Boston – NY Islanders 3:4 (po pr.) | Philadelphia – NY Rangers 3:8 (kon.) | Washington – New Jersey 4:3 (kon.)
Columbus – Carolina 3:4 (po pr.) | Ottawa – Toronto 2:3 (po pr.) | Pittsburgh – Buffalo 4:0 (kon.)
Minnesota – St. Louis 2:0 (kon.) | Chicago – Florida 3:0 (kon.) | Nashville – Detroit 7:1 (kon.)
Dallas – Tampa 4:3 (kon.) | Colorado – Vegas 5:1 (kon.)
Nashville Predators
7:1 (4:1, 1:0, 2:0)
Detroit Red Wings
Pátek 26.03.2021, 01:10 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:53:24)

Trestné minuty: 8:8

Je dobojováno a Nashville v poklidu dokráčel k výhře. Poslední třetina už byla dosti udržovací, domácí měli poklidný náskok a nemuseli se nikam hnát. Přesto ještě dvakrát skórovali, když se nejprve trefil Mathieu Olivier a v závěru dal svou dnes čtvrtou branku Rocco Grimaldi. Nashville tak vyhrál drtivých 7:1 a na šestém místě Centrální divize má 31 bodů. Detroit je osmý s 24 body a má rozhodně o čem přemýšlet, neboť ve třech porážkách, které v posledních dnech utrpěl, dal pouze jedinou branku.

59:16
    Grimaldi se hnal do další akce, tato ale byla zastavena faulem a Bobby Ryan obdržel dvě minuty za hákování. Je tak po přesilovce Detroitu.

58:34
    Zápas se už pouze dohrává, hosté drží puk ve svém pásmu. A hráči Nashvillu už ani nenapadají.

57:58
    Ještě jedno vyloučení na straně Nashvillu, dvě minuty za sevření puku rukou dostal Mikael Granlund.
    57:29 Rocco GRIMALDI - 7:1

57:29
    Nashville právě vstřelil branku!
    Další gól domácích. ROCCO GRIMALDI vybojoval na Zadinovi puk, dostal se do sóla a to zakončil perfektně provedeným forhendovým blafákem. Je to dnes jeho čtvrtá branka a je po Ericu Nystromovi teprve druhým hráčem Nashvillu, který to dokázal. Bez asistence.

56:05
    Od modré čáry vystřelil Fabbro, před Pickardem se o teč pokoušel Forsberg, puk nakonec vylétl mimo ledovou plochu.

55:31
    Je po přesilovce, hosté dvě minuty ve čtyřech přečkali bez úhony.

54:50
    Vyhození přes všechny čáry, bránící čtveřice Detroitu může v poklidu odjet vystřídat.

54:02
    Haula hledal najíždějícího Grimaldiho, ten si ale musel nechat na čtvrtý gól zajít chuť, byl totiž těsně bráněn a k puku se nedostal.

53:40
    Pickard zakročil proti zakončení z ostrého úhlu, hodně mu pomohl i Patrik Nemeth.

53:31
    Vylučuje se na straně Detroitu, dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Adam Erne.

52:53
    Hraje se v pásmu Detroitu, na hostech je už vidět rezignace.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 6. Grimaldi (Haula, Cousins), 8. Tolvanen (Josi, F. Forsberg), 8. Grimaldi, 9. Grimaldi (Haula), 33. Mikael Granlund (Josi, Fabbro), 45. Olivier (Harpur), 58. Grimaldi – 20. B. Ryan (Djoos, Fabbri)

Nashville Predators: Saros (Rinne) – A. Carrier, Ekholm (A), Fabbro, Josi (C), Benning, Harpur – Tolvanen, Johansen, F. Forsberg (A) – Arvidsson, Mikael Granlund, Järnkrok – Grimaldi, Haula, Cousins – Olivier, Sissons, Trenin.
    Detroit Red Wings: Greiss (8. Pickard) – Hronek, DeKeyser, Stecher, M. Staal, Merrill, Nemeth – Mantha, D. Larkin (C), Fabbri – Gagner, Naměstnikov, Zadina – B. Ryan, Rasmussen, Glendening (A) – Helm, Djoos, Erne.

Rozhodčí: O'Rourke, MacDougall – Flemington, Tobias