Edmonton Oilers
2:4 (1:1, 0:1, 1:2) Stav série: 0:3
Colorado Avalanche
Neděle 05.06.2022, 02:16 • Rogers Place, Edmonton • Play-off NHL • Finále Z. konference

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké nedělní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:24:17)

Trestné minuty: 23:4

Je dobojováno a Colorado má důvod slavit. Ve třetí třetině pokračoval hokej, ve kterém se Edmonton snažil něco udělat s nepříznivým výsledkem, ale dlouho se naráželo na výborný výkon obrany soupeře a gólmana Pavla Francouze. Ten odolával až do 48. minuty, kdy jej překvapil takovou nenápadnou střelou Ryan McLeod a srovnal. Edmonton se cítil na obrat ve skóre, jenže v 53. minutě přišla ledová sprcha, když se po návratu z trestné lavice prosadil J. T. Compher a vrátil hostům vedení. Kanadskému celku nezbylo nic jiného, než vrhnout vše do útoku, v závěru i odvolat gólmana, v power-play však Colorado znovu udeřilo a Mikko Rantanen svou střelou do prázdné branky uzavřel výsledek na 2:4. Colorado je tak jedinou výhru od postupu do finále Stanley Cupu, naopak Edmonton stojí nad propastí, neboť pouze čtyřem týmům se v celé historii Stanley Cupu povedlo otočit sérii ze stavu 0:3.

59:33
    Chvilku po buly ve středním pásmu neudržel nervy domácí Brett Malone, předvedl zbytečný zákrok a dostal dvě minuty za krosček a desetiminutový trest za nesportovní chování.
    59:30 Mikko RANTANEN - 2:4

59:30
    Colorado právě vstřelilo branku!
    A je patrně rozhodnuto. MIKKO RANTANEN vzal bleskově své nářadí zpět do rukou, ve středním pásmu se k němu vrátil i puk a on hravě zakončil do prázdné branky Edmontonu – 2:4. Bez asistence.

59:17
    Rantanen v pádu dokázal dostat puk do středního pásma.

58:56
    Makar vytlačil puk do středního pásma, už jde ale dopředu zase Edmonton, jmenovitě Connor McDavid.

58:32
    Nurse zakončoval z ostrého úhlu, Toews jeho pokus dobře zablokoval.

58:02
    A ten moment přišel právě teď, Edmonton zahájil power-play!

57:46
    Smith je stále v brance, čeká už však na pokyn, aby se vydal na střídačku.

56:40
    Landeskog se u pravého mantinelu obtočil okolo Kulaka a vypadalo to, že se sám vydá kupředu. Vyhodnotil ale situaci tak, že je lepší opět pouze nahodit.

56:18
    Makar zkušeně přejel červenou čáru a poté vysokým obloučkem nahodil do útočného pásma.

55:51
    Hosté pouze vyhazují přes všechny čáry, píská se zakázané uvolnění.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 1. McDavid (Hyman, Nurse), 48. McLeod (Kulak, Ryan) – 17. Ničuškin (Byram, Toews), 25. Ničuškin (Toews, MacKinnon), 53. Compher (Cogliano), 60. Rantanen

Edmonton Oilers: Mi. Smith (Koskinen) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Keith, Barrie, Kulak, Russell – Kassian, McDavid (C), Kane – Hyman, Draisaitl, Nugent-Hopkins (A) – Puljujärvi, McLeod, Foegele – Ryan, Malone.
    Trenér: Jay Woodcroft

Colorado Avalanche: Francouz (Annunen) – Makar, Toews, Manson, J. Johnson, E. Johnson, Byram – Ničuškin, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Rantanen (A), Kadri, Lehkonen – Newhook, Compher, Sturm – L. O'Connor, Helm, Cogliano.
    Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: McCauley, Furlatt – Murchison, Murray

Diváci: 18 347