Boston – NY Islanders 3:4 (po pr.) | Philadelphia – NY Rangers 3:8 (kon.) | Washington – New Jersey 4:3 (kon.)
Columbus – Carolina 3:4 (po pr.) | Ottawa – Toronto 2:3 (po pr.) | Pittsburgh – Buffalo 4:0 (kon.)
Minnesota – St. Louis 2:0 (kon.) | Chicago – Florida 3:0 (kon.) | Nashville – Detroit 7:1 (kon.)
Dallas – Tampa 4:3 (kon.) | Colorado – Vegas 5:1 (kon.)
Columbus Blue Jackets
3:4 (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)
Carolina Hurricanes
Pátek 26.03.2021, 00:05 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

To už je ode mne vše. Přeji hezký zbytek noci! (02:55:57)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 36:33 (8:14, 14:9, 14:8 – 0:2)
    Zblokované střely – 11:13
    Vyhraná vhazování – 26:31
    Trestné minuty – 4:6
    Hity – 27:18

V prodloužení byla šťastnější Carolina, když po úniku Martina Nečase a jeho nahrávce rozhodl Sebastian Aho. Nečas byl důležitou postavou utkání, sám ve 38. minutě duelu poslal krásným gólem Canes do vedení 3:2. Připomínám, že Blue Jackets musejí brát i bod, zápas totiž poslali do prodloužení trefou Olivera Bjorkstranda 16 sekund před koncem.

61:26 Sebastian AHO - 3:4

61:26
    Carolina právě vstřelila branku!
    Hosté vítězí! Velkou zásluhu na rozhodující brance má Martin Nečas! Ten v obranném pásmu vystihl úmysl Roslovice, jemuž vypíchl puk a vydal se do samostatného úniku. Co se dalo, ještě udělal Zach Werenski, jenž se stačil s Nečasem vrátit a znemožnil mu pořádné zakončení. Český útočník Canes však zpoza branky ještě dokázal nahrát SEBASTIANOVI AHOVI a ten trefoval prázdnou klec. Asistence: Martin Nečas.

60:46
    Roslovic se protlačil dopředu podél levého mantinelu a po jeho nahrávce minul zblízka branku Cam Atkinson!

60:15
    První útok v prodloužení patřil Hurricanes. Andrej Svečnikov střílel z pravé strany do připraveného brankáře Korpisala.

60:01

Třetí třetina nerozhodla. V čase 55:42 sice přiblížil Carolinu k výhře Nino Niederreiter, ovšem domácí stačili srovnat 16 sekund před koncem díky Oliverovi Bjorkstrandovi. Uvidíme prodloužení.

60:00

59:44
    Nedeljkovic ještě zamířil k hostující střídačce, kde mu kustod upravil něco na brusli. Už je ale zpátky v brankovišti.
    59:44 Oliver BJORKSTRAND - 3:3

59:44
    Columbus právě vstřelil branku!
    Domácí srovnávají 15,1 sekundy před koncem třetí třetiny! Seth Jones od modré čáry minul hostující branku. Odražený puk poslal Cam Atkinson zpět před brankoviště, kde ho za ležícího Nedljkovice dopravil OLIVER BJORKSTRAND! Foegele teď asi hodně lituje minuté prázdné branky soupeře. Asistence: Cam Atkinson a Sethl Jones.

59:06
    Seth Jones chyboval, když se nechal na útočné modré obrat o puk Warrenem Foegelem. Ten mohl jet sám na prázdnou branku, ale Jones ještě bojoval a křižoval ho. Útočník Caroliny se ho asi zalekl a od modré čáry minul opuštěnou klec!

58:23
    Hosté vyhodili. Navíc tak, že se nepíská zakázané uvolnění.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 28. Werenski (Stenlund, S. Jones), 44. Atkinson (Laine, S. Jones), 60. Bjorkstrand (Atkinson, S. Jones) – 28. Paquette (Skjei, Lorentz), 38. Nečas (Svečnikov, Bean), 56. Niederreiter (Slavin, D. Hamilton), 62. Aho (Nečas)

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – S. Jones, Werenski, D. Savard, Gavrikov, Del Zotto, Kukan – Laine, N. Foligno (C), Bjorkstrand – Atkinson (A), Roslovic, Domi – Stenlund, Riley Nash, Jenner (A) – Robinson, MacInnis, Matteau.
    Carolina Hurricanes: Nedeljkovic (Reimer) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Skjei, Bean, H. Fleury – Nečas, Aho, Niederreiter – Fast, J. Staal (C), Svečnikov – Foegele, Martinook (A), B. McGinn – Lorentz, Geekie, Paquette.

Rozhodčí: St. Pierre, Dunning – Knorr, Fournier