Dánsko – Rakousko 6:2 (kon.) | Slovinsko – Norsko 0:1 (kon.) | Francie – Maďarsko 2:3 (po pr.)
Švýcarsko – Kazachstán 5:0 (kon.)
Slovinsko
0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Norsko
Úterý 16.05.2023, 15:20 • Arena Riga, Lotyšsko • Mistrovství světa • Skupina B

Slovinci velkou příležitost v úplném závěru nevyužili, takže se Norové mohou radovat z těsného a důležitého vítězství. Utkání nebylo nikterak bohaté na gólové šance. Viděli jsme spíše střelecké pokusy, které brankáři bez větších obtíží zlikvidovali. Vítězný gól padl v úvodní třetině, když se prosadil pěknou a svižnou střelou na přední tyč Thomas Berg-Paulsen. Slovinci si vypracovali dvě slibnější šance, ale brankář Henrik Haukeland obě zvládl pokrýt a právem byl vyhlášen nejlepším hráčem Norů.
    Seveřané tímto vítězstvím udělali velký krok, aby si zahráli i na příštím šampionátu v České republice.
    To je pro tento online přenos vše. Děkujeme za pozornost. (17:40:32)

Nejlepší hráči utkání:
    Slovinsko – Žiga Jeglič
    Norsko – Henrik Haukeland

59:55 Slovinci byli v samotném závěru blízko vyrovnání

59:55
    V úplně posledních vteřinách to byl velký závar. V mezikruží se po rychlé kombinaci mohl prosadil Robert Sabolič, který měl ideální pozici na trefení odkryté části branky, ale netrefil ji. A neuspěly ani následné dorážky.

59:26
    Rok Tičar neudržel puk v útočné třetině a celá jeho formace musí do středního pásma.

59:20
    Oddechový čas pro Slovinsko.

59:20
    Jan Drozg trochu nečekaně pro všechny zakončoval na čárkách kruhu u pravého mantinelu. Haukeland byl pozorný a stihl kotouč vyrazit a následně přikrýt lapačkou.

59:00
    Nyní už slovinský brankář zamířil na střídačku a Slovinci to zkusí s šesti bruslaři!

58:04
    Žiga Pavlin vypálil, ale ani tentokrát nedonutil norského brankáře k zákroku, jelikož se o dobrý blok postaral Thomas Valkvae Olsen, jenž zvládl kotouč i vyhodit do středního pásma.

57:45
    Slovinci se pevně usadili v útoku, ale Gašper Krošelj zatím na střídačku nemíří.

57:13
    Emil Lilleberg vyhodil puk ze své třetiny mezi diváky, ale rozhodčí hned ukazuje, že to bylo s pomocí mantinelu, takže nebude udělovat dvě minuty.

56:58
    Norové nechtějí ponechat nic náhodě a branku Slovinska odstřelují jedním projektilem za druhým. Nyní to zkoušel také Emil Lilleberg, ale Gašper Krošelj drží naděje svého týmu.