Dánsko – Rakousko 6:2 (kon.) | Slovinsko – Norsko 0:1 (kon.) | Francie – Maďarsko 2:3 (po pr.)
Švýcarsko – Kazachstán 5:0 (kon.)
Francie
2:3 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Maďarsko
Úterý 16.05.2023, 19:20 • Nokia Arena, Tampere. • Mistrovství světa • Skupina A

Za zvuku hymny Maďarska se s vámi loučím. V prodloužení byli šťastnější Maďaři, kterým to ale nemůžete nepřát, když se podíváte na zpívající obrovský kotel fanoušků. (21:43:21)

Nejlepší hráči dnešního zápasu –⁠ Jules Boscq (Francie) & Balázs Sebok (Maďarsko).

61:22 István BARTALIS - 2:3

61:22
    Maďarsko právě vstřelilo branku!
    Tohle bude velká maďarská noc v Tampere, protože ISTVÁN BARTALIS po brejku dostal k dispozici dorážku Erdélyho střely a nezaváhal. Maďaři mají dva body a výrazně zamotávají situaci v boji o záchranu. Asistence: Csanád Erdély a István Terbócs.

60:59
    Nejlepší francouzský hráč, který je na turnaji k dispozici, Alex Texier nyní měl velkou šanci! Ve slotu dostal puk, ale nedal!

60:16
    Po dlouhém boji ve středovém kruhu získali puk Maďaři.

60:01

Maďaři vydřeli bod proti Francii, kterou naopak čeká už třetí prodloužení. Nastavený čas se bude hrát ve třech a to po celých pět minut.

60:00

59:55
    Oddechový čas pro Maďarsko.

59:40
    Další kontr Texiera zastavili beci Maďarska.

59:08
    Nahození Bartalise od modré bylo tečované, Sebastian Ylönen si ale poradil.

58:20
    Po individuální akci pálil Texier vedle.

57:27
    Francouzi jsou stále více vpředu a vpředu. Maďaři ale dobře brání.

56:15
    Nebezpečná teč! Před brankou Benceho Bálizse hlídkoval Texier, který tečoval puk těsně vedle!

55:39
    Francouzi jsou aktuálně (podobně jako i ve zbytku zápasu) lepším týmem. Ale zatím se jim nedaří dostat do nějaké větší šance.

54:05
    Střelu Bozona po individuální akci vyráží brankář Bence Bálizs. Ale nebyl to tak těžký zákrok.

Daniel Krátký

Branky a nahrávky: 17. Bertrand (Gallet, Rech), 30. Boudon (Bertrand, T. Bozon) – 20. Hári (K. Nagy), 34. Galló (Sebok, Kiss), 62. Bartalis (Erdély, Terbócs)

Francie: Ylönen (Junca) – Gallet, Boscq, Llorca, Chakiachvili, Guebey, Crinon, Thiry – Boudon, Texier, T. Bozon – Bertrand, Claireaux (A), Perret – Leclerc, Addamo, Rech – Ritz (A), Treille (C), Fabre – K. Bozon.
    Trenér: Philippe Bozon.

Maďarsko: Bálizs (D. Horváth) – Stipsicz, Fejes, Szabó, Hadobás, Kiss, M. Horváth, Pozsgai (A), Garát – Sebok, Galló, Hári (A) – Sofron, Bartalis, Erdély – G. Nagy (C), Papp, Terbócs – K. Nagy, Csanyi, Vincze.
    Trenér: Kevin Constantine.

Rozhodčí: Frandsen (DEN), Langin – Mackey (oba CAN), Hautamaki.