Česko
Středa 23.08.2023, 15:30 • Stora Hallen, Nyköping • Turnaj pěti (U20)

To už je z mé strany vše. Přeji hezký zbytek dne! (17:41:36)

Střely na branku – 24:20 (7:10, 11:5, 6:5)

Čeští hokejisté do 20 let mají za sebou úspěšný vstup do turnaje 5 zemí ve švédském Nyköpingu. Švýcary porazili 5:2. Ráz utkání udala už první třetina, kterou svěřenci trenéra Patrika Augusty vyhráli 3:0. Ve druhé části se Švýcarsko kousalo, ale dokázalo pouze snížit přesilovkovou trefou Milese Müllera. Krátce před přestávkou navíc vrátil Česku tříbrankový náskok dorážející Robin Sapoušek. V závěrečné dvacetiminutovce pak ještě navýšil stav po krásné individuální akci v přesilové hře Jakub Štancl. Borci ze země helvetského kříže pak už jen korigovali zásahem Juliena Roda rovněž v početní výhodě.

59:01
    Probíhá už poslední minuta třetí třetiny.

58:32
    Lvi ještě mohli navýšit skóre! Jeden z obránců – zřejmě Aleš Čech – nastřelil tvrdou ranou od modré čáry pravou tyčku švýcarské svatyně.

58:11
    Zakázané uvolnění českého týmu. Buly před Vondrašem.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty zápasu.

57:45
    Ani Švýcaři se už nedostávají do nějakých nebezpečnějších situací. Spíše se dohrává.

56:19
    Český tým se už nikam nežene a spíše se snaží dohrát zápas do konce bez nějaké komplikace.

55:20
    Necelých pět minut do konce. Švýcaři ještě bojují a snaží se o další korekci stavu.
    53:17 Julien ROD - 2:5

53:17
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    A hned dávají gól! Trochu smůly měl brankář Vondraš. Puk se po přihrávce Müllera totiž odrazil od jeho betonu přímo k JULIENOVI RODOVI, jenž snižuje na 2:5. Asistence: Miles Müller a Mattheo Reinhard.

53:10
    Puk byl dlouho neutralizován u mantinelu za českou brankou. Až teď ho Švýcaři vytáhli do hry.

52:17
    Za sekání je vyloučen Vojtěch Hradec. Přesilovka pro Švýcary.

50:40
    Beglieri si vyjel za branku pro nastřelený puk, který zastavil pro své spoluhráče.

49:57
    Před námi je posledních deset minut duelu. Česko vede nad Švýcarskem o čtyři góly i ve vypůjčených dresech od Nyköpings HK.

48:51
    Matyáš Šapovaliv se z pravé strany natlačil až před Beglieriho, který se střelou mezi betony nenechal nachytat.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 29. Müller (Weber, Quinn), 54. Rod (Müller, Reinhard) – 8. Dvořák (Slavíček, Bareš), 11. Redlich (Becher), 12. Židlický (Hradec), 39. Sapoušek (Bareš, Dvořák), 42. Štancl

Švýcarsko: Beglieri (Huet) – Dionicio, Quinn, Füllerman, Vögeli, Schneller, Meile – Weber, Taibel, Wagner – Pedrazzini, Müller, Hornecker – Rod, Reinhard, Guignard – Liechti, Gredig, Meier.
    Trenér: Marcel Jenny

Česko: Vondraš (Hrabal) – Alscher, Ročák, Kočí, Jiříček, Čech, Dvořák, Vochvest – Redlich, Šapovaliv, Becher – Bareš, Sapoušek, Slavíček – Rymon, Melovský, Štancl – Hradec, Hujer, Židlický.
    Trenér: Patrik Augusta

Rozhodčí: Harnebring, Enroth – Jonsson, Olsson