Boston Bruins
3:4 (0:1, 1:1, 2:1 - 0:1) Stav série: 3:4
Florida Panthers
Pondělí 01.05.2023, 00:30 • TD Garden, Boston • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

3. David Krejčí (BOS) 1+2 (04:06:58)

Floridě každopádně patří obrovské uznání za tuto sérii. Prohrávala už 1:3 na zápasy, ale vyhrála třikrát v řadě, a byť se do play-off prodrala na poslední chvíli, vyřadila ze hry nejlepší tým základní části a největšího aspiranta na Stanley Cup.

Boston není prvním vládcem základní části, který vypadl hned v prvním kole. Naposledy se to stalo Tampě v sezoně 2018/19, kdy byly Blesky obdobně dominantní. V sezoně 2011/12 potkal výpadek Vancouver, který vyhrál tehdy základní část, v ročníku 2009/10 stejný osud potkal Washington a o sezonu dříve San Jose. Přesto, od Bostonu letos nikdo takový výsledek neočekával. A je to velké překvapení.

Pro Boston je to tvrdá rána. Je totiž dost dobře možné, že v tomto složení už se Bruins nesejdou. Otazníky totiž visí nejen nad pokračováním kariéry Davida Krejčího, ale především nad pokračováním kariéry kapitána Patrice Bergerona, který se teď u mantinelu objímá se všemi svými spoluhráči. Skoro to vypadá, jako by se loučil s partou, se kterou prožil celou svou kariéru. Těžko říct, co bude dál a jestli se sedmatřicetiletý Bergeron, a stejně starý Krejčí, vrátí pro ještě jeden push a zkusí o Stanley Cup zabojovat v příští sezoně, nebo jestli obě legendy Bruins uzavřou své bohaté kariéry.

Senzace a totální blamáž je na světě. Nejdominantnější tým základní části v historii NHL – Boston – končí v prvním kole play-off. Nic není Bruins platné, že v základní části stanovili rekord v počtu výher i získaných bodů. Ve čtvrtfinálové sérii Východní konference totiž hned třikrát padli v domácí TD Garden a jejich plánovaná cesta za Stanley Cupem končí v rozhodujícím sedmém zápase prvního kola letošního play-off. Minutu před koncem třetí třetiny vyrovnal na 3:3 Brandon Montour, který si vynutil prodloužení, a v 69. minutě pak rozhodl o výhře Floridy Carter Verhaeghe.

68:35 Carter VERHAEGHE - 3:4

68:35
    Florida právě vstřelila branku!
    A je to! Florida dotáhla senzaci a vyřazuje Boston z play-off! TD Garden je zamlklá, fanoušci nevěří vlastním očím, hráči Bostonu jsou skleslí a někteří nemají daleko k slzám. CARTER VERHAEGHE právé z pravého kruhu vypálil pod horní tyč Swaymanovy klece a posílá Floridu do semifinále Východní konference! Asistence: Sam Bennett, Matthew Tkachuk.

67:19
    Jenže Panteři se dopouští přihrávky rukou a hra je vykázána do středního pásma.

66:57
    Zacha ve středním pásmu přihrál Pastrňákovi jen na patu brusle, je z toho ztráta puku a šance pro Floridu k útoku.

65:56
    Teď už hostující brankář přerušuje hru. A floridští hokejisté jsou za to rádi, mají za sebou dlouhé střídání a potřebují si odpočinout.

65:40
    Marchandova střela z levého kruhu Bobrovského příliš neohrozila. Boston se drží v útočném pásmu.

64:21
    Volného prostoru využil DeBrusk k protiútoku. Bobrovskij jeho střelu od modré čáry zastavuje na hrudi, kde také přikrývá puk lapačkou.

64:02
    Florida tvoří tlak na domácí tým. Hraje výborně, chybí vlastně jen trošičku štěstí v koncovce.

63:31
    K Whiteovi na okraji pravého kruhu se odrazil puk od mantinelu a hostující útočník okamžitě poslal střelu na Swaymana. Hra je přerušena po zákroku domácího brankáře.

62:51
    Rychlý útok Verhaegheho, který se procpal před brankoviště a nastřelil Swaymana! Další důležitý zákrok domácího brankáře. Florida je teď nebezpečnějším týmem a touží vyhrát i druhé prodloužení v této sérii.

62:38
    McAvoy nezachytil na útočné modré přihrávku a puk mu utekl do středního pásma.

62:16
    Luostarinenovi byla přihrávka sražena do hlediště. Další vhazování v neutrální zóně.

61:51
    Florida zahrála puk za brankou soupeře vysokou holí. Bude se tedy vhazovat ve středním pásmu.

60:59
    Tkachuk dostal přihrávku na útočnou modrou po předchozí ztrátě útočného pásma a vyrazil do úniku. V souboji jeden na jednoho se Swaymanem se však neprosadil, domácí gólman skvěle zasáhl a odrazil puk do strany.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 28. Krejčí (Orlov, Zacha), 41. Bertuzzi (Orlov, Krejčí), 45. Pastrňák (Carlo, Krejčí) – 13. Montour (Lundell, Bobrovskij), 22. Reinhart (Luostarinen, Lundell), 59. Montour (Barkov, Verhaeghe), 69. Verhaeghe (Bennett, Tkachuk)

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy, Grzelcyk, Lindholm, Carlo, Orlov, Forbort – Marchand (A), Bergeron (C), DeBrusk – Pastrňák (A), Krejčí, Zacha – Hall, Coyle, Bertuzzi – Frederic, Nosek, Hathaway.
    Trenér: Jim Montgomery

Florida Panthers: Bobrovskij (Lyon) – Forsling, Ekblad (A), Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Verhaeghe, Barkov (C), Duclair – Tkachuk (A), Bennett, Cousins – Reinhart, Lundell, Luostarinen – White, E. Staal, Dalpe.
    Trenér: Paul Maurice

Rozhodčí: Kozari, Lee – Murray, Brisebois

Diváci: 17850