Los Angeles – Philadelphia 2:4 (kon.) | Washington – Montreal 9:2 (kon.) | Tampa – Arizona 5:3 (kon.)
St. Louis – Minnesota 2:5 (kon.) | Colorado – Toronto 2:6 (kon.) | Detroit – Ottawa 4:2 (kon.)
Dallas – San Jose 5:2 (kon.) | Calgary – Vancouver 3:2 (kon.) | Edmonton – Winnipeg 1:2 (kon.)
New Jersey – Carolina 4:5 (0:1 po s.n.) | Florida – NY Rangers 3:5 (kon.)
po s.n. (0:1)
New Jersey Devils
4:5 (0:0, 1:2, 3:2 - 0:0)
Carolina Hurricanes
Neděle 01.01.2023, 21:00 • Prudential Center, Newark • NHL

Je za námi velmi dramatický souboj o první místo v Metropolitní divizi, který nakonec ovládli hosté po samostatných nájezdech. Carolina tímto vítězstvím navlékla již jedenáctý korálek na vítěznou šňůru a odskočila tak o další bodík New Jersey na prvním místě.

Jesper Bratt – 2+1
    Derek Stephan – 2+0
    Nico Hischier – 1+0

Československá stopa v zápase:
    Do zápasu zasáhli jen dva hráči v této statistice sledováni, a to sice Martin Nečas (CAR) a Tomáš Tatar (NJD). Slovenský forvard dokázal přihrát na gól. Český snajpr vystřelil bod svému celku, když vyrovnával na 4:4.

Střely celkem: 28 – 46 (00:09:15)

Andrej SVEČNIKOV - 4:5

V samostatných nájezdech zvítězil tým Carolina Hurricanes.
    Autorem vítězné branky je ANDREJ SVEČNIKOV.

64:32
    Seth Jarvis a jeho únik proti domácí brance však skvostně vychytal domácí brankář.

63:05
    Jaccob Slavin ujel obraně, ale nepřekonal domácího brankáře.

62:20
    Na druhé straně se domácí gólman musel pořádně roztáhnout na brankové čáře, aby zamezil gólu.

60:47
    Velká šance domácích, když se po pravé straně prosmýkl pravý křídelník a bekendem nastřelil kotouč jen do gólmana.

60:01

Je před námi prodloužení po gólové nadílce ve třetí třetině, kdy se stav utkání přeléval z jedné na druhou stranu. Domácí dokonali obrat, jenže bod hostům vystřeli Nečas, který rovněž poslal utkání do prodloužení.

60:00

58:46
    Icing hostů.

Jakub Špaček

Branky a nahrávky: 37. J. Hughes (Mercer, Haula), 47. Bratt (Tatar), 49. Hischier (Bratt, Tatar), 54. Bratt (Hamilton) – 28. Stepan (Noesen), 39. S. Aho II, 49. Stepan (Noesen, de Haan), 56. Nečas (Burns, S. Aho II), rozh. náj. A. Svečnikov