Chicago – Calgary 2:5 (kon.) | Colorado – Washington 2:3 (kon.) | Arizona – Carolina 3:5 (kon.)
Vegas – New Jersey 2:3 (kon.) | Seattle – Ottawa 4:2 (kon.) | Vancouver – Dallas 6:2 (kon.)
Vancouver Canucks
6:2 (2:1, 2:1, 2:0)
Dallas Stars
Úterý 19.04.2022, 04:30 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (07:17:05)

Radek Faksa (DAL) – 0+1, +1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 16:01
    Marián Studenič (DAL) – 0+0, -1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 11:10.

Thatcher Demko (VAN)
    – 28 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,3%, odchytal 60:00
    Jake Oettinger (DAL) – 15 zákroků, 4 OG, úspěšnost 78,9%, odchytal 30:33
    Scott Wedgewood (DAL) – 10 zákroků, 1 OG, úspěšnost 90,9%, odchytal 27:35.

Statistiky
    Střely na branku: 31 – 30 (9:13, 17:9, 5:8)
    Zablokované střely soupeře: 11 – 14
    Trestné minuty: 7 – 9
    Využité přesilové hry: 0/2 – 1/1
    Vyhraná vhazování: 45 % – 55 %
    Bodyčky: 25 – 30.

Ztráta Canucks na play-off se zmenšila na čtyři body. Dallas je v Západní konferenci sedmý a drží druhou divokou kartu.

Stíhající jízda Canucks pokračuje šestou výhrou v řadě. Do třetí třetiny se šlo za stavu 4:2. Za necelou minutu přidal Podkolzin pátý gól a od té doby Vancouver už jenom spolehlivě bránil. Demko nečelil žádným gólovým šancím a Pettersson svým druhým gólem naopak zpečetil výhru 6:2.

59:13
    Na závěrečné přesilovce dostávají prostor i hráči jako Lockwood. Žádné vážnější situace se okolo Wedgewooda nedějí.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:06
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Alexandr Radulov – 2 min., držení).
    56:59 Elias PETTERSSON - 6:2

56:59
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Dickinson se do nikým nehlídané branky netrefil. Boeser vrátil puk doleva a ELIAS PETTERSSON už měl lepší mušku. Asistence: Brock Boeser, Jason Dickison.

56:36
    Samotný přechod středního pásma je pro hosty neřešitelným oříškem. Robertsonovo vynucené nahození sbírá Demko.

56:09
    Už je to velká křeč ze strany dallaské ofenzivy. Vzhledem k ofsajdu nastal čas na poslední komerční přestávku.

55:36
    Seguin znovu nenadělal Demkovi větší potíže. Stejně tak Heiskanen, před kterým Canucks zakázali jakékoliv dorážky.

54:53
    Bowness na nic nečeká a pět minut před koncem zkouší hru v šesti proti pěti.

54:20
    Rogers Arenou obíhá mexická vlna. Vše nasvědčuje tomu, že se zde za pár minut bude slavit šestá výhra za sebou.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 8. Garland (Podkolzin, Ekman-Larsson), 16. Elias Pettersson (Dries), 22. Boeser (Elias Pettersson, Dickinson), 31. Dickinson (Boeser, B. Hunt), 41. Podkolzin (Q. Hughes, Ekman-Larsson), 57. Elias Pettersson (Boeser, Dickinson) – 9. Hintz (A. Radulov, Pavelski), 25. Hintz (Faksa, Hakanpää)

Vancouver Canucks: Demko (Halák) – T. Myers (A), Ekman-Larsson (A), L. Schenn, Q. Hughes, B. Hunt, Dermott – Garland, J. T. Miller (A), Podkolzin – Boeser, Elias Pettersson, Dickinson – Lockwood, Lammikko, Highmore – Dries, B. Richardson, N. Petan.
    Trenér: Bruce Boudreau

Dallas Stars: Oettinger (31. Wedgewood) – M. Heiskanen (A), R. Suter, J. Klingberg (A), Sekera, Hakanpää, Hanley – Pavelski, Hintz, J. Robertson – Studenič, Seguin, Jamie Benn (C) – Gurjanov, Faksa, M. Raffl – A. Radulov, Glendening, Kiviranta.
    Trenér: Rick Bowness

Rozhodčí: Sutherland, Skilliter – Rody, Murchison

Diváci: 18 890