Švédsko – Německo 3:0 (kon.) | Švýcarsko – USA 0:10 (kon.) | Česko – Kanada cz 3:8 (kon.)
Finsko – Norsko 10:2 (kon.)
Tampa Bay Lightning
4:5 (2:0, 2:1, 0:3 - 0:1) Stav série: 1:3
Toronto Maple Leafs
Úterý 25.04.2023, 01:30 • Amalie Arena, Tampa • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

3. Auston Matthews (TOR) 2+0 (04:46:33)

Stejně jako ve třetím utkání, i tentokrát Toronto dokázalo ve třetí třetině vyrovnat, vynutit se prodloužení a v něm zvítězit. Čtvrtý zápas se přitom nevyvíjel pro hosty vůbec dobře, prohrávali totiž už 1:4. Ve třetí třetině ale přeci jen dokázali třemi góly vyrovnat a v prodloužení Alex Kerfoot svou tečí dotáhl senzační obrat svého týmu, jenž se tak ujal vedení 3:1 na zápasy. Toronto tak má jedinečnou příležitost, jak poprvé od sezony 2003/04 vyhrát v play-off sérii a projít přes brány prvního kola.

64:14 Alexander KERFOOT - 4:5

64:14
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Maple Leafs to dokázali a vyhrávají druhé prodloužení v řadě! Autorem vítězné branky je ALEXANDER KERFOOT, který protečoval střelu Marka Giordana od modré čáry a překonal Vasilevského, který neměl moc šancí, jak zareagovat! Toronto vítězí! Asistence: Mark Giordano, William Nylander.

63:58
    Dvě vyhození Tampy z jejich pásma.

63:24
    Puk se dostal až mezi kruhy k Tavaresovi. Jeho střelu se snažil ještě dorážet O'Reilly, ale poslal puk jen k zadnímu hrazení.

62:49
    Marnerovu ránu z pravého kruhu vyrazil Vasilevskij ramenem a Tampa následně vyhazuje přes všechny čáry.

62:28
    Nylander se po vhazování tlačil před brankoviště, ale byl podražen Sergačjovem! Toronto bude hrát přesilovku.

62:18
    O Killornovo rameno se puk odráží do hlediště. Další vhazování před Vasilevským.

62:13
    Kotouč opustil ledovou plochu. Bude se vhazovat před brankou Tampy.

61:46
    Stamkos vjel před kruhy, dostal přihrávku od Pointa a snažil se vypálit pod horní tyč. Svou ranou sestřelil Samsonovovi masku z hlavy.

61:31
    Icing Tampy.

60:59
    McCabe se snažil vystřelit k levé tyči Vasilevského branky, ale míjí svůj cíl.

60:27
    Matthews by se vůbec nezlobil, kdyby dnes nasázel hattrick. Z levého kruhu se však neprosadil.

60:01

Prodloužení začne přibližně v 04:29.

Tento zápas se bude prodlužovat! Tampa nedokázala ve třetí třetině udržet tříbrankový náskok, dvakrát se totiž prosadil Auston Matthews a vyrovnávací gól vsítil čtyři minuty před koncem Morgan Rielly. Podruhé se tak bude v Tampě prodlužovat. Ve třetím utkání se o vítězi rozhodlo v 80. minutě a slavilo Toronto. Jak to bude dnes?

60:00

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 10. Killorn (Kučerov, Hedman), 19. Sergačjov (Kučerov, Point), 32. Stamkos (Hedman, Perbix), 39. Killorn (Hagel, Sergačjov) – 25. Acciari (Holl, O'Reilly), 50. Matthews (Marner, Nylander), 53. Matthews (Nylander, Giordano), 57. Rielly (Marner, O'Reilly), 65. Kerfoot (Giordano, Nylander)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Perbix, Hedman (A), Sergačjov, Raddysh, Bogosian, Cole – Stamkos (C), Point, Kučerov (A) – Killorn, Cirelli, Hagel – Jeannot, Paul, Colton – Perry, Bellemare, Maroon.
    Trenér: Jon Cooper

Toronto Maple Leafs: Samsonov (Woll) – McCabe, Brodie, Holl, Giordano, Schenn, Rielly (A) – Marner (A), Matthews, Järnkrok – Kerfoot, Tavares (C), Nylander – Knies, O'Reilly, Acciari – Aston-Reese, Kämpf, Lafferty.
    Trenér: Sheldon Keefe

Rozhodčí: Rooney, Skilliter – Gawryletz, Cherrey

Diváci: 19092