4:1 (3:1, 1:0, 0:0)
Švýcarsko
Čtvrtek 14.04.2022, 15:30 • Rosvalla, Nyköping • Turnaj čtyř (U17)

Děkuji vám za pozornost a těším se na vás u dalšího textového přenosu. (17:38:32)

Česká sedmnáctka má za sebou druhé utkání turnaje čtyř zemí ve Švédsko a tentokrát se může pochlubit i ziskem plných třech bodů. Přitom úvod utkání svěřencům Rostislava Vlacha vůbec nevyšel a udeřili jako první Švýcaři, konkrétně Matteo Wagner. Češi ale dokázali velmi rychle reagovat a díky gólům Šimona Bialyho, Samuela Fialy a Adama Csabiho vedli po prvních dvaceti minutách již 3:1. Ve druhé třetině pak zvýšil na konečných 4:1 Radim Handl.

59:39
    Češi jsou aktivní a okupují útočné pásmo. Zdá se, že si závěrečné sekundy již pohlídají.

59:01
    Probíhá poslední minuta základní hrací doby. Švýcaři se nemohou dostat kupředu, Metzger musí zůstat ve svém brankovišti.

58:17
    Fiala se prosmýkl okolo mantinelu, avšak o chvíli později si na něj čekal jeden ze Švýcarů, který jej na mantinel přimáčkl a obral o kotouč.

57:43
    Švýcaři jsou v plném počtu.

57:13
    Šimek sice získal pásmo, avšak jeho následná přihrávka na modrou čáru skončila pouze na holi Meiera.

56:36
    Od modré vyzkoušel pozornost Metzgera obránce Ročák. Ten na jeho pokus dobře viděl a stačil máchnout lapačkou.

56:06
    Tohle už nevypadá pro hráče v bílých dresech vůbec dobře. Zbývá pár minut do konce základní hrací doby a Češi mají početní výhodu.

55:43
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Schneller – 2 min., hákování).

55:21
    Nidermann připravil svůj tým zbytečně o útočné pásmo, když si nepohlídal ploužící se puk na modré čáře. Švýcaři musí prostor opět vyklidit.

54:39
    Lekic je teď jako na střelnici, od modré čáry vyslal dva své projektily, ale ani jedna rána netrefila prostor tří tyčí.

53:58
    Obrázek hry je stále stejný, Švýcaři kazí jednoduchíé přihrávky a sami si znemožňují šanci na zdramatizování výsledku. Oproti tomu Češi hrají dobře takticky, zkrátka to, co musí.

53:05
    Šimek servíroval puk mezi kruhy, avšak Adam Jecho byl příliš daleko na střelu. Švýcaři se puku zmocnili a přesouvají hru na druhou stranu kluziště.

52:35
    Střela Grafa byla přizvednuta do ochranné sítě, následovat bude vhazování před Janem Kasalem.

51:53
    Tým České republiky je v plném počtu.

51:35
    Švýcaři mají opět problém s rozehrávkou, při početní výhodě vyhazují puk přes všechno čáry – zakázané uvolnění.

Libor Novák

Branky a nahrávky: 3. Bialy (Felcman, Šprynar), 4. Fiala, 6. Csabi (Jecho), 39. Handl – 1. Wagner (Lekic)

Česko: Kasal (Dybal) – Husinecký, Eich, Matějíček, Bialy, Ročák, Vochvest, Svoboda – Šprynar, Felcman, Štancl – Csabi, Jecho, Šimek – Janata, Fiala, Pérez – Handl, Adámek, Albrecht – Hois.
    Trenér: Rostislav Vlach

Švýcarsko: Ferrari (6. Metzger) – Ustinkov, Schneller, Muggli, Balestra, Niedermann, Lekic, Palmisano – Lindemann, S. Meier, Pedrazzini – Zehnder, Gruber, Pennisi – Froidevaux, Kaser, Wagner – R. Meier, Graf, Holzer – Etique.
    Trenér: Patrick Schöb

Rozhodčí: R. Magnusson, J. Magnusson – Sjöberg, Nilsson