Bulharsko – Nový Zéland 7:2 (kon.) | Belgie – SAE 3:4 (kon.) | Mexiko – Turecko 0:5 (kon.)
Dallas Stars
2:3 (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0, 0:1) Stav série: 0:1
Minnesota Wild
Úterý 18.04.2023, 03:50 • American Airlines Center, Dallas • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (08:24:51)

3. Jake Oettinger (DAL) 45 zákroků

Dallas se po prohrané první třetině zvedl a dvěma zásahy v přesilových hrách překlopil vedení na svou stranu. V čase 34:25 z úniku obstaral vyrovnání Minnesoty Sam Steel a za stavu 2:2 se na další gól muselo čekat přes dvě a půl hodiny. V dramatickém prodloužení Dallas neproměnil žádnou z mnoha šancí a kvůli jednomu smolnému odrazu mu v 93. minutě zasadil nečekaný direkt Ryan Hartman. S obrovskou zásluhou brankáře Gustavssona se Wild ujímají vedení v sérii, jež bude v Texasu pokračovat v noci ze středy na čtvrtek. Otázkou je, zda se dalších bojů bude účastnit Joe Pavelski, kterého ve druhé třetině vyřadil ze hry hit Matta Dumby. Obránce Minnesoty u domácích upadl v nemilost a v dalších zápasech díky němu bude o emoce postaráno.

92:20 Ryan HARTMAN - 2:3

92:20
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Ve třiadevadesáté minutě nastal smutný konec pro Dallas, který doplácí na neproměňování šancí! Harley bekhendem odvracel Steelovu přihrávku do rohu. Colin Miller chtěl posunout puk podél hrazení na Marchmenta, jenže odraz od Steela zničehonic uvolnil zapomenutého RYANA HARTMANA. Muž, který od prvního prodloužení bojuje se zraněním, si vyjel před brankoviště a zblízka zvedl puk nad bezmocně klečícího Jakea Oettingera. Asistence: Sam Steel.

91:36
    Dumbovu ránu zpoza kruhu Oettinger vyrazil pravou nohou. Hra se rychle přesunula na druhý konec hřiště. Štěstí se tam neusmálo na Johnstona, Gustavsson zakročil hokejkou.

91:13

91:02
    Robertsonův pokus z pravého kruhu byl zablokován. Vzápětí mohl složit reparát, ale Gustavsson chladnokrevně odpověděl lapačkou.

90:45
    Heiskanen neprotrhl střeleckou smůlu. Puk poslal do mantinelu a Minnesota ho pak odvedla do klidnějších míst.

90:27
    Miro Heiskanen už překročil čtyřicetiminutový ice-time. Na straně Minnesoty jsou nejvytěžovanější Jonas Brodin (37:25) a Matt Dumba (37.23).

90:16
    Seguin pořádně zakončil souhru na jeden dotek a Middleton z posledních sil zahodil puk na svou střídačku. V rozehraném oslabení Minnesotě pomůže přestávka na úklid ledové plochy.

89:45
    Seguin znovu hledal Hintze, před kterého si lehl Spurgeon. O pár sekund později hosty vysvobodil Johansson.

89:18
    Zase nic! Prudká střela zápěstím z produkce Hintze se zastavila o tyč Gustavssonovy branky. Stars pokračují v zámku.

89:13
    Kritické okamžiky pro Wild! Jamie Benn byl podražen Gaudreauem a Dallas bude mít v polovině druhého prodloužení přesilovou hru!

89:01
    Ani na prahu devadesáté minuty není konec! Domi před nárazem do protihráče posunul puk na Dellandreu. Jeho střela z pravého kruhu se od vyrážečky Gustavssona přesunula mezi kruhy a Marchmentovu dorážku do prázdné branky vychytal obětavým skokem Faber.

88:35
    Oettinger nemohl vidět střelu Spurgeona, nicméně kotouč neproletěl přes les hráčů, který vyrostl u hrany brankoviště.

87:35
    Při dalším pokusu Heiskanen přestřelil. Robertson pak dělal kličku mezi kruhy, ale o puk ho připravil Sam Steel.

87:19
    Gustavsson vysvobodil spoluhráče, kteří byli po zakázaném uvolnění. Heiskanenova střela mu přistála na hrudi.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 23. Hintz (Ja. Benn), 25. J. Robertson (Heiskanen, Pavelski) – 20. Kaprizov (Spurgeon, Zuccarello), 35. Steel (Nyquist), 93. Hartman (Steel)

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen, Suter, Hakanpää, Lindell (A), C. Miller, Harley – Pavelski, Hintz, J. Robertson – Dadonov, W. Johnston, Ja. Benn (C) – Seguin (A), Domi, Marchment – Dellandrea, Glendening, Faksa.
    Trenér: Peter DeBoer

Minnesota Wild: Gustavsson (M. Fleury) – Spurgeon (C), Middleton, Dumba (A), Brodin, Faber, Merrill – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Boldy, Gaudreau, M. Johansson – Nyquist, Steel, M. Foligno (A) – Reaves, Dewar, Duhaime.
    Trenér: Dean Evason

Rozhodčí: O´Rourke, Luxmore – Kovachik, Flemington

Diváci: 18 532