NY Rangers – Washington 5:2 (kon.) | Florida – Detroit 4:1 (kon.) | Boston – New Jersey 5:4 (2:0 po s.n.)
Tampa – Columbus 1:3 (kon.) | Montreal – Edmonton 4:0 (kon.) | Chicago – Carolina 2:1 (kon.)
Nashville – Dallas 3:2 (po pr.)
New York Rangers
5:2 (1:2, 0:0, 4:0)
Washington Capitals
Středa 31.03.2021, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (03:45:18)

Zdeno Chára (WSH) – 0+0, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 15:45
    Jakub Vrána (WSH) – 0+0, -2 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 13:28.

Igor Šesťorkin (NYR)
    – 30 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,8%, odchytal 59:45
    Vítek Vaněček (WSH) – 22 zákroků, 4 OG, úspěšnost 84,6%, odchytal 58:32.

Statistiky
    Střely na branku: 27 – 32 (10:12, 6:10, 11:10)
    Zablokované střely soupeře: 13 – 11
    Trestné minuty: 6 – 16
    Využité přesilové hry: 0/2 – 1/3
    Vyhraná vhazování: 44 % – 56 %
    Bodyčky: 19 – 14.

Washington začal skvěle, ale po rychlých gólech Oshieho a Dowda se jaksi zasekl. Od páté minuty se neprosadil už ani jednou, zatímco Rangers po snížení Chytila a vyrovnání Kakka utekli až do konečného stavu 5:2. Vítězný gól zase zařídil Adam Fox, na kterého ještě navázal Panarin a v závěru vše stvrdil Bučněvičův zásah do prázdné brány. Newyorčanům se tak povedlo poprvé v sezóně otočit stav, když po 2. třetině prohrávali.

59:51
    Filip Chytil ještě útočil proti Chárovi, jehož hokejka zpomalila vypálený puk k betonu klečícího Vaněčka.

59:25
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 2 min. + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    59:25 Pavel BUČNĚVIČ - 5:2

59:25
    Rangers právě vstřelili branku!
    Čtvrtý domácí gól v této třetině, na kterém nic nezmění ani negativní emoce Wilsona v přerušené hře. Do opuštěné branky Capitals se dokázal trefit PAVEL BUČNĚVIČ, pro kterého je to čtrnáctý zásah v probíhajícím ročníku. Asistence: Ryan Lindgren.

59:03
    Rangers díky tomuto vyloučení mohou beztrestně vyhazovat. Nyní však dostali puk do středního pásma zablokováním Carlsonovy střely.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:50
    Power-play Washingtonu bude podpořena o vyloučení Smithe, který dal pořádný krosček do Oshieho ledvin. Naprosto jasný trest.

58:46
    Alexandr Ovečkin vypálil zleva nepřesně a pak dobruslil Stromem vyhozený puk, aby se mohl pískat další icing.

58:31
    Ani Kaapo Kakko neměl přesnou mušku poté, co byl na vhazování úspěšný Ryan Strome. Opět se chystá rozstřel po levici Igora Šesťorkina.

58:21
    Brendan Smith to zkusil na způsob Filipa Hronka, ale střelou doslova přes celé hřiště branku netrefil. Je z toho zakázané uvolnění a oddechový čas pro Capitals.

57:51
    Phillip Di Giuseppe nebyl faulován v souboji na mantinelu. Puk mají hosté a Vaněček pouští do hry šestého bruslaře do pole.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 16. Chytil, 45. Kakko (R. Strome, Panarin), 47. Fox (Panarin, R. Lindgren), 56. Panarin (Br. Smith), 60. Bučněvič (R. Lindgren) – 3. Oshie (Bäckström, Carlson), 5. Dowd (Hathaway, Dillon)

New York Rangers: Šesťorkin (A. Georgijev) – R. Lindgren, Fox, K'A. Miller, Trouba (A), Hájek, Br. Smith – Kreider (A), Zibanejad (A), Bučněvič – Panarin, R. Strome, Kakko – Lafreniere, Chytil, J. Gauthier – Di Giuseppe, Rooney, Blackwell.
    Washington Capitals: Vaněček (Samsonov) – Dillon, Carlson (A), Orlov, J. Schultz, Chára, Jensen – Ovečkin (C), Kuzněcov, Oshie – Sheary, Bäckström (A), T. Wilson – J. Vrána, Eller, Sprong – Hagelin, Dowd, Hathaway.

Rozhodčí: Pochmara, Hebert – Knorr, Kelly

Diváci: 1 761