Bělorusko – Švédsko 1:5 (kon.) | Česko – Německo cz 3:1 (kon.) | Rusko – USA 7:6 (po pr.)
Lotyšsko – Švýcarsko 2:4 (kon.) | Finsko – Rusko 4:3 (2:0 po s.n.) | Švýcarsko – Bělorusko 1:7 (kon.)
Rusko
7:6 (1:3, 4:3, 1:0 - 1:0)
USA
Úterý 27.04.2021, 03:00 • Comerica Center - Frisco • Mistrovství světa do 18 let • Skupina B

Děkuji za společné sledování tohoto krásného zápasu, který nakonec získává Rusko, a přeji Vám krásné úterní ráno! Brzy na počtenou! (05:52:30)

61:25 Nikita ČIBRIKOV - 7:6

61:25
    Rusko právě vstřelilo branku!
    A radují se nakonec opravdu Rusové! U sedmého gólu nemůže mít Homer čisté svědomí. NIKITA ČIBRIKOV si převzal puk u své branky, projel s ním až skoro k brankové čáře a střelou po ledě, kterou odrazil o beton Homera, rozhoduje toto šílené utkání! Asistence: Ilja Ivancov

61:00
    Zatím se hraje pouze ve středním pásmu. Oba týmy střídají.

60:01
    Hraje se samozřejmě tři na tři.

60:01

Úsměvné je, že američtí komentátoři věří v prodloužení spíše Rusku. Tak uvidíme, jak budou jejich odhady daleko od pravdy! Prodloužení začíná!

Tak Rusům se podařilo vyrovnat. Velkou zásluhu na tom má Fjodor Svečkov, který přesně věděl, co s pukem chce udělat a taky to udělal. Pravděpodobně se dnes jedná o nejlepšího hráče Rusů. Kdo se nakonec bude radovat ze dvou bodů? My už teď můžeme říct, že jsme sledovali neuvěřitelný zápas, který přinesl vše, co má hokejový zápas nabídnout. Dvanáct branek, neutuchající tempo v prvních dvou třetinách a také klidnou taktickou přetahovanou ve třetí periodě, kterou nakonec zvládlo lépe Rusko.

60:00

59:37
    Prodloužení se blíží mílovými kroky!

59:00
    Minuta do konce třetí periody. Udělá ještě někdo velkou chybu, která rozhodne?

57:33
    Ani jeden z týmů už se nikam nežene. Oběma týmům, zdá se, stačí remíza a o vítězi rozhodne prodloužení.

56:32
    Američanům se nepodařilo vyhodit a Rusové drží puk za brankou Homera. Kdo zvítězí v boji o puk? Opět Rusové.

55:36
    Icing Ruska.
    54:45 Ivan MIROŠNIČENKO - 6:6

54:45
    Po obrovském tlaku se puk dostal na hokejku Fjodora Svečkova, který před brankou podržel puk a nádherně našel volného IVANA MIROŠNIČENKA, kterému už stačilo jen nastavit hůl a nasměrovat puk za už překonaného Homera. Máme po dlouhé době vyrovnáno a Rusové stáhli čtyřgólový americký náskok! Asistence: Fjodor Svečkov, Danila Jurov.

53:59
    Logan Cooley se dostal k dorážce, která však neměla přesnost ani razanci.

53:01
    Nebezpečná situace před Homerem končí v rohu za jeho brankou. Tam je to pro Homera relativně v pohodě.

Tomáš Jirsa

Branky a nahrávky: 10. Jurov (Čibrikov, Makarov), 27. Bučelnikov (Novikov), 29. Gajdamak (Čibrikov, Grudinin), 34. Mičkov (Petrov, Grudinin), 40. Mirošničenko (Koromyslov, Svečkov), 55. Mirošničenko (Svečkov, Jurov), 62. Čibrikov (Ivancov) – 3. Chesley, 6. Duke (Hutson, Pastujov), 17. Behrens (Hutson, Cooley), 22. Straky (Howard, Stramel), 25. Pastujov (Hutson, Behrens), 37. Duke (Pastujov, Behrens)

Rusko: Gerasimjuk (22. Brinkman) – Grudinin, Makarov, G. Ivanov, Koromyslov, Sapunov, Figurin (A), Novikov – Jurov, Svečkov, Čibrikov (C) – Petrov, Ivancov (A), Poltapov – Mirošničenko, Gajdamak, Mičkov – Bučelnikov, Mechovov, Lazutin – Katelevskij.
    USA: Holt (Homer) – Behrens (A), Schmidt, Hreschuk (A), Gallagher, Hutson, Straky, Murchison, Chesley – Duke, Cooley, Pastujov – Janicke, Savage (C), Gilmartin – Howard, Stramel, Devine – McGroarty, St. Louis, Hejduk.

Rozhodčí: Brander, Kika – Briganti, Poljakov