Calgary – Montreal 1:2 (kon.) | St. Louis – Colorado 4:1 (kon.) | Ottawa – Vancouver 2:1 (kon.)
Dallas – Carolina 4:3 (po pr.) | Nashville – Florida 4:1 (kon.) | Winnipeg – Edmonton 1:6 (kon.)
Los Angeles – Anaheim 4:1 (kon.) | San Jose – Arizona 6:4 (kon.)
Dallas Stars
4:3 (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)
Carolina Hurricanes
Úterý 27.04.2021, 01:30 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Z tohoto online přenosu je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek noci, pokud se chystáte spát. Od klávesnice se s vámi loučí Igor Mainka. (04:45:25)

Dallas se po vítězství udržel na pozici znamenající postup do play-off. V centrální divizi je na čtvrtém místě. Carolina si ziskem bodu zajistila účast v play-off.

1. Jamie Benn (DAL) – 1+3
    2. Denis Gurianov (DAL) – 1+0
    3. Morgan Geekie (CAR) – 0+2

Česká a slovenská stopa
    Radek Faksa (DAL) – 0+0, účast na ledě -1, 2 střely na bránu, 1 hit, 3 zblokované střely, čas na ledě 17:07
    Andrej Sekera (DAL) – 0+0, účast na ledě 0, 1 hit, 2 zblokované střely, čas na ledě 17:32
    Martin Nečas (CAR) – 0+0, účast na ledě +1, 3 střely na bránu, 3 hity, čas na ledě 22:52

Jake Oettinger (DAL) – 29 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,6%, čas na ledě 62:44
    James Reimer (CAR) – 27 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,1%, čas na ledě 62:44

Statistiky
    Střely na branku: 31 – 32 (11:14, 14:11, 5:7, 1:0)
    Zablokované střely soupeře: 17 – 8
    Trestné minuty: 4 – 2
    Využité přesilové hry: 1/1 – 0/2
    Vyhraná vhazování: 58 % – 42 %
    Bodyčky: 24 – 18

Viděli jsme parádní utkání, které muselo nezaujatého diváka bavit. Ze zisku dvou bodů se nakonec radují domácí hokejisté, kteří udeřili v prodloužení. Hvězdou utkání se stal kapitán hvězd Jamie Benn, jenž zaznamenal vítězný gól a k nim si připsal i tři asistence.

62:44 Jamie BENN - 4:3

62:44
    Dallas právě vstřelil branku!
    Hotovo! Trochecka krosčekoval Robertsona, hráč Caroliny upadl na led, Robertson si vzal puk, využil situaci k přečíslení dva na jednoho a po přihrávce zakončil celou akci úspěšnou kličkou JAMIE BENN – 4:3! Asistence: Jason Robertson.

62:14
    Niederreiter zkoušel stahovačkou projít přes Lindella, jenže puk se mu zamotal u nohou obránce Dallasu.

61:31
    Carolina ve trojici Aho, Hamilton, Nečas kontrolují puk, ale zatím bez snahy o střelu. Diváci pískají.

60:32
    Svečnikov ujel po levém křídle, ale jeho pokus byl zblokován.

60:01

Ve třetí třetině se Carolině podařilo zaslouženě vyrovnat a před námi je prodloužení ve formátu tři na tři.

60:00

59:50
    Na druhé straně ještě zkoušel štěstí Foegele, ale ani jeho pokus z pravého kruhu neskončil v bráně.

59:41
    Střela Hintze téměř od modré čáry, Reimer puk vyrazil.

58:39
    Menší problém s rýhou v Reimerově brankovišti. O úpravu se stará jeden z čárových rozhodčích.

Igor Mainka

Branky a nahrávky: 2. Pavelski (Robertson, Ja. Benn), 17. Dickinson (Lindell, Ja. Benn), 38. Gurjanov (Ja. Benn), 63. Ja. Benn (Robertson) – 34. M. McCormick (Geekie, Paquette), 37. Slavin (Aho, Niederreiter), 56. Hakanpää (Geekie, J. Staal)

Dallas Stars: Oettinger (A) (Chudobin) – Vatanen, Lindell (A), Heiskanen, Oleksiak, Sekera, Hanley, Pysyk – Pavelski, Hintz, Robertson – Gurjanov, Ja. Benn (C), Dickinson – Comeau, Faksa, Cogliano – Dowling, Kero.
    Carolina Hurricanes: Reimer (Nedeljkovic) – Hakanpää, Bean, Pesce, Gardiner, D. Hamilton, Slavin (A), J. Ryan – Lorentz, Aho, A. Svečnikov – Nečas, Trocheck, Niederreiter – Foegele, J. Staal (C), Paquette – Geekie, M. McCormick.

Rozhodčí: StLaurent, MacDougall – Smith, Murray.

Diváci: 5 364