Slovensko – Kanada 3:4 (kon.) | Švýcarsko – Lotyšsko 5:1 (kon.) | Švédsko – Česko cz 2:0 (kon.)
USA – Finsko 8:4 (kon.)
Švédsko
2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Česko
Neděle 23.04.2023, 17:00 • Raiffeisen Arena, Porrentruy (Švýcarsko) • Mistrovství světa do 18 let • Skupina A

Zápas je u konce. Rozhodly ho momenty ve třetí třetině, kdy rozhodčí poslali Čechy do tří na celé dvě minuty. A to proto, že se po faulu přidaly ještě diskuze s rozhodčími z české lavičky, za které sudí udělil další dvě trestné minuty jako trest za zdržování hry. Švédové pak tento dárek využili náležitě a skórovali. Druhý gól padl už do prázdné branky. Výběr Tre Kronor tak zůstává bodově stoprocentní, zatímco Česko má po třech zápasech čtyři body. Střely: 31:15. Utkání sledovalo 1528 diváků. (19:47:12)

59:55 Otto STENBERG - 2:0

59:55
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    OTTO STENBERG potvrzuje vítězství Švédska střelou do prázdné branky pět sekund před vypršením časového limitu. Asistence: David Edstrom.

59:42
    Švédové znovu mířili do odkryté branky. Adam Jiříček ale ještě český tým zachránil, když kotouč, který obloučkem mířil do branky, dokázal zastavit.

59:23
    Ještě předtím ale Jakub Petr probere se svými svěřenci taktické pokyny na posledních 37 sekund. Vzal si totiž oddechový čas.

59:23
    Švédové už mířili do odkryté branky, tu ale minuli o pár centimetrů. Po zakázaném uvolnění se tak přesunou zpět před Erlidena.

58:57
    Jeden z Čechů pálil po ledě, před brankou ještě tečoval Židlický. Kotouč ale nabral jiný směr, než za záda Erlidena.

58:22
    Češi se usadili v útočném pásmu, ale Hrabal stále zůstává v brance. Pořád pokukuje po střídačce, ale zatím nedostal pokyn.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:25
    Jeden z žlutomodrých projel středem až na slot. Tam ho ale odzbrojili dva čeští hokejisté společnými silami.

56:59
    Šalé si klepl o kotouč, který k němu prosvištěl vzduchem. Útočník ho ale nezachytil, a tak si ho jednoduše přebrali Švédové.

56:27
    Hrabal už pomalu pokukuje po střídačce. Musí ale zatím zůstat v brance, protože je před ním naplánováno další buly.

55:41
    NA druhé straně se po střele Lindstena oklepal Hrabal. Puk ho totiž trefil do helmy. Následuje vhazování před jeho rbankou.

55:21
    Česko nahodil touš do útočného pásma, Šalé si ale nepohlídal ofsajd.

54:50
    Češi se stále nedokázali dostat ze soupeřových spárů a brání se ve svém pásmu. Jednu ze střel soupeře zablokoval Holinka. Puk zamířil do ochranné sítě. Vhazovat se tak bude před Hrabalem.

54:35
    Poté, co se Švédsko dopustilo ofsajdu, následuje komerční pauza.

53:45
    Csabi chtěl sebrat odražený kotouč a přejít do úniku, ovšem nechal ho za sebou. Švédové tak mohou v kombinaci pokračovat.

53:20
    Na druhé straně si dva dobré zákroky připsal Hrabal. Švédové zůstávají v pásmu a kombinují.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 49. Willander (Unger Sörum, Stenberg), 60. Stenberg (Edstrom)

Švédsko: Erliden (Thelin) – Sandin-Pellikka, Lindstein (A), Willander, Hurtig, Landén (A), Bergström – Edstrom, Unger Sörum, Stenberg (C) – Dower Nilsson, Forsfjäll, Wahlberg – G. Kangas, Zether, Nordh – Stählberg, Sagadin, Johansson – Pettersson.
    Trenér: Anders Eriksen

Česko: Hrabal (Kavan) – Jiříček, Dvořák (C), Kočí, Matějíček, Vochvest, Skok, Eichler – Šalé (A), Fábry, Petr (A) – Csabi, Šimek, Felcman – Židlický, Holinka, Štancl – Jecho, Hradec, Kučera – Adámek.
    Trenér: Jakub Petr

Rozhodčí: M. Jobbagy, L. Kohlmueller – M. Merks, S. Riecken