UK Kings Prague – Akademici Plzeň 5:4 (po pr.)
UK Kings Prague
5:4 (1:2, 0:0, 3:2 - 1:0)
Akademici Plzeň
Pondělí 25.04.2022, 19:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Univerzitní liga ledního hokeje • Finále

O držiteli poháru Jana Palacha je rozhodnuto. Domácí tým nejprve v závěru třetího dějství srovnal skóre Davidem Jindrou, který zařídil prodloužení. V něm o vítězství UK Hockey Prague rozhodl Martin Dlabola. To je dnes z mé strany vše, budu se těšit u dalších onlajn přenosů. (21:30:18)

63:23 DLABOLA - 5:4

63:23
    Tým Univerzity Karlovy právě vstřelil branku!
    V Edenu je rozhodnuto. MARTIN DLABOLA rozhodl dnešní zápas, když dostal parádní přihrávku od Martínka do slotu a útočníkovi UK už stačilo jen zvednout puk do horního rohu. Na šťastného střelce hned naskála celá střídačka. Asistence: Martínek.

63:02
    UK je stále v držení kotouče a rozjíždí se od vlastní branky.

62:33
    Novák se nedostal k odraženému puku, Štekr jej před ním vyrazil.

62:14
    UK se dostala na puk, Novák jede do pásma.

61:48
    Volf se dostal na puk, ale byl dlouho na lede a jeho pokus z dálky neměl potřebnou přesnost.

61:26
    Kalus se dostal k vyraženému puku a šel dopředu, bohužel nechal touš za sebou.

61:02
    Martínek raději podržel puk a obkroužil branku Štekra.

60:44
    UK drží kotouč, Dlabala nikam nespěchá.

60:19
    Princl se dostal ke střele, ale gólman UK byl připraven.

60:01

60 minut rozuzlení třetího finálového zápasu nepřineslo. Po krátké přestávce se bude pokračovat prodloužením. To se bude hrát ve 3 hráčích na každé straně.

60:00

59:38
    Akademici nevyužili špatnou rozehrávku UK.

59:16
    Akademici ztratili puk a musí se rychle vracet.

59:06
    Novák zůstal ležet po souboji s Princlem, ale z opakovaného záběru bylo vidět, že to bylo bez faulu.

58:59
    Novák si vybruslil před branku, ale nezakončil.

Vít Káňa

Branky a nahrávky: 17. Jidra (Martínek), 41. Novák (Martínek), 45. Martínek (Piskač), 58. Jindra, 64. Dlabola (Martínek) – 15. Šucha (Soukup), 18. Kalus, 44. Princl (Štochl), 48. Beer (Štochl)

UK Kings Prague: Mašek (Novák) – Novák, Dlabola (A), Kopenec, Klinger (C), Vávra, Málek, Piskač, – Glitta, Jindra, Martínek, Volf, Rubeš, Čmejla (A), Velas, Bořík, Hakl, Halberštát, Škoda, Rudolph.
    Trenér: Aleš Hybner

Akademici Plzeň: Štekr (Černý) – Štochl, Jankovský, Šíbra, Marguš, Soukup, Beer – Šefl, Rejzek, Hanzlík, Šiška, Reitspies, Prachař (A), Říha, Malý, Strmiska, Princl, Kalus, Švec, Fořt, Sucha.
    Trenér: Tomáš Ceperko

Rozhodčí: Ondráček, Pilný – Rampír, Bohuněk