Slovensko – Kanada 3:4 (kon.) | Švýcarsko – Lotyšsko 5:1 (kon.) | Švédsko – Česko cz 2:0 (kon.)
USA – Finsko 8:4 (kon.)
New York Rangers
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1) Stav série: 2:1
New Jersey Devils
Neděle 23.04.2023, 02:15 • Madison Square Garden, New York • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

Utkání je u konce. Prodloužení přineslo celkem živý hokej, více aktivnější byli domácí, nic jim však nebyla převaha platná, z výhry se nakonec radovali hosté. Ti v probíhající 72. minutě přešli do útoku, do druhé vlny dostal přihrávku Dougie Hamilton a ranou nad Šesťorikovu lapačku rozhodl zápas. New Jersey tak vyhrává na ledě soupeře, navrch v sérii mají ale nadále hráči NY Rangers, ti stále vedou 2:1 na zápasy.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké nedělní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:38:42)

New Jersey právě vstřelilo branku!
    Teď ale domácí trochu propadli a hned byli potrestáni. New Jersey se dostalo do útočného pásma, rozhodilo obranu soupeře dobrým pohybem, následovala příhra na z druhé vlny najíždějícího DOUGIEHO HAMILTONA a ten ranou nad Šesťorkinovu lapačku rozhodl zápas – 1:2! Asistence: Jesper Bratt, Nico Hischier.

71:12
    Oba celky si dávají obrovský pozor v obranné činnosti, akce tak jdou do plných.

70:31
    Boqvist schytal u mantinelu tvrdý hit od Schneidera, tohle bylo ale v rámci pravidel.

69:39
    Na opačné straně předvedl prudký pokus přes obránce Lafreniere a Schmid měl co dělat, aby tuto ránu vůbec vyrazil!

68:56
    Nenápadnou střelu od modré čáry vyslal hostující Bratt a puk prolétl jen těsně vedle Šesťorkinovy branky.

68:32
    Zakázané uvolnění hostů, to se setkalo s velkým nadšením Madison Square Garden.

67:20
    Po rychlé kombinaci v útočném pásmu střílel Zibanejad, trefil ale pouze blokujícího Hischiera.

66:38
    Zakázané uvolnění NY Rangers, za malou chvíli se bude vhazovat po Šesťorkinově pravici.
    66:00 Tarasenka vychytal skvělý Schmid

66:00
    Přihrávku na levou stranu dostal Tarasenko, ten to zkusil z kruhu, prudký pokus zápěstím však Schmid zastavil rychlým semaforem.

65:36
    Závar před Schmidem, zblízka chtěl doklepávat Kakko, mezírku v gólmanově postoji ale nenašel.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 24. Kreider (Zibanejad, P. Kane) – 31. J. Hughes (Hamilton, Bratt), 72. Hamilton (Bratt, Hischier)

New York Rangers: Šesťorkin (Halák) – Fox, Lindgren, Trouba (C), K. Miller, B. Schneider, Mikkola – P. Kane, Zibanejad, Kreider (A) – Tarasenko, Trocheck, Panarin (A) – Kakko, Chytil, Lafreniere – Motte, Goodrow, Vesey.
    Trenér: Gerard Gallant

New Jersey Devils: Schmid (Vaněček) – Hamilton, Siegenthaler, Marino, Graves, Severson, Bahl – Bratt, Hischier (C), Meier – Palát (A), J. Hughes (A), Haula – Mercer, M. McLeod, Tatar – Bastian, Lazar, Boqvist.
    Trenér: Lindy Ruff

Rozhodčí: Nicholson, Sutherland – Brisebois, Gibbons

Diváci: 18 006