Tampa Bay Lightning
3:1 (0:0, 2:1, 1:0) Stav série: 2:0
Montreal Canadiens
Čtvrtek 01.07.2021, 02:15 • Amalie Arena, Tampa • Play-off NHL • Finále

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný čtvrteční den. Na počtenou! (05:04:04)

3. Anthony Cirelli (TBL) – 1+0

Je dobojováno! Tampa vítězí i v dnešním utkání a už je jen dvě výhry od obhajoby nejcennější hokejové trofeje na světě. Blesky dnes určitě nebyly v prvních dvou třetinách lepší, ale na to se historie ptát nabude. Do vedení se dostaly díky trefám Anthonyho Cirelliho a Blakea Colemana. V závěru ještě navýšil jejich vedení Ondřej Palát. Jediným úspěšným střelcem Montrealu byl dnes Nick Suzuki. Hrdinou zápasu se stal Andrej Vasilevskij, který kryl 42 ran soupeřova týmu. Tampa tak vyhrála 3:1 a ve finálové sérii vede 2:0 na zápasy.

59:33
    Cole Caufield vystřelil z levého kruhu. Mířil do horních pater brány, jenže Vasilevského rameno bylo na svém místě.

59:14
    Trenéři Montrealu si vzali oddechový čas. Hrát se bude ještě 46 sekund.

59:14
    Už mohlo být hotovo. Jeden z beků Tampy odhodil puk přes všechny čáry, ale černá guma propadla vedle tyče opuštěné klece o pár desítek centimetrů.

59:03
    Střílená přihrávka hostů popadla pár centimetrů vedle vzdálenější tyče.

58:42
    Andrej Vasilevskij utěsnil přední tyč po pohotovém zakončení Coreyho Perryho, který málem využil příhodného odrazu od mantinelu.

58:26
    Suzukimu vůbec nesedla rána z levého kruhu. Nicméně Montreal zůstává na kotouči v pásmu soupeře.

58:02
    V plném proudu jsou poslední dvě minuty základní hrací doby. Price už sprintuje na střídačku a hosté to zkouší v šesti.

57:48
    Proti McDonaghově střele Price zasáhl. Montreal ale teď potřebuje hrát v jiném pásmu než v jeho obranném.

57:17
    Andrej Vasilevskij musel rychle zasahovat proti nepříjemnému nahození ze strany. Kotouč však z lapačky rychle vytřepal a následně i rozehrál.

56:42
    Fanoušci Tampy už tuší, že to vyjde i dnes. Montreal je gólem zaskočen a v uplynulé minutě se nedokázal dostat z vlastního pásma.
    55:42 Ondřej PALÁT - 3:1

55:42
    Tampa právě vstřelila branku!
    Joel Edmundson udělal obrovskou chybu, po které se Tampa dostává do dvoubrankového vedení. Zpoza brány předával puk naslepo za sebe, ale spoluhráči mu do daného prostoru nenajeli. U puku tak byl první ONDŘEJ PALÁT, který z brankové čáry odrazil kotouč od betonu Careyho Price do brány. 3:1. Bez asistence.

55:00
    Phillip Danault si najel na pravou stranu, Hedmana ale už neprostřelil. Švédský obránce poté s přehledem odpravil puk do středního pásma.

54:32
    Na řadu přichází poslední komerční pauza třetí třetiny. Tampa stále hájí svůj jednobrankový náskok.

53:57
    Anthony Cirelli udržel puk v útočném pásmu a následně pošetřil cenné sekundy pro své barvy.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 27. Cirelli (T. Johnson, Rutta), 40. Coleman (Goodrow, McDonagh), 56. Palát – 31. Suzuki

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh (A), D. Savard, Sergačjov – Kučerov, B. Point, Palát – Stamkos (C), Cirelli, T. Johnson – Coleman, Gourde, Goodrow – M. Joseph, Colton, Maroon.
    Montreal Canadiens: Price (Allen) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Edmundson, Merrill, E. Gustafsson – Gallagher (A), Danault, Lehkonen – Caufield, Suzuki, Toffoli – J. Anderson, Kotkaniemi, Byron (A) – Perry, E. Staal, Armia.

Rozhodčí: Sutherland, Furlatt – Murray, Brisebois

Diváci: 17 166