Vítkovice – Pardubice 1:5 (kon.) | Plzeň – Sparta 1:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 4:1 (kon.)
Liberec – Č. Budějovice 3:1 (kon.) | Olomouc – Přerov 5:4 (kon.) | K. Vary – Litvínov 5:4 (po pr.)
Kometa Brno – Zlín 6:3 (kon.) | Jihlava – Třinec 1:6 (kon.)
HC Kometa Brno
6:3 (2:1, 2:2, 2:0)
Berani Zlín
Pondělí 28.08.2023, 18:00 • Winning Group Arena • DHL Extraliga juniorů • Skupina Východ

Brněnská Kometa bere první body v letošní sezoně. Na domácím ledě poráží Zlín poměrem 6:3. Výhru ve třetí třetině ztvrdila dvěma góly. V 48. minutě zamířil přesně pod víko Danny Chludil. Posledním hřebíčkem do rakve byla branka Adama Veselovského po rychlém brejku. Kometa se tak dostává na třetí místo ve východní skupině, naopak Zlín padá na samotné dno. (20:12:11)

59:25
    Hosté dohrají utkání ve čtyřech. Matěj Holba v samém závěru oslabuje svůj tým.

58:27
    Z útočného snažení Zlína nic nebude. Po nepřesné přihrávce se puk vrací na hole Brňanů.

57:51

57:15
    Kometa byla znovu vyhnána až za vlastní branku. Pětiminutová přesilovka se chýlí ke svému konci.

56:05
    Němcův pokus od modré čáry se nepotkal s úspěchem. Kotouč byl sražen bruslí jednoho z bránících hráčů.

54:40
    Přesilovka se Brnu zatím nedaří. Domácí mají problémy udržet se v pásmu.

52:51
    U střídaček se strhla hromadná mela. Rozhodčí už ji zvládli přerušit a radí se o trestech.

52:40
    Jakub Bůžek orazítkoval břevno zlínské branky.

52:22
    Kometa je v posledních minutách jasně aktivnější. Nyní mohl další branku přidat Otava, ale brankář Beranů znovu ukázal své rychlé nohy.

52:00
    Z ostrého úhlu chtěl Uherka překvapit Denis Svoboda. Zlínský brankář však udržel pozornost a jeho ránu vyrazil ramenem.

51:07
    Skvěle sehraná brejková akce nakonec brankou nekončí. Poté, co si Komeťáci vyměnili pár přesných přihrávek zakončoval Veselský, ale pouze do výstroje Uherka.

50:29
    Kometa se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

50:03
    Nepřesnost v přechodu do středního pásma vrací kotouč na hokejky Brňanů.

48:44
    Kometa právě vstřelila branku!
    Kometa výrazně odskakuje! Jindřich Habermann přichystal ADAMU VESELSKÉMU dobrou palebnou pozici, ze které už se brněnský mladík nemýlil. Kometa vede už 6:3. Asistence: Jindřich Habermann a František Němec.

47:03
    Poprvé v zápase si Brno bere dvoubrankové vedení! Zasloužil se o něj DANNY CHLUDIL, který po přihrávce Nekvapila vymetl všechny pavučiny v levém rohu Uherkovi branky. Asistence: Michal Nekvapil a Jindřich Habermann.

45:29
    Jakub Bůžek se ocitl s pukem na hranici brankoviště. Na Uherka však nevyzrál. Zlínský brankář využil dobrého postavení a střelu soupeře zastavil.

Filip Prokeš

Šimon Kuběna

Branky a nahrávky: 18. Boltvan (Otava, Rakus), 20. Otava (Boltvan, Veselský), 30. Veselský (Habermann, Nekvapil), 40. Rakus (Ekrt, Němec), 48. Chludil (Nekvapil, Habermann), 49. Veselský (Habermann, Němec) – 2. Klimek (Burian), 29. Lukaštík (Sadovikov), 38. Pilát (Nábělek, Čechmánek)

HC Kometa Brno: Kavan (Žurek) – Zubíček, Bůžek, Němec, Ulbricht (A), D. Svoboda, Jurný, A. Pospíšil – Halačka, K. Horváth, Habermann – Chludil, Otava (C), J. Nesvadba – Rakus, Veselský, Boltvan (A) – Nekvapil, Šantora, Ekrt.
    Trenér: Karel Beran

Berani Zlín: Uherek (Kowalczyk) – Burian (C), Špaňhel, Šišák, Lukaštík, Nábělek (A), Zavřel, Kotala – Tomek, Pešák, Babulík – Sadovikov, Koláček, Heš – Vaculík, Čechmánek (A), Pilát – Klimek, Holba, Urban.
    Trenér: Jan Srdínko

Rozhodčí: Kohoutek, Mejzlík – Otáhal, Komínek