown parádně přihrál před bránu na Joshe Norrise, který zakončoval bekhendem, ale Frederik Andersen včas sevřel betony.

55:36
    Toronto se procpalo ke střele z levé strany, ovšem Matt Murray si poradil a podržel tak naděje Ottawy.

54:38
    Střely na bránu 25:25

54:22

53:47
    A opět se Senators nepodařilo vymyslet nic vážnějšího a Maple Leafs dostali kotouč do bezpečí.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Michal Raška

Branky a nahrávky: 25. Matthews (Holl, Muzzin), 51. Kerfoot (Muzzin, Brodie) – 39. B. Tkachuk (Tierney, Norris)

Toronto Maple Leafs: Andersen (Hutchinson) – Brodie, Rielly, Holl, Muzzin, Bogosian, Dermott – Marner, Matthews (A), J. Thornton – W. Nylander, Tavares (C), Hyman (A) – Engvall, Kerfoot, I. Michejev – Spezza, Boyd, Vesey.
    Ottawa Senators: M. Murray (M. Högberg) – N. Zajcev, Chabot (A), Zub, Reilly, Gudbranson (A), Brännström – Co. Brown, Norris, B. Tkachuk (A) – Dadonov, White, N. Paul – Batherson, Stepan, Stützle – Watson, Tierney, Anisimov.

Rozhodčí: Furlatt, Skilliter – Mills, Cherrey