Německo – Slovensko 4:6 (kon.) | Lotyšsko – Norsko 1:0 (kon.)
Los Angeles Kings
4:5 (3:0, 0:3, 1:1 - 0:1) Stav série: 2:2
Edmonton Oilers
Pondělí 24.04.2023, 03:00 • Crypto.com Arena, Los Angeles • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji úspěšný start do pracovního týdne! (06:37:40)

Střely na bránu: 39 – 42 | Přesilová hra: 1/2 – 2/3 | Trestné minuty: 6 – 4

Hokejisté Edmontonu se dnes vyhrabali z hodně obtížné situace. V zápase, který si nemohli dovolit ztratit, nejprve po první třetině prohrávali 0:3. Ve druhé části se do utkání vrátili, když dokázali třígólové manko vymazat, ovšem ve třetí dvacetiminutovce se jim nedařilo a po gólu Matta Roye zase museli dohánět ztrátu. Tři minuty před koncem ale vyrovnal Evander Kane a v prodloužení nakonec rozhodl o výhře Oilers Zach Hyman. Série se tedy stěhuje do Edmontonu za stavu 2:2.

70:39 Zach HYMAN - 4:5

70:39
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Hosté vítězí a srovnávají stav série na 2:2! Evan Bouchard si vzal kotouč za vlastní brankou. Dlouhým pasem pak našel na levém křídle najetého ZACHA HYMANA, který dobruslil na kruh pro vhazování a odsud vypálil do bližšího horního růžku Korpisalovy branky. Je tedy rozhodnuto – 4:5. Asistence: Evan Bouchard.

70:03
    Derek Ryan se snažil dorážet před brankou, ale domácí zadáci mu to nedovolili. Vzápětí odpalují kotouč do bezpečí.

69:43
    Teď taková pasáž, kdy se ani jednomu z týmů několikrát nepodařilo dostat s pukem do útočného pásma.

68:43
    Drew Doughty střílel z ostrého úhlu. Campbell připraven.

68:30
    Korpisalo přerušuje hru po střele Boucharda od modré čáry. Králové jsou už kompletní!

67:56
    Evan Bouchard od modré neprostřelil obranný val soupeře. Domácí vyhazují.

67:21
    Nugent-Hopkins nahrál na pravý kruh Connorovi McDavidovi, který přestřelil!

66:55
    Domácí vyhodili. Campbell za brankou zastavil puk pro Boucharda, který tedy může pokračovat.

66:26
    Vyloučení opravdu přišlo! Adrian Kempe je potrestán za krosček a Oilers tak mají šanci rozhodnout!

66:26
    Adrian Kempe poslal proti hrazení Evana Boucharda, který se nezvedal a rozhodčí přerušili hru. Nyní je už hostující obránce na nohou. Tohle bylo hodně hraniční, vylučovat se dalo klidně za krosček, protože tam byla hokejka v obou rukách.

66:01
    Phillip Danault vypálil z levé strany hřiště. Campbell byl připraven, puk vyrazil do rohu.

65:45
    Doughtyho pas Vilardi jen tečoval do ochranné sítě za brankou soupeře. V prodloužení se pochopitelně nehraje na nějaké velké riziko.

65:02
    Tak Matt Roy je už zpátky na ledě. To je pro Kings velmi dobrá zpráva.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 10. Vilardi (Fiala, Iafallo), 17. Arvidsson (Moore, Danault), 19. Kopitar (Fiala, Kempe), 45. M. Roy (Arvidsson, Danault) – 25. Bouchard (Draisaitl, McDavid), 30. Draisaitl (McDavid, Hyman), 40. Draisaitl (Nugent-Hopkins, Bouchard), 57. E. Kane (McDavid, Ekholm), 71. Hyman (Bouchard)

Los Angeles Kings: Korpisalo (Copley) – Doughty (A), Anderson, M. Roy, Gavrikov, Durzi, Edler – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Arvidsson, Danault (A), Moore – Iafallo, Vilardi, Fiala – Anderson-Dolan, Kupari, Grundström.
    Trenér: Todd McLellan

Edmonton Oilers: Skinner (21. Campbell) – Ceci, Nurse, Bouchard, Ekholm, Desharnais, Kulak, Broberg – Hyman, McDavid (C), Nugent-Hopkins (A) – Yamamoto, Draisaitl (A), E. Kane – Ryan, R. McLeod, Foegele – Bjugstad, Kostin.
    Trenér: Jay Woodcroft

Rozhodčí: Lee, Kozari – Alphonso, Mills

Diváci: 18 367