Tampa Bay Lightning
5:1 (1:0, 1:1, 3:0) Stav série: 1:0
Montreal Canadiens
Úterý 29.06.2021, 02:00 • Amalie Arena, Tampa • Play-off NHL • Finále

Uvidíme, zda gól ze 42. minuty nebude ještě zpětně připsaný Ondřeji Palátovi. (05:12:14)

Hokejisté Tampy vyhrávají poměrně jednoznačně úvodní zápas. Po dvou třetinách vedli 2:1, ale ve třetí části se dokázali prosadit hned třikrát.

Erik Černák poslal Tampu do vedení, její náskok pak vylepšil Yanni Gourde. Za hosty snížil Ben Chiarot. Následně ve třetí třetině puk do branky dostala Tampa znovu, zatím je gól připsaný Kučerovovi, jehož střelu si asi do branky srazil Chiarot. Nejprve to ale vypadalo na Ondřeje Paláta, který byl před brankou. V závěru pak domácí výhru pojistili Nikita Kučerov a Steven Stamkos.

Tampa právě vstřelila branku!
    Gól v přesilovce a domácí vedou už o čtyři góly. Po rychlé akci zakončoval z kruhu volný STEVEN STAMKOS. Jeho rána zapadla přesně do volného prostoru a do branky. Gólman se nestihl přesunout. Asistence: Nikita Kučerov a Brayden Point.

58:31
    Steven Stamkos to zkoušel z dobré pozice, ale puk nezpracoval.

58:18
    Tlak domácích pokračuje dál.

58:00
    Jeden z domácích hráčů minul branku, následně se vyloučený hráč vrátil do hry. Přesilovka pět na čtyři.

57:20
    Tampa hraje pět na tři, na ledě má pět útočníků.

57:20
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Joel Edmundson – 2 min., hrubost).

57:20
    Brankář Canadiens kryje kotouč, následovala další potyčka. Zápas je nyní poněkud vyhrocený.

56:45
    Victor Hedman pálil od modré čáry, jeho rána končí vedle. Následně Canadiens vyhodili.

56:30
    Tampa dostala hru do útočného pásma. Nikita Kučerov a Anthony Cirelli kombinovali okolo modré čáry.

56:10
    Nyní hraje přesilovku domácí celek, který vede o tři branky a vyloženě do útoku se hnát nemusí.

55:51
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jesperi Kotkaniemi – 2 min., vysoká hůl).

55:51
    Přerušení hry a další potyčka.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 7. Černák (Palát, B. Point), 26. Gourde (Colton, Goodrow), 42. Kučerov (Sergačjov), 52. Kučerov (B. Point), 59. Stamkos (Kučerov, B. Point) – 38. Chiarot (Kotkaniemi, S. Weber)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Hedman (A), Rutta, McDonagh (A), Černák, Sergačjov, D. Savard – Palát, B. Point, Kučerov – Killorn, Cirelli, Stamkos (C) – Goodrow, Gourde, Coleman – Colton, T. Johnson, Maroon.
    Montreal Canadiens: Price (Allen) – Chiarot, S. Weber (C), Edmundson, Petry, E. Gustafsson, Merrill – Lehkonen, Danault, Gallagher (A) – Toffoli, Suzuki, Caufield – Byron (A), Kotkaniemi, J. Anderson – Perry, E. Staal, Evans.

Rozhodčí: O'Rourke, Charron – Cormier, Murchison

Diváci: 15 911