Boston – NY Islanders 3:4 (po pr.) | Philadelphia – NY Rangers 3:8 (kon.) | Washington – New Jersey 4:3 (kon.)
Columbus – Carolina 3:4 (po pr.) | Ottawa – Toronto 2:3 (po pr.) | Pittsburgh – Buffalo 4:0 (kon.)
Minnesota – St. Louis 2:0 (kon.) | Chicago – Florida 3:0 (kon.) | Nashville – Detroit 7:1 (kon.)
Dallas – Tampa 4:3 (kon.) | Colorado – Vegas 5:1 (kon.)
Boston Bruins
3:4 (2:0, 0:1, 1:2 - 0:1)
New York Islanders
Pátek 26.03.2021, 00:05 • TD Garden, Boston • NHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný páteční den. Na počtenou! (02:58:57)

3. Steven Kampfer (BOS) – 1+0

Boston ani na pátý pokus nedokázal v této sezoně zdolat Islanders. Dnes se s týmem z New Yorku utkal poprvé v domácím prostředí, ale ani tento fakt k výhře nevedl. Bruins to měli ale velmi dobře rozehrané, neboť už po první třetině vedli 2:0. Islanders ale vyrovnali a těsně před koncem třetí třetiny šli navíc do náskoku. O vyrovnání se ale dvě minuty před koncem postaral Anders Bjork, který nasměroval svůj tým k bodovému zisku. Šlo se tedy do prodloužení, ve kterém se rozhodlo už po jednadvaceti sekundách, to se dokázal prosadit Anthony Beauvillier.

60:21 Anthony BEAUVILLIER - 3:4

60:21
    Islanders právě vstřelili branku!
    Tohle bylo rychlé prodloužení, které přisuzuje dva body do hrsti newyorských Islanders. Nick Leddy nabral po levém křídle obrovskou rychlost, díky které i vystřelil. Halákovi propadl puk mezi tělem a lapačkou těsně za něj. Na brankovišti už byl nejdůslednější ANTHONY BEAUVILLIER, který dorazil puk do brány. 3:4 po prodloužení. Asistence: Nick Leddy a Jean-Gabriel Pageau.

60:01

Střely na bránu po 3. třetině: 32 – 25

60:00

59:38
    Brock Nelson se neprobil okolo dvou bránících hráčů hostujícího týmu. Puku se tak ujímá Boston.

59:03
    Už probíhá poslední minuta základní hrací doby. Vše nasvědčuje tomu, že se dnes půjde do prodloužení.

58:39
    Boston zůstává v útočném pásmu. Po zakázaném uvolnění týmu z New Yorku se bude vhazovat po levici Semjona Varlamova.
    57:58 Anders BJORK - 3:3

57:58
    Bruins právě vstřelili branku!
    Nedůraz a lehkovážnost stála hosty vedení. Charlie Coyle získal puk za bránou Islanders a během chvilky přihrál ANDERSI BJORKOVI, jenž si najel mezi kruhy. Posledně jmenovaný vyslal opravdu prudkou střelu, a tak znovu srovnal stav utkání. 3:3. Asistence: Charlie Coyle a Chris Wagner.
    57:04 Oliver WAHLSTROM - 2:3

57:04
    Na začátku 58. minuty Islanders otáčí skóre a poprvé v zápase jdou do náskoku. Pageau se vytočil a zpoza brány poslal puk před brankoviště. Tam si nejlépe počínal OLIVER WAHLSTROM, který těsně před holí Davida Krejčího dostal puk do šibenice. 2:3. Asistence: Jean-Gabriel Pageau a Anthony Beauvillier.

56:49
    Po poslední komerční pauze dnešního zápasu už znovu pokračujeme ve hře. Čekají nás možná nejnapínavější minuty.

56:06
    Craig Smith se natlačil před obránce a poté předvedl dlouhý blafák do bekhendu. Vyrážečka Semjona Varlamova ale zachránila hostující hokejisty před inkasováním.

55:37
    Po zisku odraženého kotouče to zkoušel David Pastrňák z ostrého úhlu. Varlamov ale dával pozor.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 12. Kuhlman (McAvoy, Bjork), 18. Kampfer (McAvoy, Krejčí), 58. Bjork (Coyle, Wagner) – 28. Pageau (Mayfield, Komarov), 45. Josh Bailey (B. Nelson, Leddy), 58. Wahlstrom (Pageau, Beauvillier), 61. Beauvillier (Leddy, Pageau)

Boston Bruins: T. Rask (21. Halák) – McAvoy, J. Zbořil, Clifton, Grzelcyk, Kampfer, Tinordi – Pastrňák, Bergeron (C), Marchand (A) – C. Smith, Krejčí (A), N. Ritchie – Kuhlman, Coyle, Bjork – Wagner, McKegg, Frederic.
    New York Islanders: Varlamov (I. Sorokin) – Pulock, Pelech, A. Greene, Leddy, Mayfield, Hickey – Eberle, Barzal, Komarov – Josh Bailey (A), B. Nelson (A), Dal Colle – Wahlstrom, Pageau, Beauvillier – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A).

Rozhodčí: McCauley, Chmielewski – Daisy, MacPherson

Diváci: 2 191