Vítkovice – Přerov 4:1 (kon.) | Jihlava – Kometa Brno 3:6 (kon.) | Liberec – Sparta 6:5 (kon.)
Pardubice – Mountfield HK 7:2 (kon.) | Poruba – Třinec 2:5 (kon.) | Zlín – Olomouc 0:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Tábor 6:3 (kon.) | K. Vary – Plzeň 4:3 (po pr.) | Slavia – HC Litvínov 5:0 (kon.)
Č. Budějovice – Kladno 6:0 (kon.)
HC Slavia Praha
5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
HC Litvínov
Čtvrtek 21.09.2023, 18:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Extraliga dorostu • Skupina A

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou! (20:15:57)

Dorostenci Slavie v jednoznačném utkání porážejí Litvínov 5:0 a zapisují čtvrtou výhru v řadě. Sešívaní postupně stupňovali tempo a poté, co ve třetí třetině odolali tlaku hostů, sami dvěma góly Matouše Jana Kucharčíka a jednou trefou Artura Matějovského definitivně odskočili. Čisté konto udržel brankář David Höhlig.

59:45
    Vyloučení v týmu HC Litvínov:
    Jan Honzík – 2 min., hrubost.

59:36
    Rozhodčí ale vylučovat nebudou, což se nelíbí ani trenérům Slavie, ani fanouškům domácích dorostenců.

59:36
    Litvínovští hrají v závěru tvrdě a po dalším střetu leží před jejich střídačkou Matouš Jan Kucharčík. Nezvedá se vůbec lehce a i na bruslích ještě těžce oddychuje.
    57:21 Matouš Jan Kucharčík - 5:0

57:21
    Slavia právě vstřelila branku!
    Trest za další tvrdý zákrok Severočechů trestá MATOUŠ JAN KUCHARČÍK, kterého hosté nechali dorážet osamoceného před brankou. Asistence: Petr Hörnig a Daniel Skyba.

56:49
    Jan Honzík – 2 min., krosček.

56:10
    Několik prudkých střel za sebou z hol Litvínovských, sešívaní všechny blokují.

55:44
    Střelec poslední branky Matějovský zůstal po souboji v rohu obranného pásma ležet na ledě, rozhodčí však vylučovat nebudou. Slávistický útočník se po chvíli zvedá, a byť těžce, tak odjíždí na střídačku.
    55:34 Artur MATĚJOVSKÝ - 4:0

55:34
    Necelé dvě minuty nato střílí dorostenci Slavie už čtvrtý gól! Kucharčík vyhrál vhazování přímo za sebe na dalšího ve třetí třetině aktivního hráče, ARTURA MATĚJOVSKÉHO, který ranou z první prostřelil Trejbala. Asistence: Matouš Jan Kucharčík.
    53:52 Matouš Jan Kucharčík - 3:0

53:52
    Litvínovský tlak však střídá třetí branka Slavie, dost možná už rozhodující. Konečně se dočkal v této třetině nejaktivnější MATOUŠ JAN KUCHARČÍK, jenž ve své třetí individuální akci už uspěl. Sešívaný útočník opět projel středním pásmem, obhodil si obránce a střelou pod horní tyč překonal Trejbala. Asistence: Tomáš Lorenz.

53:15
    Winkelhöferovo nahození prosvištělo přes chumel před brankou a jen propadlo za zády Höhliga, ovšem mimo bránu.

52:26
    Hosté postupně stupňují aktivitu, z levého křídla na Höhliga pálil Jindřich Koky.

50:31
    Kucharčík se pokusil o podobnou jízdu jako před chvíli, tentokrát ho ale hosté zastavili. O chvíli později střílí nebezpečně z hranice brankoviště Trefný.

49:55
    Litvínov ví, že musí být aktivní, a velmi agresivně napadá slávistickou rozehrávku.

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 15. Šámal, 38. Šámal (Lorenz, Tittl), 54. Kucharčík (Lorenz), 56. Matějovský (Kucharčík), 58. Kucharčík (Vrzal, Hörnig)

HC Slavia Praha: Höhlig (F. Poletín) – Skyba, Vrzal, Lorenz (A), Labuzík, D. Marek, Derka – Hörnig, Kucharčík, Matějovský (C) – Šámal, Tittl (A), Švancar – J. Holejšovský, Tichý, Egart.
    Trenér: Tomáš Kucharčík

HC Litvínov: Trejbal (Udržal) – Břenda, Uhlík, Winkelhöfer (C), Honzík, Babka, Bozseník – L. Dostál, M. Peroutka, Raichl (A) – Koky (A), Trefný, D. Sedláček – D. Pospíšil I, Vondráček, Bednařík – Petružálek.
    Trenér: Robert Kaše

Rozhodčí: Šico – Teršíp, Figer