NHL
NY Rangers – Florida 4:3 (kon.) | Washington – Buffalo 5:3 (kon.) | Toronto – Los Angeles 1:5 (kon.)
Toronto Maple Leafs
1:5 (0:2, 1:1, 0:2)
Los Angeles Kings
Úterý 09.11.2021, 01:30 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

To už je z mé strany vše. Někdy zase u NHL na počtenou! (04:29:22)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 34:29 (6:12, 14:8, 14:9)
    Zblokované střely – 10:22
    Vyhraná vhazování – 23:33
    Trestné minuty – 6:4
    Hity – 36:34

Hokejisté Toronta dnes nestačili na LA, kterému podlehli 1:5. Domácí tak ukončili svou vítěznou sérii, naopak Kings vyhrávají páté utkání v řadě.

Králům vyšla lépe už první třetina, po níž vedli 2:0. Hosté skórovali po dvou velice podobných akcích. V 11. minutě převzal puk ve středním pásmu Trevor Moore, který se natlačil až před branku a překonal brankáře Cambpella. V 15. minutě ho pak napodobil i Andreas Athanasiou.

Dvougólový rozdíl ve skóre platil i po druhé dvacetiminutovce. Domácí do ní nastoupili dobře a John Tavares v přesilovce rychle snížil, když vymetl pavučinky nad lapačkou Quicka. Poté ale zase hráli spíše hosté a ve 34. minutě jim vrátil dvoubrankový náskok Phillip Danault. Jeho zásah ještě muselo potvrdit video, řešilo se úmyslné kopnutí, nakonec však bylo vše v pořádku. Teprve poté Leafs přidali, spustili tlak a palbu, ovšem Jonathan Quick v brance LA odolával.

To platilo i v závěrečné části, v níž Maple Leafs tlačili, Kings naopak hráli pasivně, ovšem výtečný Quick jim držel dvougólové vedení. V 56. minutě tak udeřilo na druhé straně. Ze souboje v rohu kluziště vyjel s pukem Phillip Danault, jenž nadvakrát překonal Campbella. Domácí pak ještě zkusili hru bez gólmana, ovšem za to je potrestal Adrian Kempe, který dovezl puk do opuštěné branky.

59:44
    Domácí se nepřesnou přihrávkou vyhodili z útočného pásma a to už bude z dnešního zápasu asi vše.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny i celého zápasu.

58:38
    Pierre Engvall střílel z pravého kruhu, zamířil však nad branku Los Angeles.

57:53
    Zápas se už především dohrává. Ani jeden z týmů se nikam nežene.

57:09
    Hosté v postavení mimo hru. Hráči Toronta po dnešku ukončí sérii výher, která se natáhla na pět zápasů. To Kings naopak směřují k pátému triumfu v řadě.
    56:13 Adrian KEMPE - 1:5

56:13
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Domácí to zkusili s prázdnou brankou a za toto riziko byli potrestáni! ADRIAN KEMPE kotouč v pohodě dovezl do jejich opuštěné svatyně. Je definitivně rozhodnuto – 1:5. Asistence: Dustin Brown a Anže Kopitar.
    55:30 Phillip DANAULT - 1:4

55:30
    Hosté se přibližují k výhře! Ze souboje v rohu kluziště vypadl kotouč před PHILLIPEM DANAULTEM. Ten už byl sám před Campbellem, který jeho první střelu pokryl, ale proti dorážce už neměl šanci. Bez asistence.

55:11
    Gólovka na druhé straně! Andreas Athanasiou ukázal rychlé nohy, pláchl domácím obráncům a po forhendové kličce zasouval puk za Campbella. Ten dokázal se štěstím zasáhnout a přikrýt kotouč před brankovou čárou! Reklamní pauza.

54:43
    Bunting připravil tutovku pro Williama Nylandera, který měl před sebou částečně odkrytou branku. Quick ale udělal čest svému jménu a bleskurychle se proti zakončení švédského útočníka přemístil!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 22. Tavares (Marner, W. Nylander) – 11. T. Moore (Grundström, Kupari), 15. Athanasiou (Danault, Iafallo), 34. Danault (Athanasiou, Iafallo), 56. Danault, 57. A. Kempe (D. Brown, Kopitar)

Toronto Maple Leafs: J. Campbell (Woll) – Dermott, Rielly (A), Brodie, Muzzin, Liljegren, R. Sandin – W. Nylander, Matthews, Bunting – Marner (A), Tavares (C), Kerfoot – O. Kaše, Kämpf, Engvall – Simmonds, Spezza, N. Ritchie.
    Los Angeles Kings: Quick (C. Petersen) – Clague, Edler, M. Roy, O. Määttä, M. Anderson, Björnfot – D. Brown (A), Kopitar (C), A. Kempe – Iafallo, Danault, Athanasiou – T. Moore, Kupari, Grundström – Kaliyev, B. Lizotte, B. Lemieux.

Rozhodčí: MacDougall, Morton – Daisy, Knorr

Diváci: 18 983