Minnesota – Vegas 3:4 (2:3 po s.n.) | Dallas – Nashville 5:1 (kon.) | Seattle – Arizona 8:1 (kon.)
Dallas Stars
5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Nashville Predators
Úterý 04.04.2023, 02:30 • American Airlines Center, Dallas • NHL

To je tedy vše z tohoto utkání. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (05:27:08)

3. Colin Miller (DAL) 1+0
    Hokejisté Dallasu Stars už jsou oficiálně účastníky play off 2023!

Domácí hokejisté si v závěrečné třetině už své vítězství pohlídali, když Stars ještě přidali další dvě branky, které obstarali Robertson a Seguin. Nashville se následně dočkal alespoň čestného úspěchu, protože jedinou branku Predátorů vstřelil Foote.

Dallas Stars si tedy na svém ledě poradili s Nashvillem Predators poměrem 5:1 a touto výhrou si už zajistil svou vstupenku do play off.

59:41
    Faksa ještě připravil střeleckou pozici pro Harleyho, avšak jeho střela byla zblokována hostující obranou.

59:12
    Po menších problémech Millera se k zakončení dostal Sissons, ale z velké blízkosti Wedgewooda nepřekonal.

58:39
    V závěru přesilové hry ještě zkoušel střílet Evangelista, ale trefil jen bránícího Johnstona.

58:06
    Fabbrova střela z modré čáry jen proletěla kolem brány Dallasu.

57:36
    Po úspěšném zákroku Wedgewooda betonem proti střele Barrieho se domácím opět podařilo dostat puk z obranného pásma.

57:00
    Tomasinova střela z pravého kruhu byla zblokována domácí obranou a Dallas poté vyhodil puk ze svého obranného pásma.

56:38
    Nashville si ještě zahraje přesilovou hru, protože dvě minuty za nedovolené bránění dostává Thomas Harley (DAL).
    55:10 Cal FOOTE - 5:1

55:10
    Nashville právě vstřelil branku!
    Predators se dočkávají alespoň čestného úspěchu. Novak zavezl puk do útočného pásma, kde ho přenechal Evangelistovi, který se trochu utopil ve svých kličkách, a tak se touš odrazil k CALU FOOTOVI, jenž se trefil přesně do bližší šibenice domácí klece. Bez asistence.
    54:23 Tyler SEGUIN - 5:0

54:23
    Dallas právě vstřelil branku!
    Seguin na modré čáře přenechal kotouč Robertsonovi, který mu jej poté vrátil a TYLER SEGUIN se před Sarosem trefil přesně nad jeho rameno. Robertson tedy zapisuje už svůj čtvrtý bod v tomto utkání.Asistence: Jason Robertson, Ryan Suter.

53:49
    Kotouč se zpoza hostující klece dostal na modrou k Lindellovi, který do něj ihned práskl a puk zaletěl do lapačky Sarose.

53:32
    Akce Dallasu je zastavena na útočné modré, kde se domácí hokejisté dostali do ofsajdu.

52:53
    Domi nabil na modrou Millerovi a jeho velkou ránu hned schytal první bránící hráč Nashvillu.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 5. Hintz (J. Robertson, Pavelski), 33. C. Miller (Faksa, Glendening), 37. Pavelski (Heiskanen, J. Robertson), 49. J. Robertson (Heiskanen, Ja. Benn), 55. Seguin (J. Robertson, R. Suter) – 56. C. Foote

Dallas Stars: Wedgewood (Oettinger) – Heiskanen, R. Suter, Lindell, Hakanpää, Harley, C. Miller – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Ja. Benn, W. Johnston, Dadonov – Seguin, Domi, Dellandrea – Glendening, Faksa, F. Olofsson.
    Trenér: Peter DeBoer

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – McDonagh, Fabbro, Stastney, Barrie, Gravel, C. Foote – Afanasjev, Glass, Tomasino – Sherwood, Novak, Evangelista – Trenin, Sissons, Leonard – Asplund, Jankowski, McCarron.
    Trenér: John Hynes

Rozhodčí: Skilliter, Dwyer – Murray, Suchánek

Diváci: 18 056