Philadelphia – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Florida – Tampa 4:8 (kon.) | Washington – Toronto 3:4 (1:2 po s.n.)
Winnipeg – Colorado 4:1 (kon.) | Montreal – Boston 3:5 (kon.) | Nashville – Minnesota 4:5 (po pr.)
Anaheim – St. Louis 3:6 (kon.) | Vegas – San Jose 4:5 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
Vegas Golden Knights
4:5 (1:1, 2:1, 1:2 - 0:0)
San Jose Sharks
Pondělí 25.04.2022, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké pondělní ráno. (07:08:37)

Hity: 21:38

Vegas bylo v začátku utkání aktivnější, ale byli to hráči Sharks, kteří otevřeli skóre, z dorážky se prosadil Tomáš Hertl. Domácím se však povedlo brzy vyrovnat, v přesilovce se taktéž z dorážky trefil Chandler Stephenson. Ve druhé třetině bylo Vegas rozhodně lepším týmem. Vytvářelo si spoustu šancí a bylo jen otázkou času, kdy se dostanou domácí do vedení. Přišlo to ve 28. minutě, kdy se prosadil Max Pacioretty. O necelé tři minuty později se pak trefil ještě William Carrier a domácí vedli 3:1. Jenže dvougólový náskok už zase nedrží, protože v závěru třetiny ještě stihl snížit šikovnou tečí Nick Bonino. San Jose si na poslední chvíli ve třetí třetině vynutilo prodloužení, v poslední sekundě základní hrací doby se mu na ledě Vegas povedlo srovnat na 4:4. Vegas přitom dlouho směřovalo za vítězstvím, ve 47. minutě zvýšil jeho vedení na 4:2 Nicolas Roy. Jenže hosté měli silný závěr. Nejprve dvě minuty před koncem snížil Nick Bonino a poté při hře před brankáře sekundu před koncem srovnal Timo Meier. V prodloužení měli hráči Vegas více ze hry a měli dokonce i přesilovou hru, zápas ale ukončit nedokázali. V následných samostatných nájezdech bylo úspěšnější San Jose, jediným úspěšným exekutorem byl Thomas Bordeleau.

Je konec, San Jose nakonec vyhrává na ledě Vegas 5:4 na nájezdy a je to velká rána pro domácí, kteří ještě sekundu před koncem vedli 4:3 a nakonec mají z velmi důležitého zápasu v boji o play-off pouze bod.

V samostatných nájezdech zvítězil tým San Jose Sharks.
    Autorem vítězné branky je THOMAS BORDELEAU.
    Thomas BORDELEAU

3. série
    0:1
    Mladíček v sestavě San Jose Thomas Bordeleau rozhoduje tohle utkání. Rychle si přehodil puk do bekhendu a okolo Thompsona zasunul puk do sítě.
    Shea THEODORE

3. série
    0:0
    Shea Theodore zakončoval bekhendem, ale nedokázal přehodit Reimerův beton.
    Timo MEIER

2. série
    0:0
    Timo Meier zvolil jednoduché zakončení, ale nepřekonal Thompsona.
    Jack EICHEL

2. série
    0:0
    Jack Eichel se také neprosazuje, Reimer chytil jeho nájezd lapačkou.
    Logan COUTURE

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 15. Stephenson (Pacioretty, Pietrangelo), 28. Pacioretty (Theodore), 30. W. Carrier (Kolesar, N. Roy), 47. N. Roy (W. Karlsson, Theodore) – 12. Hertl (Barabanov, Jaycob Megna), 39. Bonino (Jaycob Megna, Nieto), 58. Bonino, 60. T. Meier (Couture, B. Burns), rozh. náj. Bordeleau