Čtvrtek 14.04.2022, 18:00 • Zimní stadion Příbram • Turnaj čtyř (U20)

Trestné minuty 4:8

Hráči utkání:
    Česko – Lukáš Pajer
    Finsko – Juha Jatkola

Třetí třetina už nabídla o poznání více gólů než první a druhá, ovšem pro českého fanouška to nebyl pohled vůbec příjemný, když všechny tři góly padly do branky českého národního týmu. Postupně se trefil Joni Jurmo, Kasper Puutio a obrat dokončil Rony Hirvonen. Konečný stav tedy je 4:1 pro Finsko.

58:12 HIRVONEN - 1:4

58:12
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Čechům se hra v šesti hrubě nevyplatila, když chvíli po jejím zahájení inkasují. Do prázdné branky výhru Finska pečetil RONY HIRVONEN. Asistence: Kasper Simontaival a Juuso Mäenpää.

58:05
    Svěřenci Karla Mlejnka to zkoušejí v šesti necelé dvě minuty do konce.

58:04
    Oddechový čas pro domácí.

57:24
    Matikka u mantinelu v útočné třetině drží cenné vteřinky pro Finsko. Čechům teď čas plyne strašně rychle.

56:27
    Marhovo nahození dojíždí nejdříve finští hráči, a tak Češi znovu ztrácejí čas i puk.

55:15
    Češi způsobili zmatek před brankou Jatkoly, ale finský brankář nakonec puk mezi bruslemi hráčů obou družstev našel.
    53:14 PUUTIO - 1:3

53:14
    KASPER PUUTIO svým gólem výrazně přibližuje Finy k vítězství v dnešním zápase. Asistence: Juuso Mäenpää a Roni Hirvonen.

52:53
    Lukáš Pajer dostal krásnou nabídku před branku, ale z první puk netrefil, když ho rozhodil finský obránce.

51:33

50:40
    Češi srdnatě brání v oslabení, když příliš nepouštějí Finy do své třetiny.

49:33
    Vyloučení v týmu Česko (Herčík – 2 min., nesportovní chování).
    49:24 JURMO - 1:2

Filip Prokeš

Branky a nahrávky: 11. Sedláček (Hauser) – 28. Kapanen (Ottavainen), 50. Jurmo, 54. Puutio (Mäenpää, Hirvonen), 59. Hirvonen (Simontaival, Mäenpää)

Česko: Stuchlík (Postava) – Moravec "A", Krutil "C", Pinkas, Baláž, Srdínko, Jasečko, Němec – Urban "A", Herčík, Pajer, Marha, Altrichter, Chmelař, Hauser, Vrhel, Sedláček, Krejsa, Vopat, Skuhrovec, Chludil.
    Trenér: Karel Mlejnek

Finsko: Jatkola (Pasanen) – Nurmi, Heimosalmi, Rajaniemi, Puutio "A", Paaso, Ottavainen, Häkkilä, Jurmo – Hirvonen "C", Kapanen, Simontaival, Kapanen, Knihti, Lambert, Koponen, Mäenpää "A", Karvinen, Säkkinen, Juhola, Matikka.
    Trenér: Anti Pennanen

Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk – Vašíček, Komínek