Chicago – Calgary 2:5 (kon.) | Colorado – Washington 2:3 (kon.) | Arizona – Carolina 3:5 (kon.)
Vegas – New Jersey 2:3 (kon.) | Seattle – Ottawa 4:2 (kon.) | Vancouver – Dallas 6:2 (kon.)
Arizona Coyotes
3:5 (0:1, 3:3, 0:1)
Carolina Hurricanes
Úterý 19.04.2022, 04:00 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké úterní ráno. (06:45:31)

Hity: 27:20

Zápas je u konce, Arizona na domácím ledě podlehla Carolině 3:5. Skóre možná nezní tak jednoznačně, ale Carolina byla v tomto utkání jednoznačně lepším týmem a svého soupeře i vysoko přestřílela. Slušný zápase ale odchytal Karel Vejmelka v brance Coyotes a domácím také hodně pomohla druhá třetina, ve které se třikrát gólově prosadili. Hosté měli výborný vstup do utkání, Arizonu jasně přehrávali. Odměnou jim byla branka Vincenta Trochecka ze čtvrté minuty. Další šance Caroliny však pochytal Vejmelka a postupem času se Arizoně povedlo alespoň trochu s favoritem srovnat herně krok. Rovněž úvod druhé třetiny patřil jednoznačně hostům, už po necelých dvou minutách hry se prosadil Jesper Fast a nedlouho poté zvýšil na 3:0 Max Domi. Arizona se poprvé prosadila ve 27. minutě, Raantovi pokazil čisté konto Nick Ritchie. Carolina se poté vrátila do tříbrankového vedení gólem Nina Niederreitera, ale to jí nevydrželo dlouho, protože v závěru druhé třetiny se prosadili v rychlém sledu Loui Eriksson a Alex Galchenyuk a snížili na 3:4. Ve třetí třetině Carolina opět dominovala a pojistila si své vítězství, když kotouč za záda Vejmelky dotlačil z dorážky Sebastian Aho.

Střely na branku ve 3. třetině: 5:13.

59:49
    Schmaltz z pravého kruhu nahazoval puk na branku, ten byl však vychýlen mimo tři tyče.

59:23
    Aho ještě jednou ohrozil Karla Vejmelku, ten ale na jeho střelu bekhendem dokázal reagovat.

59:05
    Píská se zakázané uvolnění Arizony. Domácí se vůbec nemohou dostat k závěrečnému tlaku, aby se mohli pokusit o vyrovnání.

58:44
    Domiho přihrávka byla přizvednuta do ochranné sítě, vhazovat se bude před Vejmelkou.

58:07
    Arizona by se potřebovala dostat k puku, aby mohla odvolat Vejmelku. To se jí ale vůbec nedaří.

57:03

56:41
    Další vyhození Caroliny, tentokrát ho zařídil Jaccob Slavin.

56:15
    Špatnou přesilovku Arizony jen potvrzuje její nynější zakázané uvolnění.

55:32
    Další vyhození Caroliny. Tato přesilovka se zatím Arizoně nedaří pořádně rozehrát.

55:12
    Domácí sice vyhráli vhazování, ale poté přišli o puk a Carolina okamžitě vyhodila.

55:03
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Seth Jarvis – 2 min., držení).

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 27. N. Ritchie (N. Smith, Kessel), 37. L. Eriksson (Capobianco, Ladd), 39. Galchenyuk (Capobianco, T. Boyd) – 5. Trocheck (Skjei, M. Nečas), 22. Fast, 25. Domi (Niederreiter, Pesce), 32. Niederreiter (Domi, Pesce), 49. Aho (Jarvis, Slavin)

Arizona Coyotes: K. Vejmelka (Säteri) – Mayo, Gostisbehere, Strälman (A), J. Moser, Koljačonok, Capobianco – N. Schmaltz, Hayton, Maccelli – T. Boyd, N. Smith, Galchenyuk – Kessel, L. Eriksson, Ladd (A) – Jack McBain, Beagle (A), N. Ritchie.
    Trenér: Tourigny

Carolina Hurricanes: Raanta (P. Kočetkov) – A. DeAngelo, Slavin (A), Pesce, Skjei, Bear, Brendan Smith – Jarvis, Aho (A), T. Teräväinen – M. Nečas, Trocheck, A. Svečnikov – Fast, Domi, Niederreiter – Lorentz, Stepan, Martinook (A).
    Trenér: Brind'Amour

Rozhodčí: Brenk, O’Donnell – Gawryletz, McNamara