Švédsko – Velká Británie 4:1 (kon.) | Kazachstán – Kanada 2:4 (kon.) | Dánsko – Bělorusko 5:2 (kon.)
Lotyšsko – Norsko 3:4 (1:2 po s.n.)
Nashville Predators
3:4 (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1) Stav série: 2:4
Carolina Hurricanes
Pátek 28.05.2021, 03:45 • Bridgestone Arena, Nashville • Play-off NHL • Osmifinále

Dnešní utkání sledovalo 14 107 diváků. (06:51:42)

Z mé strany je to dnes v brzkém ránu vše. Bylo mi ctí vás dnešním utkáním provázet, přeji vám příjemný víkend a někdy příště se budu u NHL opět těšit na počtenou!

Alex Nedeljkovic (CAR) – 24 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,9 %, odchytal 61:06

Fanoušci v Bridgestone Areně smutní, do sedmého zápasu to jejich miláčci už nedotáhli. Přitom to měli celkově rozehrané velmi dobře, v 28. minutě vedli 3:1, jenže povedená třetí třetina ze strany hostí poslala zápas do prodloužení. Ani to netrvalo dlouho, dokonce bylo hotovo ještě dříve, než v pátém zápase v PNC Areně. Po 66 sekundách totiž šikovnou tečí Sebastian Aho zapsal nejenom druhý gól v zápase, ale také rozhodl o postupu Canes do dalšího kola.

Nashville tak papírovému favoritovi sice vzdoroval, natáhl sérii na šest zápasů, z čehož čtyři muselo rozhodnout až prodloužení. Do sladkého konce to však Preds nedotáhli a stále od dob trenéra Lavioletta čekají na výraznější úspěch. A vzhledem k postupné přestavbě kádru, který v posledních letech probíhá, to asi ještě nějakou dobu trvat bude.

Střely na branku: 27 – 31 (1 – 1)

61:06 Sebastian AHO - 3:4

61:06
    Carolina právě vstřelila branku!
    A je po dešti, Carolina po obratu z 1:3 postupuje do dalšího kola! Aho vyhrál buly a kotouč propadl až k mantinelu na Slavina, který na nic nečekal a okamžitě pouštěl kotouč na branku. Podruhé v zápase to byla teč SEBASTIANA AHA, která byla tak akorát na to, aby kotouč zamířil nad rameno Sarose a rozhodla o tom, že Hurricanes se postaví v boji o celkového vítěze Centrální divize Tampě Bay – 3:4! Asistence: Jaccob Slavin.

60:48
    Souboj za brankou Nedeljkovice vyšel lépe pro hosty, kteří přešli dopředu a vybojovali si hned vhazováni u branky Sarose.

60:03
    Začíná první dvacetiminutové prodloužení, úvodní buly jde pro hosty, kteří ihned nahazují do útočného pásma a vydávají se za kotoučem.

60:01

Nashville do prodloužení vstoupí pravděpodobně jenom s pěti obránci. Pokračování Romana Josiho je stále nejisté a spíše to vypadá, že do dnešního zápasu už nezasáhne.

Carolina nakonec dokázala srovnat a v rámci třetí třetiny to je naprosto zasloužené. Nebýt Jusseho Sarose v domácí brance, tak si troufám tvrdit, že by Canes zvládli zápas ve třetí třetině otočit. Byli totiž jasně lepším týmem, přestříleli Predátory 16:5, srovnávací branka však dlouho nepřicházela. Prolomit se to povedlo až Dougiemu Hamiltonovi v čase 53:59 a od té doby se skóre neměnilo. Počtvrté v řadě nás tak čeká prodloužení, které začne zhruba za 13 minut, tj. v 6:30.

Střely na branku: 26 – 30 (5 – 16)

60:00

59:29
    Carolina odklidila kotouč ze svého pásma, navíc tak, aby se nepískal icing. Ani domácí v samotném závěru nikam nespěchají a bude tak následovat prodloužení.

59:02
    Startuje poslední minuta třetí třetiny a pomalu to vše směřuje do prodloužení. To by bylo již čtvrté v řadě během této série.

58:46
    Nashville bude mít vhazování v útočném pásmu 74 sekund před koncem.

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 2. Cousins (Haula, Harpur), 22. Mikael Granlund (Ellis), 28. Johansen (Josi, Mikael Granlund) – 5. B. McGinn (Nečas), 34. Aho (D. Hamilton), 54. D. Hamilton (Slavin, B. McGinn), 62. Aho (Slavin)

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Josi (C), A. Carrier, Ekholm (A), Ellis (A), Harpur, Benning – F. Forsberg, Johansen, Duchene – Järnkrok, Mikael Granlund, Kunin – Cousins, Haula, Richardson – Trenin, Sissons, Jeannot.
    Carolina Hurricanes: Nedeljkovic (Mrázek) – Slavin (A), D. Hamilton, Skjei, Pesce, Bean, Hakanpää – A. Svečnikov, Aho, T. Teräväinen – Niederreiter, Trocheck, Nečas – Foegele, J. Staal (C), Fast – Martinook (A), Lorentz, B. McGinn.

Rozhodčí: Kozari, Pochmara – Mills, Murray (všichni CAN)

Diváci: 14 107