Maďarsko – Švédsko 1:7 (kon.) | Česko – Slovinsko cz 6:2 (kon.) | Dánsko – Německo 4:6 (kon.)
Švýcarsko – Slovensko 4:2 (kon.)
Švýcarsko
4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Slovensko
Čtvrtek 18.05.2023, 19:20 • Arena Riga, Lotyšsko • Mistrovství světa • Skupina B

Ve třetí třetině Švýcaři rozhodli o svém vítězství, když se prosadil ve 47. minutě Marti. Hráči s helvetským křížem na hrudi byli po celou třetinu aktivnější a Slováky už do vážnějších situací nepouštěli. V závěru ještě přidal čtvrtý gól do prázdné branky Haas.
    Slováci proti silnému výběru nehráli vůbec zle a ve druhé třetině dotáhli dvoubrankové manko, ale Švýcaři přeci jen byli po většinu zápasu aktivnější a tvořili si více šancí, které přetavili v rozhodující třetí gól a dokráčeli si pro tři body.
    To je pro dnešek z Rigy vše, děkujeme za pozornost a zase zítra se na vás těšíme u dalších dvou utkání. (21:59:32)

Nejlepší hráči zápasu

Švýcarsko: Jonas Siegenthaler
    Slovensko: Miloš Kelemen

59:37
    Oliver Okuliar se snažil ještě vystřelit na bránu, ale nakonec se puku ujali Švýcaři, a tak nemohl pokračovat.
    59:26 Gaëtan HAAS - 4:2

59:26
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Marco Miranda mohl zakončovat do prázdné branky sám, ale ještě nesobecky předal puk na GAËTANA HASSE, jenž neměl problém z metru dostat puk za brankovou čáru. Asistence: Marco Miranda Dario Simion.

58:48
    Libor Hudáček špatně přihrál v útočném pásmu a Švýcaři vyhazují kotouč daleko od své branky.

58:30
    Hlavaj jde z branky a Slováci hrají v 6 hráčích!

58:13
    Dean Kukan vystřelil od modré čáry, ale v mezikruží se nikdo z jeho spoluhráčů puku neujal.

58:09
    Craig Ramsay si bere oddechový čas.
    57:46 Úsměvný moment. Hráč Slovenska schoval puk do rukavice ležící na ledě

57:46
    Tanner Richard poslal puk na modrou čáru, ale nikdo se jej neujal.

57:31
    Švýcaři byli v útočném pásmu, ale další útočnou akci nevymyslí. Přihráli si totiž rukou a hra jej přesunuta rozhodčím do středního pásma.

57:04
    Kotouč se svezl po hokejce Dario Simiona až mimo hřiště. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

56:19
    Andrea Glauser chtěl podržet puk ve středním pásmu, ale Marek Hrivík přečetl jeho úmysly a nepřipustil problémy.

56:10
    Andres Ambühl a Nino Niederreiter si najeli do situace dva na jednoho. První nahrával a druhý zakončoval, jenže střela nebyla povedená a Hlavaj se stíhl betony přesunout.

55:14
    Denis Malgin mohl zadovkou nachytat Samuela Hlavaje nachytat na vážkách, ale ten byl ve střehu a střelu vyrazil.

54:58
    Andrej Kudrna měl prostor v mezikruží a dostal puk, který si však nezvládl zpracovat a Švýcaři k němu stihli přistoupit a kotouč mu odebrat.

54:47
    Romain Loeffel přihrál rukou kotouč ve středním pásmu na Fabrice Herzoga, čehož si rozhodčí všimli a odpískali.

Matouš Vojáček

Šárka Kolková

Branky a nahrávky: 6. Siegenthaler (Malgin, Hischier), 25. Niederreiter (Ambühl), 47. Marti (Richard), 60. Haas (Miranda, Simion) – 26. Kudrna (Kelemen), 40. Regenda (Okuliar, Kňažko)

Švýcarsko: Mayer (van Pottelberghe) – Siegenthaler, Kukan, Glauser, Moser, Marti (A), Loeffel, Geisser, Fora – Hischier, Fiala, Malgin – Niederreiter (C), Corvi, Ambühl (A) – Simion, Haas, Miranda – Herzog, Richard, Bertschy.
    Trenér: Patrick Fischer

Slovensko: Hlavaj (Škorvánek) – Nemec, P. Koch, Grman, Kňažko, Ivan, Rosandić (A), Jánošík, Gajdoš – Kelemen, Hrivík (C), Pánik – Kudrna, Hudáček, Sukeľ (A) – Chromiak, Tamáši, Regenda – Okuliar, Lunter, Čacho.
    Trenér: Craig Ramsay

Rozhodčí: Holm, Macfarlane – Nothegger, Ondráček