San Jose – Seattle 4:0 (kon.) | Calgary – Philadelphia 3:4 (kon.) | Pittsburgh – NY Islanders 2:4 (kon.)

Střely na bránu: 46 – 32 | Přesilová hra: 1/4 – 0/3 | Trestné minuty: 30 – 32

Hokejisté New Yorku Islanders vítězí v Pittsburghu 4:2 a v přímém souboji dvou týmů, které usilují o postup do play-off, uzmuli moc důležité dva body!

Pens přitom dvakrát vedli. Na zásah Jakea Guentzela z úvodní části odpověděl ve druhé třetině Brock Nelson. Domácím pak vrátil náskok v přesilové hře Jason Zucker. Ve třetí třetině však průběh duelu otočily dvě chybičky do té doby dobře chytajícího domácího brankáře Jarryho. Ten nejprve propustil střelu Bo Horvata z ostřejšího úhlu a o necelé dvě minuty později chyboval při rozehrávce za brankou. Anders Lee si pak navíc v koncovce počínal zkušeně. Tučňáci dvě minuty před koncem zkusili hru v šesti a vytvořili si obrovský tlak. Srovnat už však nedokázali. Naopak, 25 sekund před koncem trefil jejich prázdnou branku Brock Nelson.

Velkou postavou duelu byl hostující brankář Ilja Sorokin, který svůj tým mnohokrát podržel.

59:35 Brock NELSON - 2:4

59:35
    Islanders právě vstřelili branku!
    Hosté silou vůle ustáli obrovský tlak soupeře. Puk se pak dostal k BROCKOVI NELSONOVI, který z vlastního obranného pásma trefil opuštěnou branku Tučňáků a potvrdil tak výhru Ostrovanů. Bez asistence.

59:24
    Rakell nyní trefil zlomenou hůl, která zůstala ležet na ledě... Tohle byla pro domácí i smůla.

58:55
    Malkinova bomba, Sorokin vyráží. Následoval velký závar, po němž se puk odráží zpátky k domácím. To je obrovský tlak!

58:01
    Jarry odjel na střídačku. Domácí v šesti!

57:50
    Kris Letang naskočil ze střídačky do střelecké pozice. Rána z pořádného nápřahu mu však vůbec nesedla.

56:57
    Malkinovu zadovku přejel Dumoulin. Teď už se domácí musejí vracet pro kotouč do střední třetiny.

56:17
    Střela od modré nesedla Marcusovi Petterssonovi. Domácí ale zůstávají v pásmu.

55:45
    Sidney Crosby to zkusil z poměrně velké dálky. Sorokin zasáhl vyrážečkou.

55:12
    Zakázané uvolnění hostí.

54:34
    Bryan Rust šikovně objel hostující branku. Následně se pokusil bekhendem zasunout kotouč za čáru, ale levý beton Sorokina byl proti.

54:11
    Kris Letang svou ranou sestřelil Zacha Pariseho. Ten se těžce zvedal z ledu a teď brání s velkým sebezapřením.

53:30
    Pens už hodně dlouho nevystřelili na branku soupeře. Zastavili se na 40 ranách.

52:53
    Domácí v plném počtu. Teď budou muset začít honit výsledek.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 7. Guentzel (Crosby, Rakell), 33. Zucker (Petry, Kapanen) – 26. Nelson (Parise), 49. Horvat (Fasching), 51. Lee (M. Martin, Horvat), 60. Nelson

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, Petry, M. Pettersson, Ruhwedel, P. Joseph – Rakell, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Zucker – Kapanen, Carter, McGinn – Archibald, Blueger, D. O'Connor.
    Trenér: Mike Sullivan

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Pulock, Pelech, Mayfield, Romanov, Dobson, S. Aho I – Holmström, Horvat, Lee (C) – Palmieri (A), Nelson (A), Parise – Durandeau, Cizikas, Fasching – M. Martin, Andreoff, R. Johnston.
    Trenér: Lane Lambert

Rozhodčí: Skilliter, MacDougall – Gibbons, Flemington

Diváci: 18 094