Slovensko – Česko 0:4 (kon.) | Švýcarsko – Německo 0:1 (kon.) | Švédsko – USA 1:6 (kon.)
Česko – Německo 6:2 (kon.) | Kanada – Švédsko 3:1 (kon.)
Edmonton Oilers
5:6 (0:1, 3:0, 2:4 - 0:1) Stav série: 0:4
Colorado Avalanche
Úterý 07.06.2022, 02:15 • Rogers Place, Edmonton • Play-off NHL • Finále Z. konference

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (05:24:40)

Tyto obrázky musí potěšit každého fanouška Colorada

Hokejisté Colorada teď přebírají trofej pro nejlepší tým Západní konference, kterou tedy zcela po zásluze vyhrávají. Je jisté, že finále NHL načnou na domácím ledě, jestli se utkají proti Rangers nebo proti Tampě, to je stále ve hvězdách.

Hokejisté Colorada v opravdu napínavém a krásném duelu uspěli. Přestože dvakrát prohrávali o dvě branky, vždy se dokázali vrátit a nakonec i duel překlopili na svou stranu, jenže krátce před koncem třetí periody srovnal domácí Kassian. Prodloužení netrvalo dlouho, na začátku 62. minuty rozhodl o postupu Colorada do finále NHL Artturi Lehkonen.

61:19 Artturi LEHKONEN - 5:6

61:19
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Colorado se dočkalo! V táboře hostů propukla obrovská radost, poněvadž Laviny se po jednadvaceti letech probojovaly do finále kanadsko-americké NHL! Jejich hrdinou se stal ARTTURI LEHKONEN, který sklepl střelu Makara do Smithe a poté touš dorazil do prázdné brány. 5:6 po prodloužení. Asistence: Cale Makar a Darren Helm.

61:14
    Ryan McLeod srazil střelu obránce Erika Johnsona do ochranné sítě. Po krátkém přerušení se bude vhazovat před Smithem.

60:52
    Makar si pohlídal McDavida tak, aby se kapitán Edmontonu nerozjel.

60:23
    Draisaitl nabízel touš bekhendem před bránu, tam ale dokázali zareagovat obránci v bílých dresech.

60:01

Je za námi strhující třetí třetina, po které vítěze dnešního duelu neznáme. Edmonton sice vedl o dvě branky, ale Devon Toews i s přispěním štěstí dokázal snížit. Vzápětí však Hyman vrátil domácím dvougólový náskok a vypadalo to, že série za stavu 1:3 na zápasy se vrátí do Colorada. Nicméně hosté dokázali překlopit duel na svou stranu díky trefám Landeskoga, MacKinnona a Rantanena. To však nebyl konec, poněvadž domácí Zack Kassian vyrovnal. Ke komu se přikloní štěstí v prodloužení?

Střely na branku po 3. třetině: 35 – 40

60:00

59:48
    Na konci řádné hrací doby ještě z úhlu pálil Byram, ale defenzíva Oilers si poradila. Už je téměř jisté, že uvidíme prodloužení.

59:12
    MacKinnon dokázal dostat rychlonohého McDavida z ideální střelecké pozice. Obranné povinnosti si splnil na jedničku.

58:46
    Nurse před vlastní bránou dokázal zastavit prudkou střelu obránce Toewse od modré čáry.

58:06
    Teď jsme viděli parádní útočné akce dvou možná nejlepších hokejistů planety. Nejprve projel do útočné třetiny McDavid a krátce po něm na druhé straně pálil MacKinnon. Tento hokej opravdu musí bavit.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 28. Hyman (Draisaitl, Nurse), 37. Nugent-Hopkins, 39. McDavid (Draisaitl, Barrie), 44. Hyman (Draisaitl, McDavid), 57. Kassian (Draisaitl, McDavid) – 4. Makar (Lehkonen), 41. Toews (Landeskog, Makar), 49. Landeskog, 54. MacKinnon (Lehkonen, Makar), 55. Rantanen (Makar, Landeskog), 62. Lehkonen (Makar, Helm)

Edmonton Oilers: Mi. Smith (Koskinen) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Keith, Barrie, Kulak, Russell – Puljujärvi, McDavid (C), Draisaitl (A) – Hyman, Nugent-Hopkins, Holloway – Ryan, McLeod, Foegele – Kassian, Malone.
    Trenér: Jay Woodcroft

Colorado Avalanche: Francouz (Kuemper) – Makar, Toews, Manson, J. Johnson, E. Johnson, Byram – Ničuškin, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Burakovsky, Rantanen (A), Lehkonen – Aube-Kubel, Compher, Newhook – L. O'Connor, Helm, Cogliano.
    Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Rooney, Hebert – Gibbons, Murray

Diváci: 18 347