Montreal – Philadelphia 3:6 (kon.) | New Jersey – Buffalo 2:5 (kon.) | Pittsburgh – Boston 4:0 (kon.)
Florida – Detroit 5:2 (kon.) | Carolina – Winnipeg 4:2 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 3:6 (kon.)
Minnesota – Vancouver 6:3 (kon.) | Tampa – Toronto 8:1 (kon.) | Calgary – Dallas 4:2 (kon.)
Los Angeles – Chicago 4:1 (kon.) | San Jose – St. Louis 1:3 (kon.)
Los Angeles Kings
4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Chicago Blackhawks
Pátek 22.04.2022, 04:37 • Crypto.com Arena, Los Angeles • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji příjemné páteční ráno. (07:10:05)

1. Adrian Kempe (LAK) 0+2
    2. Alexander Edler (LAK) 0+2
    3. Andreas Athanasiou (LAK) 1+0

Česká a slovenská stopa

Dominik Kubalík (CHI) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 15:13

Hity: 12:23

Situaci Los Angeles v boji o play-off je momentálně taková, že Kings ještě budou hrát tři utkání a z nich potřebují získat alespoň čtyři body, aby se vůbec nemuseli ohlížet na výsledky ostatních týmů.

Los Angeles předvedlo výbornou první třetinu a je až k nevíře, že vede jen 1:0, protože jeho převaha, jak střelecká tak i herní, byla opravdu velká. Chicago zahrozilo jen dvakrát z protiútoku, a to domácí podržel brankář Quick. Jedinou braku první třetiny vstřelil v přesilové hře z pohotové dorážky Phillip Danault. Los Angeles se od začátku druhé třetiny snažilo přidat důležitou druhou branku, tak aby Chicagu odskočilo na větší než jednobrankový rozdíl. To se mu nakonec povedlo ve 30. minutě, kdy tečoval střelu Edlera od modré Anže Kopitar. Poté ale dostalo Chicago možnost zahrát si přesilovku, a tu dokázal zužitkovat Patrick Kane. Domácí si vzali trenérskou výzvu a reklamovali ofsajd, rozhodčí ale situaci posoudili tak, že byl přechod Chicaga do útočného pásma v pořádku, takže gól platil a Kings se navíc poté museli ubránit další přesilovce soupeře, což se jim tentokrát už povedlo. Ve třetí třetině domácí tým definitivně zlomil zápas na svou stranu, když se prosadil dvakrát během patnácti sekund. Nejprve se trefil z úniku Andreas Athanasiou a po něm Trevor Moore. Při této obdržené brance se zranil brankář Chicaga Collina Delia a musel ho v brance vystřídat Lankinen. Závěr zápasu už žádné velké drama nepřinesl.

Střely na branku ve 3. třetině: 8:5.

Zápas je u konce, Los Angeles vítězí na domácím ledě nad Chicagem 4:1 po velmi dobrém výkonu. Kings se tímto vítězství znovu o něco přiblížili k postupu do play-off.

59:56
    Domácí vyhazují puk do středního pásma a už se mohou začít radovat z dalšího důležitého vítězství!

59:30
    Taylor Raddysh zavezl kotouč do útočného pásma, ale vše vyústilo jen ve střelu McCabea, která byla zvednuta do ochranné sítě.

58:43
    Andreas Athanasiou si přehodil kotouč na bekhend a vystřelil jen těsně vele Lankinenovy branky.

58:09
    Blake Lizotte vystřelil z otočky z mezikruží, trefil ale jen jednoho ze svých spoluhráčů před brankou do brusle.

57:11
    Kubalík nahodil puk do útočného pásma, tam ovšem kotouč okamžitě ukořistili hráči Los Angeles.

55:50
    Kings se nyní snaží hrát hlavně chytře. Nechtějí žádné kombinace a hlavně drží puk ve své moci.

54:24
    Brownova střela z levého kruhu byla zablokovaná. Kotouč je ale nadále na hokejkách hráčů Kings.

53:58
    Kubalík zlomil při své střele z mezikruží hokejku, Quick poté zasáhl betonem.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 12. Danault (A. Kempe, Durzi), 30. Kopitar (Edler, A. Kempe), 52. Athanasiou, 52. T. Moore (Arvidsson, Edler) – 36. P. Kane (D. Strome, DeBrincat)

Los Angeles Kings: Quick (C. Petersen) – M. Roy, Edler, Durzi, Moverare, Spence, O. Määttä – A. Kempe, Kopitar (C), Athanasiou – Arvidsson, Danault (A), T. Moore – D. Brown (A), B. Lizotte, Iafallo – Kaliyev, Byfield, Grundström.
    Trenér: McLellan

Chicago Blackhawks: Delia (52. Lankinen) – S. Jones, A. Vlasic, Regula, McCabe, E. Gustafsson, R. Stillman – P. Kane (A), D. Strome, DeBrincat (A) – T. Johnson, J. Toews (C), D. Kubalík – T. Raddysh, Lafferty, Kurashev – Katchouk, Reese Johnson, Borgström.