Engineers Prague – UK Kings Prague 2:4 (kon.) | HC UP Olomouc – VUT Cavaliers Brno 4:0 (kon.)
ČVUT Engineers Prague
2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
UK Kings Prague
Neděle 22.08.2021, 12:05 • Zimní stadion HC Hvězda Praha, Praha 6–Vokovice • Tipsport UNI CUP

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na počtenou příště! (14:14:06)

Ve Vokovicích je hotovo! Vyrovaný duel končí poměrně překvapivým a celkem i zaslouženým vítězstvím celku Univerzity Karlovy, který se po pomalém vstupu do střetnutí postupně dostal do hry a po nemalou část duelu si na ledě udržoval mírnou převahu. Engineers dnes proti svému rivalovi nepřevedli špatný výkon, na bodový zisk to ale prostě a jednoduše nestačilo.

59:54
    Před domácí svatyní byla nyní po přerušení k vidění malá strkanice. Sudí se rozhodli, že situaci v závěru utkání vyřeší jen domluvou, vylučovat se nebude.

59:30
    Projektilem z mezikruží se ještě blýskl David Volf, připravený Havel ho vytěsnil do rohu kluziště.

58:46
    Tým Univerzity Karlovy právě vstřelil branku!
    Dovolím si říct, že na Hvězdě máme rozhodnuto! Minutu a čtrnáct sekund před závěrečnou sirénou třetí třetiny trefuje opuštěnou svatyni soupeřů DAVID RUDOLPH a upravuje na dost možná konečných 2:4! Asistence: David Jindra.

58:37
    Žáčkův projektil byl zblokován, puk se následně odrazil za modrou čáru. Domácí musí ven z útoku.

58:13
    Hosté se ze svého pásma pokusili si pojistit vítězství, nepřesné nahození vede k zakázanému uvolnění.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:49
    Engineers nemají co ztratit a hrají vabank, Havel zmizel na střídačku! Klec je prázdná!

57:33
    Oddechový čas pro domácí.

57:14
    Šedivý se po straně prodral až před brankoviště a zakončil, Baloun jeho projektil zastavil betonem.

56:40
    Čas na vyrovnání se domácímu výběru pomalu ale jistě krátí, karlovka má k překvapivé výhře celkem blízko.

55:55
    Gólman hostujícího celku drží svůj tým ve vedení, Engineers se probouzí a začínají nepříjemně kousat.

55:38
    Křížek přesprintoval dva protihráče a z pozice těsně před brankou zakončil, Baloun na jeho nepříjemný pokus zareagoval rychlým pohybem betonem.

54:53
    Engineers se snaží se probojovat před Balouna, ale obrana karlovky je v posledních minutách neprostupná.

54:12
    Velas posunul pryž na Piskače, který byl v té době obklíčen dvěma protihráči, a o kotouč tak během několika sekund přišel.

53:24
    Závěr se stejně jako většina dosavadního průběhu střetnutí nese ve velmi klidném tempu, do konce základní hrací doby chybí zhruba šest a půl minut.

52:48
    A další icing. Josef Havel si moc neodpočine, tentokrát se bude vhazovat na opačné straně jeho klece.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 37. Bečvář (Raiterman), 48. Slavata – 14. Síla, 33. Zídek (Novák, Čmejla), 44. Dlabola (Horáček, Velas), 59. Rudolph (Jindra)

ČVUT Engineers Prague: Havel (Mann) – Klement, Raiterman, Žáček, Křížek, Fojt, Šedivý – Fabiánek, Najman, Suda (C), Březina, Matějka, Bečvář, Kubata, Burda, Adamec, Slavata, Vopat, Hynek, Vaňous.
    UK Kings Prague: Baloun (Olšar) – Kopenec, Lelek, Piskač, Chládek, Dlabola – Síla, Piovarči, Velas, Martínek, Bečka, Novák, Čmejla (C), Rudolph, Zídek, Volf, Horáček, Jindra, Glitta.

Rozhodčí: Šťovíček – Maňák, Hlinka.