Mladá Boleslav – Plzeň 10:1 (kon.) | Vítkovice – Třinec 3:4 (kon.) | Liberec – HC Litvínov 7:0 (kon.)
Mountfield HK – Přerov 1:5 (kon.) | Pardubice – Olomouc 5:1 (kon.) | Poruba – Kometa Brno 1:9 (kon.)
Zlín – Jihlava 1:5 (kon.) | K. Vary – Kladno 11:3 (kon.) | Slavia – Č. Budějovice 5:2 (kon.)
Tábor – Sparta 0:4 (kon.)
Berani Zlín
1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
HC Dukla Jihlava
Čtvrtek 14.09.2023, 18:00 • CCM Aréna, Zlín • Extraliga dorostu • Skupina B

Utkání je u konce a hosté si odváží všechny body. Jihlavským vyšel vstup do třetí části a už v první minuty skóroval ranou od modré čáry Dominik Holas. Ve 44. minutě se po hned po buly v útočném pásmu trefil Šimon Katolický a bylo definitivně rozhodnuto. Jihlavští pak už jen v poklidu udržovali náskok, nikam se nehrnuli a nerozhodila je ani snižující gól Jakuba Škripa v 56. minutě. To bylo z tohoto duelu vše a ten tak skončil výsledkem 1:5. Jihlava si tak připsala první body v tomto ročníku.

Hvězdami tohoto zápasu byli Radek Nejedlý s bilancí 2+2 a také jeho spoluhráč Šimon Katolický, ten nasbíral tři body za gól a dvě asistence.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:16:23)

Utkání sledovalo 69 diváků.

59:40
    Lavička Jihlavy už může pomalu začít slavit, o bodech je rozhodnuto.

59:01
    Od modré čáry nahazoval domácí Mořkovský, gólman Jihlavy měl dobrý výhled a puk holí vyrazil.

58:17
    Krátký závar před Ševců, vrcholem byla střela Grabowskiho. Tu gólman Zlína vyrazil.

57:20
    Hra se přesunula na opačnou stranu a viděli jsme střelu z levého kruhu. Štěbeták vyrazil do rohu.

56:58
    Nahození před branku Jihlavy.

56:30
    Zlín se snaží ještě o hokejový zázrak, zase se hraje před Štěbetákem.
    55:28 Jakub ŠKRIP - 1:5

55:28
    Zlín právě vstřelil branku!
    Tak se domácí dočkali alespoň snížení. Po pravé straně se do pásma prohnal Venený, jeho pokus gólman pouze vyrazil a z levé strany dorážející JAKUB ŠKRIP dorážel do odkryté branky – 1:5. Asistence: Jiří Venený, Alex Nesrsta.

55:17
    Hosté už kontrolují závěr zápasu a sami se dopředu moc nehrnou.

54:20
    Mezi kruhy měl prostor na střelu hostující Kouba, ani on ale nedal do střely své maximum.

53:40
    Kličkami se mezi hosty dostal Kos, poté přihrával na levou stranu, gólman Jihlavy se ale zvládl přemístit a pokryl i tohle.

53:05
    Nevyšla ani střela Kočici kousek za kruhy, hra je přerušená, vhazuje se po Štěbetákově levici.

52:10
    Od modré čáry nahazoval domácí Uřičář, jenže se mu puk lehce svezl po holi a výsledkem byl slaboučký pokus.

51:24
    Tak tu zase máme pasáž, kdy jsou týmy v plných počtech. Domácí Venený se vrátil na led.

51:08
    Nyní ale přišla příhra z rohu před Ševců a ten si musel dát velký pozor na případné sklepnutí.

50:50
    Hosté nikam nechvátají, nemají důvod. Pouze drží puk v útočném pásmu.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 56. Škrip (Venený, Nesrsta) – 4. Kouba (Zmrhal), 21. Nejedlý (Katolický), 22. Nejedlý (Koníř, Katolický), 41. Holas (Nejedlý, Kytka), 44. Katolický (Nejedlý)

Berani Zlín: Šimšálek (22. Ševců) – Mořkovský, J. Kubečka, F. Sedláček, T. Schmied, M. Sedláček, Uřičář (A), Římák – Pluskal, Holba (A), Kos (C) – Škrip, Kočica, Valášek – Doležal, Nesrsta, Matula – Venený.
    Trenér: Juraj Jurík

HC Dukla Jihlava: Štěbeták (Ždimera) – Zmrhal, Podroužek (A), Slavíček, Holas, Verbeshchuk, Tomica (C), Tramba – Chvátal (A), Š. Adamec, Kytka – Katolický, Nejedlý, Koníř – Hospodka, Grabowski, Kouba.
    Trenér: Jakub Venc

Rozhodčí: Schenel – Jurčík, Kunc