Rusko – Finsko 1:4 (kon.) | Česko – Švédsko cz 3:2 (po pr.)
Rusko
1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Finsko
Čtvrtek 13.05.2021, 16:00Euro Hockey Tour

Zápas je u konce, Finové nakonec vyhráli 4:1! Rusku se sice na začátku třetí třetiny podařilo vyrovnat, jenže Finsko se dvěma góly v rychlém sledu opět dostalo do vedení, které už si díky pevné obraně pohlídalo. Sborná si tak připsala první prohru v letošním ročníku Euro Hockey Tour.

Nejlepší hráči utkání
    Rusko: Arťom Švec-Rogovoj
    Finsko: Jussi Olkinuora

Ode mě je to pro tuto chvíli vše, přeji pěkný večer! (18:28:19)

59:50
    Zápas už se jen dohrává, o vítězi je rozhodnuto.
    59:34 Jere KARJALAINEN - 1:4

59:34
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Při ponechané výhodě se ke kotouči za ruskou brankou dostal Suomi, který přihrál JEREMU KARJALAINENOVI, před nímž už stála jen odkrytá síť. Asistence: Eemeli Suomi.

58:50
    Píská se další zakázané uvolnění Finů, Rusům už zbývá jen něco málo přes minutu.

58:20
    Anton Slepyšev nebezpečně pálil z první, Jussi Olkinuora se ale proti němu stihl přesunout a kotouč vyrazit!

57:40
    Finové teď výborně brání, sborná se jen těžce dostává přes modrý val.

57:05
    Rusové se sice usadili v útočném pásmu, jenže Ivan Morozov přihrál nepřesně a svůj tým tak vyhnal zpět za modrou čáru.

56:40
    Anton Lundell vyhazuje na další zakázané uvolnění, Finové tak stále nemohou vystřídat.

56:15
    Jegor Jakovlev tvrdě pálil od modré čáry, Jussi Olkinuora vyrazil.

55:50
    Seveřané vyhazují jen na zakázané uvolnění.

55:23
    Ivan Bočarov je na střídačce, sborná to zkouší v šesti!

55:23
    Rusko si bere oddechový čas.

55:00
    Rusové jsou sice aktivní, jenže Finové dobře brání střední pásmo a nepouští je do větších šancí.

54:04
    Sborná v plném počtu. Seveřanům se tato přesilovka sice moc nepodařila, jsou ale o dvě minuty blíž závěrečné siréně.

53:30
    Rusové vyhazují, Suomi musí začínat zpoza vlastní branky.

53:00
    Anton Lundell se v plné rychlosti vřítil do útočného pásma, z levé strany však Bočarova nepřekonal.

52:30
    Seveřané nikam nepospíchají, momentálně drží kotouč za svou vlastní brankou.

Vladimír Vykoukal

Branky a nahrávky: 45. Šalunov – 5. Rindell (Lundell), 51. J. Karjalainen, 51. Turunen, 60. J. Karjalainen (Suomi)

Rusko: Bočarov (Fedotov) – J. Jakovlev (C), Judin, Dronov, Ožiganov, Rafikov, A. Marčenko, Kirsanov – K. Marčenko, Slepyšev (A), Šalunov – Okulov, Voronkov, Ivan Morozov – Burdasov (A), Podkolzin, Zernov – E. Galimov, Švec-Rogovoj, Kameněv – Timkin.
    Finsko: Olkinuora (Säteri) – Ohtamaa (A), Kaski, Friman, Rindell, Parikka, Pokka, Kivistö, Nousiainen – Turunen, Ruohomaa, Pakarinen – Sallinen (A), Lundell, Puustinen – Suomi, Tiivola, J. Karjalainen – Mäenalanen, Björninen, Anttila (C) – Innala.

Rozhodčí: Pešina, Pražák – Brejcha, Lhotský