Jan Rutta (TBL) – 0+0, -1 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 14:59
    Ondřej Palát (TBL) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 16:53
    Erik Černák (TBL) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 19:56

Carey Price (MTL) – 32 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,1 %, odchytal 63:57
    Andrej Vasilevskij (TBL) – 18 zákroků, 3 OG, úspěšnost 85,7 %, odchytal 63:57
    Obrovská radost fanoušků před arénou po vítězném gólu Joshe Andersona.

Střely na branku – 21:34 (5:12, 9:8, 5:10 – 2:4)
    Zblokované střely – 19:16
    Vyhraná vhazování – 25:23
    Trestné minuty – 20:12
    Hity – 35:36

Hokejisté Montrealu ještě žijí! V prodloužení dokázali ubránit dlouhé oslabení a po jeho skončení zápas rozhodnout! Hrdinou Habs je Josh Anderson, který v čase 63:57 dorazil do sítě kotouč po akci, kterou sám rozjel. Série se tak vrací do Amelie Areny a starostce Tampy se splnilo přání, aby Blesky dnešní duel prohrály a měly tak šanci slavit Stanley Cup před svými fanoušky.

Ještě si krátce celý zápas zrekapitulujme. Většinu první třetiny byla Tampa lepší, ale v 16. minutě poslal již vychválený Josh Anderson do vedení Montreal. V prostřední části hráli o něco lépe pro změnu domácí, paradoxně však tentokrát udeřily Blesky. Ve 38. minutě srovnal stav Barclay Goodrow. Ve třetí dvacetiminutovce nejprve přiblížil Habs k výhře svým zásahem Alexandr Romanov, Lightning však odpověděli trefou Patricka Maroona. Minutu před koncem navíc kanadskému celku zavařil kapitán Weber, jenž byl vyloučen na 2+2 minuty za zákrok vysokou holí na Paláta, ovšem Tampa přesilovku, kterou si přenesla i do prodloužení, využít nedokázala...

63:57 Josh ANDERSON - 3:2

63:57
    Montreal právě vstřelil branku!
    Tahle sezóna ještě nekončí! Série se možná i k radosti starostky Tampy vrátí na Floridu. Na levé straně vyrazil dopředu Josh Anderson. Ten byl tísněn Janem Ruttou, ale přesto dokázal jednou rukou poslat puk před brankoviště, kde byl Cole Caufield. Ten Vasilevského nepřekonal, ale odražený kotouč si našel právě JOSH ANDERSON., jenž ho v pádu již uklidil za záda gólmana Bolts – 3:2. Asistence: Cole Caufield.

63:01
    Ano, Weber skáče zpátky do hry!

62:37
    Domácí vyhodili. Vypadá to, že by měli oslabení přežít!

62:27
    Ránu Stevena Stamkose z mezikruží Price kryje! Hosté si vyžádali oddechový čas!

62:01
    Domácí se málem prosadili v oslabení! Proti zakončení Nicka Suzukiho po přihrávce Danaulta se stačil přemístit Vasilevskij!

61:46
    Victor Hedman pálil od modré čáry. Price zasáhl a přerušil hru.

61:41
    Právě Palát střílel z levého kruhu. Price kotouč zkrotil ve výstroji.

61:30
    Nahození Sergačjova obrana Montrealu zablokovala. Na ledě je i Ondřej Palát, jehož Weber v závěru třetí části krvavě zranil.

60:41
    Domácí vyhazují.

60:08
    Domácí vyhráli buly a hned vyhodili. Připomínám, že Shea Weber sedí na trestné lavici. Tampa tak může rozhodnout zápas i celé finále.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 16. J. Anderson (Suzuki, Caufield), 49. A. Romanov (Evans), 64. J. Anderson (Caufield) – 38. Goodrow (McDonagh, Coleman), 54. Maroon (M. Joseph, T. Johnson)

Montreal Canadiens: Price (Allen) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Edmundson, Kulak, A. Romanov – Gallagher (A), Danault, Toffoli – J. Anderson, Suzuki, Caufield – Lehkonen, Evans, Byron (A) – Perry, E. Staal, Armia.
    Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh (A), D. Savard, Sergačjov – Kučerov, B. Point, Palát – Stamkos (C), Cirelli, Colton – Coleman, Gourde, Goodrow – M. Joseph, T. Johnson, Maroon.

Rozhodčí: Sutherland, Furlatt – Murray, Brisebois